Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

a dat cineva risatarun copilasului sau?


221 raspunsuri la acest subiect

#31
adelyna

adelyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 03 octombrie 2006 - 23:24

Magnolia,o cutie cu 30 fiole de risatarun costa anul trecut 26,27 euro parca.Noua ne-a scris pe reteta 3 cutii.
Referitor la cum mi-am invatat fetita culorile nu a fost prea greu,le-am repetat de nu stiu cate ori pana le-a invatat.Linii initial am invatat-o sa traseze facand 2 puncte pe care le unea(bine,a durat ceva).apoi am incercat cu cercuri,pana am reusit,acum pictam cu mainile.Punem culori pe palma si apoi pe hartie sau doar degetelele.ii place mult.
Mult noroc in continuare!

#32
daniella4

daniella4

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 06 octombrie 2006 - 16:19

Cum a fost la control, Umflatel?


Daniella si [copil] Alexis 18 nov 2004

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"

#33
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 07 octombrie 2006 - 16:54

draga magnoloia o fiola de risatarun costa 1 euro,mie mi-a prescris medicul 120 de fiole,deci pt jumatate de an,si pana sa trimit eu retetya prin fax,mi-au cumparat fara reteta din munchen,dar cred ca mai sigur este cu reteta,o cutie are 30 de fiole;mihaita merge la o gradinita de stat,iar marele nostru noroc,este ca bunia,a lui mihaita este educatoare acolo,dar chiar si asa,el nu este la grupa bunicii,deci am spus educatoarelor lui mihaita despre problemele lui,pt ca necesita o foarte mare atentie,cum prinde o usa deschisa fuge,va dati seama pana la 15.30 cand il iau de la gradinita in ce stres stau si cate telefoane pe zi dau!!!iar cu celelalte ,ce sa zic....?la olita face doar daca il simt eu ca ii vine sa faca(astazi a fost prima zi,in care m-a luat de mana si m-a dus sa il asez pe olita,surprinzator,dar a facut pisu...bucurie mare!),iar cu mancatul,mananca singur daca este mancarea mai solida,adica:o fripturica la gratar,o felie de paine,o felie de mezel,dar tot este ceva,se chinuie el sa ia si cu lingurita din farfurie,dar inca nu ne iese,,,dar cu pasi mici,zic eu mergem pe drumul cel bun!si ma bate gandul sa il mut la o gradinita particulara,pt ca colo sunt mai putini copii intr-o grupa,si sunt mai bine supravegheati 10 copii,decat 20,dar vom vedea,te voi tine la curent!multa sanatate tie si mai ales copilasului tau!va pup!

mihaela

#34
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 07 octombrie 2006 - 17:05

danilla4,mersi de intrebare si preocupare,pot spune ca a fost bine la control,doctora ne-a spus ca suntem pe drumul cel bun,si mai ales a contat faptul ca am inceput din timp tratamentul!mi-a spus ca va fi un copil absolut normal!mare usurare! va pup si multa sanatate!

mihaela

#35
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 07 octombrie 2006 - 17:58

Draga Umflatel , poti sa dai o [berica], daca te-ai intors de la control cu vesti asa de bune! Multumesc mult de tot pt. informatii ( multumiri si Adelynei ), noi inca tremuram de emotii , in asteptarea rezultatelor de la sfarsitul acestei luni . Cu mult drag , magnolia .

#36
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 07 octombrie 2006 - 18:01

Draga Umflatel , poti sa dai o [berica], daca te-ai intors de la control cu vesti asa de bune! Multumesc mult de tot pt. informatii ( multumiri si Adelynei ), noi inca tremuram de emotii , in asteptarea rezultatelor de la sfarsitul acestei luni . Cu mult drag , magnolia .

#37
daniella4

daniella4

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 07 octombrie 2006 - 18:08

Ne bucuram mult de tot de vestile bune. [cool]Se pare ca Risatarun functioneaza. Cat timp vi l-a recomandat?

..stau si ma intreb de ce nu exista nicio firma de medicamente care sa importe acest medicament, sunt atat de multi copii care au nevoie de el![bang]

Daniella si [copil] Alexis 18 nov 2004

"Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"

#38
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 09 octombrie 2006 - 22:57

dragele mele,va multumesc din suflet pt ca sunteti alaturi de noi,intr-adevar sunt vesti bune,si va doresc si voua si puilor vostrii,numai bine1dar mai am ceva de spus,ieri si alaltaieri,mihaita m-a luat de manuta si m-a dus sa il asez pe olita,surprinzator,dar a facut si pipi!...si tot ieri i-am dat sa manance ce ii place lui mai mult,cartofi prajiti(de obicei nu prea sta la masa,decat daca il tin in brate si ii dau eu),ieri avand putina treaba in balcon,i-am lasat cartofii pe masa si m-am dus in balcon,cand m-am intors,l-am gasit stand la masa pe scaunel si cu farfuria in fata!mihaita al meu manca frumos la masa,si unde mai pui ca facuse singur treaba asta,bine nu va inchipuiti ca manca cu furculita,manca cu mana,dar pt noi,zic eu este un pas inainte!nu e mare lucru per ansamblu,dar e ceva,va pup,sanatate bebicilor vostrii si astept vesti si de la voi![;)]

mihaela

#39
licalica

licalica
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 octombrie 2006 - 18:43

Draga Umflatel, si eu astept saptamana aceasta medicamentul risatarul din Germania si ca si tine mi-am pus aproape toate sperantele in el.Stiu din discutiile anterioare ca esti din Constanta, ca si mine.As dori sa ne putem intalni putin , sa mai vorbim despre ce terapii mai folosesti tu .Daca esti de acord trimite-mi un raspuns la serbanescumariananarcisa@yahoo.com Iti doresc tie , dar si celorlalte mamici rabdare si putere.Cu drag, Mariana

#40
magnolia

magnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 19:40

Am venit de la control , evaluarea psihologica a iesit astfel:copil de 30 luni, cu factor perceptiv de 28-29 luni, factor de indemanare 24 luni , factor de intelegere de 18 luni , limbaj expresiv 11 luni . Am primit si reteta de risatarun , inca nu mi-a fost adus din Germania , dar mi s-a recomandat sa continuam mai bine tratamentul cu cerebrolysin , la Cluj exista reticente in privinta tratamentului cu risatarun . Inca nu stiu ce sa fac , astept sfaturi . Cu drag , magnolia.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -