Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

a dat cineva risatarun copilasului sau?


221 raspunsuri la acest subiect

#201
asteryaro

asteryaro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.487 mesaje

Postat 21 august 2008 - 23:59

pai n-am spus, caci am uitat.
deci Risatarun ii dau in continuare, ca si pana acum, Risperdal am renuntat din propria-mi vointa, Cerebrolysin n-a spus nimic. Razvan a facut pana acum 3 ture de cerebrolysin. o sa mai aflu cate ceva data viitoare.
deocamdata ia remediile homeopatice. sper sa se si intample ceva pozitiv.
sanatate tuturor.

Cristina, mami de [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

#202
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 22 august 2008 - 11:07

cristina,felicitari pt ca ai ajuns la naghiu!se vor intampla si lucruri bune,dar nu stiu daca imediat..rezultate bune pot sa apara imediat sau pot sa apara in 3,6 sau 9 luni...depinde de fiecare pacient in parte,ba mai mult pot sa apara anumite lucruri in comportamentul lui Razvan,care poate inainte nu se intamplau(nervozitate,plans de aiurea,agitatie),ideea este sa nu cedezi si sa mergi inainte(de altfel,cred ca doctorul ti-a mentionat si acest aspect)
[pup],lui razvan si tie o frumoasa[floare3]

despre noi aici...
http://forum.desprec...TOPIC_ID=124757

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

#203
puiulmeu

puiulmeu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 22 august 2008 - 14:08

asteryaro,cu siguranta se vor intampla lucruri bune, dar cum zice si umflatel,trebuie sa te obisnuiesti cu "toanele" copilului din timpul tratamentului homeopat, pentru ca vor fi si momente mai greu de suportat.A mai spus si deliak,homeopatia functioneaza pe principiul"cui pe cui se scoate",deci intai va scoate la iveala simptomele asupra carora actioneaza,urmand ca apoi sa corecteze.
Mult succes si tine-ne la curent cu tot ce faceti.

#204
simkat

simkat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 22 august 2008 - 20:37

Buna fetelor,

Am o rugaminte la voi, imi puteti spune de unde cumparati voi RISATARUN, fiindca am o prietena cu baietelul diagnosticat cu autism si ii trebuie acest medicament? M-a rugat pe mine sa caut pe net, iar eu am dat peste subiectul vostru. Va rog mult, daca puteti sa ma ajutati, nici eu nu am f mult timp la dispozitie. Multa sanatate voua si copiilor vostri!


http://new.photos.ya...imkat21/albums/

[copil] Radu (19.02.2004) & [bebic] Valentin (14.02.2007)

#205
asteryaro

asteryaro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.487 mesaje

Postat 23 august 2008 - 00:48

Buna seara, fetelor.
Dr. Naghiu nu mi-a povestit depsre o eventuala inrautatire a starii lui Razvan, dar eu citisem deja la voi, asa ca eram si sunt intrucatva informata. Mi-a spus doar despre posibila eruptie cutanata si despre scaunele diareice, in rest multe info nu mi-a dat. Si nici eu n-am reusit sa intreb, deoarece tocmai atunci pruncul meu vroia DOAR cu mine sa iasa din cabinet... Oricum, homeopatele imi sunt oarecum cunoscute, lui Razvan i-am dat Chamomilla si Belladonna pe vremea eruptiei dentare, si n-a avut dureri defel, adica au fost, dar suportabile, si fara salivatia aia nesuferita. So, stiu ca homeopatele trateaza cumva cauza unei boli, iar nu efectul, ceea ce mie mi se pare ceva foarte inteligent.

Umflatel, multumesc mult pt. floare, un munte de flori si de la noi pt. tine si Mihaita [il][flo]. Din pacate, subiectul pus la semnatura ta ma marcheaza si pe mine si este destul de sensibil. Eu am "inghetat" contractul cu firma din Bucuresti care ne "superviza", din motive financiare...
Da, stiu si ca rezultatele nu este obligatoriu sa apara "peste noapte", timp mai avem, din fericire, oricum, pana in acest moment homeopatia este singura alternativa, din nefericire.
Eu imi doresc din tot sufletul ca TOTI copilasii sa se vindece, sa iasa din colivia aia de aur, noi toate avem nevoie de ei veseli, jucausi, nazdravani... Nu stiu ce simtiti voi, dar eu cand incerc sa-mi imaginez un copilas cu o forma grava de autism, care zace langa jucarii, care nu zambeste... ma bufneste plansul, pur si simplu...

Tot azi am avut o experienta destul de interesanta... o mamica in parc m-a intrebat daca stiu despre "COPIII DE CRISTAL". M-a bufnit plansul, de-a binelea, am cedat, pur si simplu... Eu sunt mamica unui baietel de cristal... Of, ca iar imi vine sa urlu la luna... Mi-am comandat pe net cartea care chiar asa se intituleaza, "Copiii de cristal", sa vedem daca ne spune ceva nou...

Gata, ca m-am intins cat o placinta.
Multumim ca v-ati gandit la noi, numai bine si sanatate tuturor!

Cristina, mami de [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

#206
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 25 august 2008 - 12:18

sunt la asentimentul tau asteryaro,cateodata si pe mine ma buseste plansul...si,ca sa fiu cinstita,cu ce ma incalzeste pe mine ca este un copil de cristal sau un copil indigo...cand el este diferit?si ne costa atat de mult ca sa il putem ajuta sa nu mai fie diferit...

despre noi aici...
http://forum.desprec...TOPIC_ID=124757

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

#207
puiulmeu

puiulmeu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 49 mesaje

Postat 01 septembrie 2008 - 14:12

draga simkat,am vazut postarea ta,dar n-am apucat sa-ti raspund.Eu am procurat Risatarun-ul prin intermediul unei rude(din Valcea),care are niste prieteni in Germania.Ulterior am gasit pe cineva,chiar din Craiova,care merge des in Germania.Daca nu gasesti o solutie,sa-l procuri cu ajutorul cuiva din Bucuresti,imi spui si vedem cum rezolvam problema.Oricum trebuie sa stii ca pana il primesti dureaza ceva timp.
Mai vorbim.Sanatate multa.

#208
janad7

janad7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 08 septembrie 2008 - 13:51

Dragi mamici,
care dati Risatarun copiilor vostri, am si eu o intrebare.
Noi in Nov. facem 6 luni de Risatarun.saptamana trecuta am fost la control si schimbarile in bine sunt spectaculoase.sincer ma asteptam sa nu mai luam, dar se pare ca vom face o luna pauza dupa care reincepem administrarea.
Ceea ce vreau sa aflu este daca asa ati procedat si voi si ce perioada ati administrat acest medicament.
Va multumesc anticipat.

Nu le stiu pe toate, dar mai invat!

#209
asteryaro

asteryaro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.487 mesaje

Postat 10 septembrie 2008 - 11:38

Hello tuturor, si-mi pare bine sa va regasesc.
Noi am fost la munte, unde a fost frumos, am stat in Moeciu la Vila Niculina, cazarea din Bran nu era deloc corespunzatoare, asa ca am schimbat cu Moeciu, si bine am facut. O curte imensaaaaaaaaaaa, leagane, foisor, iarba, pasari, catei, pisici, tricicleta, carucior de papusi, mingi, etc... etc...
Copilul meu - un curajos si jumatate! Si-a facut "prieteni": o fetita de 4 ani si o tanara, studenta la Stomatologie, ce sa mai...
Tobogan in spirala de 3 metri inaltime? No problem pt. Razvan, mai rau pt. grasa de ma-sa, ca eu de cand am nascut am rau de inaltime si in general am rau de orice, pana la paranoia... Ca sa pun capac, duminica dimineata am calarit un frumos armasar de munte, ma rog, am mers la pas, dar ce frumoooooos...
Am aflat ce bine este sa te ridici de la masa fara sa-ti pese de firimituri, vase si alte resturi .
Am dormit ca-n sanul lui Avram, bine bine, am avut perna mea ortopedica de acasa, dar totusi...
Mi-am reincarcat binisor bateriile, in concluzie.
Avem si multe poze, anunt cand descarc.

Asa, si acum urmeaza partea FRUMOASA.
Luni la control, la Bucuresti, la dr. Naghiu. Copil CUMINTE in cabinet, a luat loc la masa, si-a rasfoit cartea cu animale (pe care hoata de ma-sa o pregatise tocmai in asemenea scopuri, sa vaza si ochiu' lu' domnu' doctor ce copil avem )...
A dat pupici, pusi, noroc, a executat diverse comenzi la cerere, a ras, zambit... bai, imi venea sa-mi iau zborul de fericire, doar ca era cam greu cu gravitatia asta... ce sa mai vorbim... totul ok, din nou schimbare/reincadrare de diagnostic, dar este de bine, oricum. Sindromul Asperger. Eu una sunt in culmea fericirii [olala].
Stiu sigur ca, lasand la o parte foarte putinul pe care il fac eu pt. Razvan, undeva SUS, este cineva care il iubeste pe acest copil.
No comment.
Numai bine va dorim.


Cristina, mami de [bonjovi] Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

#210
janad7

janad7

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 10 septembrie 2008 - 15:01

Draga Asterayano,
sa vezi cum gandeste omul[bang]"uite draga de ea ce bine ca mi-a raspuns"si cand colo dau peste alta bucurie.
Asa mult ma bucur pentru voi, stiu ce inseamna sa vezi progrese, cu atat mai mult cu cat suntem ingrijorate de aceasta "situatie delicata".Ca si tine eu sunt convinsa ca Dumnezeu le aseaza pe toate mai devreme sau mai tarziu.In el avem speranta.
Iti multumesc pentru info turistice si sper sa ajungem si noi acolo cat mai curand, avand in vedere ca suntem la 30 Km de Brasov.
Va pup.

Nu le stiu pe toate, dar mai invat!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -