Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A mai construit cineva casa!?! (4)


147 raspunsuri la acest subiect

#131
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 18 august 2005 - 20:10

POZEEE! http://community.web...349659874fqmHeg Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia - Maria crixia@gmail.com

#132
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 19 august 2005 - 00:04

cristina saru'manu ptr poze.superbe. si placile ptr gard unde le-ai gasit? (eu imi fac temele acum ca urmeaza sa vina si sotul meu si sa am lectiile invatate, ptr ca asha gard vreau si eu intre noi si vecini) jo [beach] si alexandra [copil] ********* pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

#133
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 19 august 2005 - 09:40

Crixia super!!!Imi plac lambriurile de la streasina, sunt perfecte.Si gardul e perfect.Dar cu nervii cum stati?[alcool] Fetelor cu casi dar vecini cu porci si alte animale dragute pe langa casa omului, aveti????[bang][bang] Eu am un vecin cu porci care ne manca viata.De multe ori stam cu betisoare parfumate in terasa si coboram sfantii pe vecinu si porcii lui(3).Doamne cand intram in UE! Magda [ispita] si [zana] Bianca http://community.web.../user/danut1965

#134
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 19 august 2005 - 10:09

magda - vecinii sa aiba porci sau vecinii sunt porci? eu am o vecina care parca e nebuna, cat au fost muncitorii la parter incerca sa ii faca sa plece. deja fusese la primarie sa ne reclame ca noi construim fara autorizatie. daca a vazut ca la noi nu se lipeste a trecut la vecinii din spate si la fel se lua de muncitorii lor. jo [beach] si alexandra [copil] ********* pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

#135
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 19 august 2005 - 11:13

Jo shi shi :)))))))) Magda [ispita] si [zana] Bianca http://community.web.../user/danut1965

#136
Deborah77

Deborah77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 19 august 2005 - 11:19

Crixia, sunt verde de invidie[;)]Dar nu-i bai , ca te ajungem din urma. Miercuri vin geamurile si usile de exterior - n-avem sapa turnata, va fi cam complicat ca trebuie sa facem nishte praguri - ceva. Deja echipa de finisaje e intalata in casa, un electrician sapa de zor prin pereti, am gasit si un instalator cat de cat normal. Toate bune....dar s-au terminat banii. Trebe sa mai facem un credit, dar ca sa ipotechez casa trebe receptie, cadastru, intabulare...cat or dura astea, stie cineva?

#137
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 19 august 2005 - 13:44

si acum o gramada de intrebari: (am izbutit sa citesc capitolul 2) majoritatea ptr cristina: nu stiu daca o sa mai avem asha repede bani ca sa facem peretii pe dinauntru. mai mult ca sigur am vrea sa o tencuim pe afara si sa punem ferestre.merge sa facem asta fara ca pe dinauntru sa tencuim? cristina - peretii interiori pana la urma din ce i-ai facut? cristina ai zis ceva de usa spre terasa si de obloane.usa e cea din poza? tatiana poate ca te-am mai intrebat:unde in eforie sud faci?suntem vecine? [:D] jo [beach] si alexandra [copil] ********* pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

#138
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 19 august 2005 - 14:33

AUUUU! [zid] @JONE! zidurile, de abia acum le tencuim pe interior, deci nu este nici o problema ca faci intai exteriorul! Un sfta as avea pentru tine: sa puneti polistiren musai! Aud acum familii ca locuiesc deja in casele lor, iar acum s-au hotarat sa izoleze! mai bine faci totutl de la inceput! Zidurile noastre in interior sunt din BCA subtiere, de 10 sau 15 ( nu stiu exact, vedeti.... scleroza, nervii isi arata efectele). Au fost discutii sa-i finisam cu gips carton, dar am renuntat la idee, vom face tencuiala clasica. Usa de la living da spre terasa si este in poza casei din spate! Am facut-o din PVC si as dori sa aibe si obloane! Lambriurile si mie imi plac si sper sa se asorteze bine cu culoarea finala a casei - ceva crem, galben, oranj deschis! Gardul este de la www.samouna.ro, are punct de lucru la Cumpana! @Deborah 77 Ma bucur ca ma ajungeti din urma! Sa vezi ce sentiment de siguranta ai cand vei avea ferestre, sa fie casa inchisa! @Magdda Nervii .... sunt din ce in ce mai subtiri! E destul de greu, noroc ca vin unele satisfactii si mai uitam ! Mai vorbim! Un we linistit! Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia - Maria crixia@gmail.com

#139
Deborah77

Deborah77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 19 august 2005 - 16:01

June, noi punem geamurile inainte sa tencuim si pe exterior. Se poate fara nici o problema, sper sa nu se murdareasca la tencuieli. Bafta multa la toata lumea[grup]. Sa ne vedem mutati cat mai curand

#140
maurice

maurice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 341 mesaje

Postat 19 august 2005 - 16:42

Crixia, am studiat aseara 1 ora pozele tale, pe toate partile. Mai ales poza cu pazia, ca trebuie sa ne hotaram si noi ce model alegem. Sunt super pozele! Multumim pt link-ul cu gardurile, mama cate modele ...si aveam treaba, acu stau sa studiez ...nu pot pleca si eu linistita la mare [:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -