Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina ( 39 )


198 raspunsuri la acest subiect

#21
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 14:13

Va pup pe toate, iar sunt pe fuga, am citit cam pe diagonala ce s-a scris (mai un rand da, altul ba[:I]), caci stau ff prost cu timpul "liber".

Alyx, mereu ma regasesc in ceea ce scrii tu.

Michelle, Lau, Pepsi, Miha74, va multumesc mult pt intelegere si sustine! Zilele astea astept uratii, apoi mai fac o serie de analize... si sper ca viata noastra sa reintre in normal.... nu neaparat sa ne apucam de bb, ci doar ca totul sa fie normal intre noi, ca si cuplu... si eu m-am saturat de starea asta urata... si am mare nevoie sa ne gasim din nou echilibrul...

Flavia, mi-am dat seama ca ceva nu este ok cu tine, dar nu am avut timp sa citesc mai din urma, la capitolul trecut, ai scris acolo ce-ai patit? Ce ti s-a intamplat, draga mea? Daca poti, scrie-mi pe email si o sa-ti raspund mai repede!

Jojo_miha, abia astept sa va vad acasa, pe tine si pe Teo, sanatoase amandoua! Mereu ma gandesc la voi!

Catty, chiar nu mai stiu ce sa-ti spun.... imi pare atat de rau ca treci iar prin asemenea incercari...

Ale, sa dea Domnul ca tot efortul tau sa dea roade!!! Vezi ca atat Pregnylul, cat si Utrogestanul sunt gratuite de la medicul de familie (se gasesc pe lista speciala pt copii si gravide)!



Imi pare rau ca nu pot sa va scriu mai mult si va rog sa nu va suparati ca nu va nominalizez, pe toate va imbratisesz cu drag![grup]









Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________



CITY OF ANGELS

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)








#22
Michelle81

Michelle81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.590 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 14:42

Pepsi-ma bucur mult ca ai scris si ca stiu acum ca esti cat de cat bine,eram ingrijoarata.Scumpul de David te-a simtit intotdeauna cand aveai griji pe cap,cap erai trista sau bolnava...Ma bucur ca vei merge cu el la piscina va va face bine si tie si lui David..Si orice ar fi nu uita ca se vor rezolva...Dominik cum e?Nu ai mai spus cum e poti sa ii dai cat vrei produse din lapte?Sau in cantitati redese?si draga mea nu mai spune ca esti grasa ca asa vin si te bat,esti FOARTE frumoasa,o mamica de care sunt mandrii copilasii tai si nu numai!
Jojo-miha-nu am inteles prea bine?Mergi azi la spital pentru control sau sa te pregatesti sa nasti?Suntem alaturi de tine,hai nu iti fie frica de data asta TOTUL va fii bine!OO acum am citit ca e posibil miercuri sau sambata sa nasti,nu imi vine sa cred...nu iti fa griji sunt sigura ca va fii totul bine.Iti doresc de pe acum o nastere usoara si o fetita sanatoasa tun si recuperare rapida!
Andreea16-of imi pare rau ca nu ai mai putut face triplul test,650 de dolari e foarte mult,asa sunt preturile aici daca nu acopera asigurarea medicala...dar e bine ca la eco a vazut ca e totul bine,intr-o luna vei vedea si ce ai in burtika...nu iti fa griji bebita e bine.Asa cum te simti?si in legatura cu atatea teste nu stiu daca isi au intotdeuana rostul ,eu el-am facut pe toate si uite ca la amniocenteza mi-.a iesit totul bine desi nu a fost...
IreneCam-draga de tine,cu cat citesti mai multe pe net cu atat iti faci mai multe griji.Nu esti deloc paranoica stai linistita,esti doar precauta,asa sunt si eu...
L5845-draga mea ma bucur ca te-ai hotarat sa te plimbi atata timp cat e vreme frumoasa,iti fa face bine sunt sigura de asta.Mersi mult de gandurile bune!Tu ce ne mai zici despre tine?ce ve-ti face in continuare?Cum te mai simti?Cand faci urmatoarele analize?
Slimatei-ce bine ca micuta este bine...asa este ceea ce dau la televizor pur si simplu e de neimaginat,de multe ori stau si ma gandesc in ce hal a ajuns lumea asta ca nu mai ai siguranta nicaieri te ingrozesti de ceea ce auzi...De ce nu mai ai puterea sa iesi din casa?Imi pare rau ca nu te simti bine...dar trebuie sa ai grija de tine pentru bebelina ta scumpa!
Alyx-stii eu sunt tot asa nu am cu cine vorbi despre ceea ce simt pentru ca stiu ca nu as fi inteleasa...numai voi ma intelegeti...E greu ca cineva din jurul nostru care nu a trecut prin asa ceva sa poate intelege ceea ce simtim..Nu prea imi gasesc cuvintele sa te incurajez pentru ca nici eu nu sunt prea bine....ma apropiu de ziua cand am nascut si mi-e doarte greu...nici eu nu am mai raams gravida,uite incerc de 6 luni fara nici un rezultat de parca nu m-.as chinui destul acum nici nu mai raman gravi..e greu...Ai grija de tine si vorbeste cu noi despre ceea ce simti de cate ori poti...
Ale-e bine ca stii cum sa te tratezi singura,vezi sa nu uiti sa iei si acid folic(Elevit) si sper din toata inima sa ne dai vestea cea mare in curand...Cine stie poate totusi ati prestat cand trebuia si ai deja un samburel acolo in burtika,cat de mult m-as bucura...eu nu am nici 1% sanse sa fiu luna asta din pacate,off...ai grija de tine!!
Lauraioana-sotul meu si.-a revenit cat de cat...azi a inceput lucrul,mersi de intrebare.Tu ce mai faci?nu ai aflat ce ai in burtika?Poate reusesti sa ne pui niste poze cu burtika minunata!
Carminabulina-m-am ingrozit cand am citit ce ai scris...eu sincer nu am mai auzit de astfel de cazuri,medicii astia chiar sunt asa de uituci sau habar nu au sa isi faca meseria?daca faceai infectie sau ceva,Doamne fereste?Of bine ca acum esti bine...nu pot sa cred ca asa ceva se intampla in spitale..Ai mare grija de tine!
Teo2rina-iti multumesc ca ai intrebat de mine..asa este se apropie ziua cea groaznica si mi.e tare frica sa nu fac vreo cadere nervoasa sau ce stiu eu...Imi pare rau ca s-a üierdut mesajul tau stiu cat e de enervant mai ales cand e un mesaj lung...Ce face baietelul?cred ca taticul e tare mandru nu?Imi pare rau ca esti atat de ocupata,sa stii ca ne e dor de tine!
C.myry-la ce ora mergi la doctor azi?sunt sigura ca e totul bine iar durerile sunt normale din cate stiu eu...Te astept cu vesti de la medic..iti tin pumnii!
Bluueyes-imi pare rau ca nici luna asta nu a fost sa fie...dar lasa ca luna ce vine o luam impreuna de manuta de la capat si plecam frumusel la odisee ce zici?Ce vis frumos ai avut,sper din suflet sa devina realitate cat mai curand,luna ce vine!!!
ralucaspm-in primul rand felicitari pentru fetita ta sanatoasa si scumpa si pentru sarcina de acum...Citind povestea ta m-am ingrozit...Doamne 4 luni sa sangerezi??Off si si in ziua nuntii saraca de tine prin cate ai trecut,imi pare foarte rau....Bine ca acum esti bine,inca o dovada ca se poate...
Consi-s-imi pare rau sa aud ceea ce ti s-a intamplat....Ma bucur ca ai avut puterea sa ne scrii si mai ales ca deja esti hotarata sa incerci din nou...Iti doresc mult succes si sa ne dai vestea cea mare sa se mai invioreze admosfera pe aici.
Musettepink-imi pare rau ca te-a prins gripa sper sa te faci bine cat mai curand!Cum esti acum?
Crysty74-cum te mai simti?Cand mergi la doctor?Sarcina usoara iti doresc din toata inima!
Idaira-nu ai mai scris...unde esti???Hai scrie-ne sa stiu cum mai esti?
Cristina_ana-abia astept sa vii din concediu sa ne spui cum a fost ,cum i.a placut micutului Eric si cum te mai simti!
Cristina26-draga mea esti bine?Ce face fetita?Astept vesti de la tine!
Ninia81-eu sper sa fie asa cum iti doresti.Mai bine ca nu ai luat pastila ca daca e sa se intampale se va intampla atunci cand organismul tau se va simti preagatit...am auzit multe cazuri in care fete au ramas gravide dupa chiuretaj si au copilasi sanatosi.
Liana30-cum a fost in ungaria?Bine ai revenit!
Mav-nu iti fa probleme daca iti spun cata pauza am facut noi te iei cu mainile de cap...sotii nostrii ne iubesc si vor intelege timpul de care avem nevoie...Draga mea te rog sa ne scrii ceea ce simti pentru ca noi nu gandim ca te vaiti in nici un caz!suntem aici sa te ascultam!.Felicitari pentru prima zi de gradinita a lui Sebi ,sper ca i-a placut.ma bucur ca i s.a vindecat buzita.Te rog nu mai fii trista!
Catty-cum te mai simti?te rog sa ne scrii sa nu stai singura sa suferi!NOI te intelegem cu siguranta!imi apre foarte rau pentru ceea ce ti s-a intamplat..
Danangie-multumim pentru noul capitol...Tu cum te mai simti?Putin mai optimista?ai grija de tine draga!Nu stiu ce sa zic de durerea de cap,poate e si de la schimbarea asta de vreme nu stiu ce sa iti spun,sper sa nu nu te mai chinuie!
Irinabobe-unde esti?nu ai mai scris!
Irda-ce mai faci?ce face daria?dar tu cum te mai simti?
Miha74-eu nu mai am atata incredere in analize,.eu le-am facut si inainte de prima sarcian si inainte de a doua si uite ca nu a fost sa fie,acum depinde...totusi le-am refacut si acum..Sper sa iti iasa toate analizele bine!!
Alinuschca-ce mai faci?
Lety33-imi pare rau ca ai trecut si tu prin ceva atat de ingrozitor si anume pierderea unei sarcini....iti doresc multa putere sa treci peste aceasta incercare si sa o poti lua de la capat...eu in ciuda analizelor bune am doua sarcini pierdute(una vort spontan la 8/9 saptamani si o fetita la 24 de saptamani)...e groaznic si de neexplicat de ce tot mai multe femei trec prin asemenea durere...
Joahnna-ce mai faci?Cat timp mai ai sa stim sa incepem galeria?
IleanaMarius-cum e viata cu baietelul tau scump?asteptam poze!
msemcu-ti-am vazut pozele cu cele trei printese nu pot sa spun decat ca sunt MINUNATE!!!Sa fie mereu sanatoase sa creasca mari si sa iti aduca numai fericire!
Della-esti bine??Hai mai da-ne un semn de viata!
Remaliss-cu toate asteptam o veste buna de la tine.cum te mai simti?ce face bebika?sper din suflet ca esti bine!
Irlandeza-ce face micuta?tu cum m

#23
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 14:57

Michelle[pup][grup][flo]



Revin si eu, ca am uitat sa va zic de la dr (pt fetele care presteaza pt bb): mi-a recomandat sa iau acid folic, vitamina E si ulei de somon.



Mi-a mai zis dr sa fac estradionul si prolactina intre zilele 3 si 5 ale ciclului (progesteronul l-am facut deja in z21 si eu am cm de 26 zile). Pe aici citeam ceva de z2? Va rog mult sa-mi raspundeti daca va pricepeti!

In afara de acestea, trebuie sa mai fac: fibrinogen, timp de protrombina Quick, timp de sangerare si timp de tromboplastina partial activat-APTT.



Voi ce parere aveti?

Multumesc anticipat pt raspunsuri![pup]





Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________



CITY OF ANGELS

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)








#24
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 15:07

Michelle suntem alaturi de tine![grup][pup]

Mav eu stiu ca progesteronul se face in ziua 21.Nu stiu ce reprezinta celelalte analize,nu am mai auzit de ele.
Si eu am inteles ca e bine sa iei vit e.Cate pastilute pe zi ti-a zis sa iei si cat timp?Acid folic eu iau 2 comprimate zilnic fara intrerupere.[pup]

#25
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 15:18

musettepink, pai, din toate, cate 1 cp/zi.



aaaa, si testul Babes-Papanicolaou inca nu mi l-a facut, a zis ca se efectueaza in zilele 10-15 ale cm (conform ultimelor studii).



Mami de Sebi (04.02.2004)

________________________



CITY OF ANGELS

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)








#26
IreneCAM

IreneCAM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 754 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 16:03

ALIX si MICHELLE, e tare greu cand se apropie aniversarile noastre triste, eu simteam ca imi pierd controlul in iunie, ca era luna cand aflasem de bb anul trecut. Dar fetele de aici m-au sustinut si asa va fi si cu voi, va vom tine strans de manuta sa nu picati in tristete.
ALIX, intr-un fel te inteleg, nici eu nu am putut vorbi cu mama mea, pe de o parte pentru ca imi face rau sa o vad suferind pt mine, si pe de alta parte pt ca ea e unul din cazurile super-fericite cu o singura sarcina, cu unele probleme, dar reusita; am preferat sa nu-i mai spun nimic, pt ca a fost un soc si pt ea, a facut diabet din cauza stresului...asa ca, desi simteam nevoia de sprijin, am stat in carapacea mea. Dar macar l-am avut pe sotul meu si pe voi...nu te inchide de tot, e mai usor cand le spui si altora ce simti.
MICHELLE, [pup] nu fi necajita pt nici cele 1% sanse de luna asta...stiu ca e greu de suportat asteptarea, insa ma gandesc ca poate a existat un motiv pt care s-a intamplat asa.
MAV, si eu stiu ca Pap se face inainte de ovulatie, dr de la anatomie patologica mi-a zis intre Z10-12.
LAURAIOANA, nu-mi vine sa cred...25s!!! Legat de TT, nici eu nu il voi face, daca voi mai ajunge vreodata in situatia asta. Prea sunt multe erori. Recent, o prietena de-a mea a primit rez cu trisomia pozitiv, sau, ma rog, risc mare. Noroc ca se mai pricepea si ea, si-a putut da seama ca se facuse o eroare in calculul riscului, exclusesera niste parametri...offf!


[flo]

#27
Sara76

Sara76

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 16:22

Buna Catty.Citind povestea ta,am fost impresionata de ea si vreau sa-ti spun ca si eu cunosc foarte bine durerea crunta prin care treci acum.Eu m-am chinuit aproape 10 ani sa am un copil dar nu a fost sa fie.La prima sarcina pe care am pierdut-o nu mi-am pus prea multe semne de intrebare deoarece toata lumea zicea ca se mai intampla.Apoi a urmat o extrauterina(aici am avut si probleme deoarece la inceput dr a zis ca e sarcina normala,dar cand au inceput sangerarile mi s-a spus ca sarcina s-a oprit din evolutie si trebuie chiuretaj.Durerea a venit,a trecut,insa problemele au inceput la vreo 2 sapt de la chiuretaj.Aveam dureri groaznice si dr care m-a chiuretat a zis ca nu e nici o problema,sa beau algocalmin.Asa ca am stat cu algocalmin si sangerari inca 2 luni,bazandu-ma ca dr stie mai bine.Intr-un final am zis ca totusi e bine sa merg la un alt medic,deoarece nu mai rezistam durerilor.Asa am aflat ca de fapt e vorba de o extrauterina in urma careia am ramas fara o trompa.Mult timp m-am gandit la ceea ce mi se putea intampla mai ales ca sarcina era deja putrezita in mine,si la faptul ca de ce primul dr a omis sa imi spuna ca a gresit si m-a chiuretat degeaba?De ce m-a lasat in acele chinuri atata timp?In sfarsit am trecut cumva si peste asta).De atunci sunt cativa ani buni,timp in care am mai avut 3 sarcini pierdute(ultima chiar anul acesta in iunie)si 2 inseminari artificiale nereusite,acum cativa ani.Nici in ziua de azi nu stiu de fapt unde e buba deoarece analizele noastre sunt bune.Am ajuns la concluzia ca doar D-zeu stie de ce trebuia sa trec prin toate astea si poate ca drumul spre copilul meu este altul.Astfel am depus actele pt adoptie si chiar maine mergem sa vedem un copilas.Ti-am impartasit povestea mea deoarece eu te sfatuiesc sa cauti sa gasesti forta de a trece si peste aceasta durere si vei vedea ca in curand visul tau se va implini.Pana atunci incearca sa te bucuri de lucrurile frumoase din viata ta,de sotul tau,familia ta.Nu uita ca se spune ca nimic din viata unui om nu e intamplator.Curaj si multa bafta.

#28
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 16:26

Fetelor, se pare ca a venit CM-ul! Sunt la munca si am o stare cumplita, ma doare burta si...toate cele. Sunt un pic mai linistita, pt ca acum voi putea si eu sa fac analizele pe care le-ati facut si voi si de luna viitoare poate incerc si eu sa fac bebe....daca va fi totul bine. Macar bine ca nu am luat pastila aceea de-a doua zi. Multumesc mult fetelor ca ati fost alturi de mine si m-ati sfatuit, poate faceam o prostie.
Multumesc si va pup pe toate...D-abia astept sa ajung acasa sa stau in patut.


N.Petros

#29
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 16:28

sunt suparata foc...


in Romania, nu am pus nici o 100g...la o sapt.jum de cand am venit... am pus 5 kg....


socata fost dr....? dar mai socata am fost eu...intr-o sapt. sa pui 5 kg... cum a fost posibil....+ ca mi-a pocnit pielea dintr-odata…

si ca sa ma relaxeze dr. imi spune ca se preocupa pt. mine daca sa nu facut vreo boala..diabet ..sau nustiu ceboala care ma face sa ma umflu de apa...dar...nu-mi da nici o analiza de facut... e normala dr. asta?la ce mai starnesti kk-ul sa puta daca nu-mi dai nimic...

noroc ca am incredere in DD si sper sa fie totul bine...voi sta mai atenta si asta e...

am vrut sa stam la dieta...nimic dulce(aparte fructe)...nimic sare...nimic gras....f. putina paine..si in cel mai rau caz...paine integrala sau cereale....foarte multa miscare si cel putin 2L de apa plata..dar n-am reusit..important e ca sapt asta nu am pus nici un kg….

am ramas cu un soc.... caci nu ma asteptam sa cresc chiar asa... dintr-odata.....
nici nu ma asteptam ca eu sa stau la dieta in timpul sarcinii
dar cu 18 kg puse pana la 28 de sapt... si deacum incepe sa se depuna... si dr mi-a zis ca nu mai am voie sa pun de acum incolo nici un kg....

am nevoie de mult curaj si de sustinere..simt ca o iau razna...+ ca toti ma "incurajeaza"- vai ce mare esti.... sigur o sa nasti greu - ai sa faci un bb plin de grasime...

eu cred ca sunt puternica cel putin asa imi place sa cred...caci la cate am auzit in jur...nici unul nu ma incurajeaza...si toti ma fac sa ma simt penibil de parca as avea lepra...

cum e posibil sa demoralizezi in halul asta o gravidutza...nu e posibil...si chiar daca arata cum arata....

eu una nu mi-as fi permis in viata mea sa spun unei persoane asa si in halul asta...
si mai ales ca e o gravida dar chiar nici o persoana nu tine cont ca eu sunt gravida si pot cadea si mai usor in depresie... crezi ca daca mi-o spui asa direct si brusc ma ajuta cu ceva...?

daca ar fi mai putini as crede ca ei sunt anormali ..dar cum sunt o gramada..tind sa cred ca am intradevar o problema....ooooffff

da' nu nasc eu sa vezi dupa ce manechin ma fac.... doar asa ma incurajez... ce sa fac...

cat despre tensiune e f. mica....tb sa beau 2 cafele pe zi (si fafele facute aici..deale de piatra)ca mi se ridice la normal...altfel ametesc....si am dureri de cap...

glicemia e mica...

a mai ramas apa asta da....retin f. multa apa... inainte de a fi insarcinata luam picaturi din plante pt. eliminarea apei...dar decand sunt gravi..cum nu mai pot...si mai ales ca am intrerupt activ. fizica si miscare mai din parti..mai ales acasa...

diferentza intre ceea ce vad persoanele respective in mine ..e ca eu stiu de ce am devenit totusi asa...si stiu ca intr-o buna zi voi reveni la normal si mai stiu ca daca imi pun ambitia pot sa devin inca si mai si(frumoasa-adik slabutza) de asta totusi nu cad in depresie caci cred ca stiu ca dupa se poate......dar un pic tot ma debusoleaza..cum pot fi unele persoane atat de rele sau atat de proaste...caci nustiu mai exact unde sa le cataloghez...

eu am decis..sa nu mai ies din casa... dupa ca ce la inceput ma facea ca sunt cat o v... de grasa, acum incearca toti sa ma sperie ca e burta prea jos si ca bb s-a lasat si nu-mi mai lipseste mult...

feresca Domnu' s ma deoache...desi nu cred in dinastea...da' parca prea pocesc astia...si cand le spun in decembrie..eu tb sa nasc...imi zice cu o fata de aia tematoare si displacute...ca ele nu cred ca mai rezist atata...," fata mea" ma incurajeaza ele..." e burta prea jos...prea lasata....

eu le bat ...vreau bb la termen si sanatos...si am sa-l rog eu pe DoamneDoamne sa ma ajute si sa ma scape de gurile rele...

iar v-am plictisit si o sa ziceti ca sunt pesimista ...dar se pare ca intalnesc pe strada numai lumea ...care n-ar trebui...din pacate.... in loc sa vina lumea sa ma incurajeze..nu sa-mi zica ca arat bine ca oricum stiu si eu cum arat ca o viitoare mama..doar nu a fotomodel... da asa ca sa-mi ridice moralul nu sa bage in depresii... am ajuns la ideea ca aceste persoane sunt total...nu mai zic ce...

acum la a 7luni..toti ma sperie ca am burta lasata rau... si ca "nu cumva am trecut peste termen"..nu vrea sa mai iasa copilu'...
saracele proaste..ca asa ce ma enerveaza....doar au fost si ele gravide au uitat ca asa te faci.... sau poate nu s-au facut cat mine da' burta mare oricum se face...nu poti fi gravida fara burta...logic nu..?


iar v-am plictisit dar imi face bine sa ma descarc... ma descarc si eu aici... sper sa nu va suparati...

..dar la urma urmei ce lu f..e grija de mine... eu stau bine.. si bb ma face sa cred ca si ea se simte in apele ei..asa ca atat cat eu nu prezint fizic nici o durere ..nici o ...pe ele ce le doare de mine ..de corpul si de bb-ul meu... ca poate am doi.. sunt sigura...? si multe intrebari de astea fara rost... ma doare capu'... cand vad vre-un cunoscut pe strada incerc sa-l ocolesc.. caci iar incep inrebarile si sincer nu mai pot...


[gravi]Stefania x 2
min.7sapt.

#30
catty

catty

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 423 mesaje

Postat 25 septembrie 2007 - 16:31

Dragele mele, imi pare rau ca nu am scris pana acum, dar ma simt tare rau fizic, dar mai ales psihic. Imi e atat de greu sa ma ridic si sa o iau de la capat. Inca sunt debusolata, parca traiesc constant intr-un cosmar din care vreau sa ma trezesc si nu pot. Partea proasta este ca de la hemoragie ma doare burta tare si ma simt tare ametita. Cred ca incep sa ma anemiez putin. Aseara am adormit plangand si dimineata aveam cearcane si ochii roshii, incat se vedea de la o posta ca sunt intoarsa pe dos.
Stiu ca ma asteapta laparo luna viitoare, si poate ca asta este singura cale de a afla concret daca pot avea vreodata un bb al meu, insa mi-e frica. Am amintiri tare urate de acum 5 ani de la operatia de fibrom si chisturi si am sperat tare mult sa nu ajung iarasi la “cutit”.
Acum o sa fiu off topic, si o rog pe Ale sa ma ierte, dar a facut cineva recent laparo la Giulesti? Am si eu nevoie de info cu privire la preturi, conditii, etc.
Pupici tuturor


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -