Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A mai construit cineva casa!?! (4)


147 raspunsuri la acest subiect

#31
SIMONABB

SIMONABB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 26 mai 2005 - 13:01

Nisipul si pietrisul sunt altceva, se iau din riu, cu anumite utilaje, se cern, etc d-aia e normal sa coste 3-4 milioane basculanta. Costurile unui constructor ca sa scape de pamint sunt ~ 10 euro / m cub ca sa i-l accepte o groapa de gunoi. Simona http://community.web...m/user/simonabb

#32
Pegasis

Pegasis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 26 mai 2005 - 15:45

Off... ce ma unge pe suflet cind mai citesc si asa ceva.

Succes la construit!

Carmen
______________________________________________________
"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

#33
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 26 mai 2005 - 23:52

Crixia super acoperisul!Acum ce urmeaza?Anul asta va mutati? Magda [ispita] si [zana] Bianca http://community.web.../user/danut1965

#34
danilamonica

danilamonica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 88 mesaje

Postat 27 mai 2005 - 17:58

SA VEDETI CE-AM PATIT..LUATI AMINTE Zilele trecute ridica ai mei gutra de canalizare ca se lasase ..trebuie betonat in jurul ei si se baga muncitorul in canal..ce sa vezi intre cele doua tevi de canalizare..si zona de caramida..ma rog unde e caminul de canal..nu stiu prea bine ca n-am vazut o zona in care se stansesera o multime de resturi..dejectii umane(pardon!)+hartie igienica ..Era prost finisata se scurgea pe undeva ..a scos omul cu caldarea dupa care s-au apucat sa desfund baia la parter in momentul urmator s-a auzit un buuuffff si pe teava a iesit carton cu smoala ..:tevile erau infundate si riscam sa ne trezim cu refulari sau infundate. Noroc ca a trebuit sa reamenajam canalul ca altfel cine stie ce mai pateam: deci urmariti-va mesterii cand construiesc ce arunca in WC-uri sa nu vi le infunde ca la noi. Si daca faceti casa cu etaj inca una : mi-am amintit daca treageti in baie tevi pe mijlocul tavanului(pt eraj) sa zicem ca aveti doua bai una peste alta aveti grija cand montati lampile pe tavan sa nu dati gauri in tevi..La noi s-a intamplat noroc ca n-a fost mare si s-a lipit la loc!!!! Monica Pozele noastre http://community.web...user/dmonicutza

#35
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 27 mai 2005 - 18:42

quote:
Originally posted by maggda
Crixia super acoperisul!Acum ce urmeaza?Anul asta va mutati? Magda [ispita] si [zana] Bianca http://community.web.../user/danut1965
VREEEEMMMM!!!!! Daca reusim sa aducem gazele, vom face Craciunul in casuta noua! Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia crixia@gmail.com

#36
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 28 mai 2005 - 00:50

Danilamonica nasol. Noi nu am pus nici un wc in casa pana am avut mesteri, nu am pus manerele la geamuri pana am avut mesteri.Uite de ce sunt in stare! Crixia sa va ajute D-zeu! Am pus 2 pozici cu muscatele de pe scarile de la terasa,care doriti sa vedeti cu ce ma ocup:)) Magda [ispita] si [zana] Bianca http://community.web.../user/danut1965

#37
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 30 mai 2005 - 08:17

Maggda, super-frumoase sunt muscatele! Ce vei face la iarna cu toate, ai unde sa le pui? Dia, la voi cum merge santierul? Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia crixia@gmail.com

#38
valiburu

valiburu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 30 mai 2005 - 15:43

Am si eu o intrebare: de unde ati inceput cu constructia casei, inafara de teren. Ordinea care a fost: proiectul, aprobarile? sau alta. Si noi am vrea sa construim dar ne gandim la costuri la creditul pe care nu stiu cum sa-l iau. Poate puteti sa-mi spuneti in mare cam cum stau lucrurile! Va rog!

#39
dia_codat

dia_codat

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 31 mai 2005 - 00:12

Buna Crixia, Suntem la acoperis. Miine se termina acoperisul dar mai sunt niste lucruri de facut pentru a putea spune ca am terminat casa la rosu. Nu e facuta inca scara interioara, scarile de la terasa si de intrare in casa. Suntem stresati si obositi de atita alergatura in ultimele luni. Ne-am aminat plecarea spre Franta inca doua saptamini ca sa o vedem terminata si sa putem pleca linistiti si secatuiti [bang] Pina la final ne-a costat mult mai mult decit planificat ,acum urmeaza sa stringem o parte din banii imprumutati si apoi peste un an cind reveenim in tara om vedea daca putem sa reincepem sau nu. Cind ajung in Franta promit ca ma ocup de pagina de poze sa va pun si voua sa vedeti casuta noastra. Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

#40
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 31 mai 2005 - 12:40

Dia, avansati! Bravo voua! Hai, curaj, capul sus, ca rezolvati voi! Asteptam poze! Valiburu, eu am respectat etapele, adica dupa teren, actele pentru autorizarea constructiei. Nu am inceput pana nu am avut autorizatia de constructie! Asta implica si proiectul: partea pentru autorizare si partea pentru executie! Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia crixia@gmail.com


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -