Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Povestea nuntii... sau nunti de poveste


221 raspunsuri la acest subiect

#21
zozela

zozela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.843 mesaje

Postat 06 iunie 2005 - 14:25

Hai Ramona....Ne tii in suspans????? [alcool] http://community.web...com/user/zozela

#22
simonam_78

simonam_78
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 iunie 2005 - 13:54

Hei Ramonella, cat ne mai lasi in suspans, mor de curiozitate[jamaica]

#23
pisu_miau

pisu_miau
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 07 iunie 2005 - 18:12

Moraine7, m-am uitat pe poze, ai fost absolut superba! te asteptam si cu povestea nuntii! Valabil si pentru celelalte miresici care au trait deja Marele Eveniment! Pupici[il] Pisu_Miau

#24
dana n.

dana n.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.108 mesaje

Postat 07 iunie 2005 - 19:11

Asteptam poze...[batetoba] [foto]!

Poze cununie civila
Diverse poze

#25
kopilash

kopilash

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 13 iunie 2005 - 22:37

Seara buna la toata lumea!!![:D] O sa va intrebati de ce nu sunt in luna de miere probabil..ei bine pentru ca plecam abia joi ca pana atunci mai avem ceva treaba.dar sa nu divagam de la subiect. Povestea nuntii: Sa incep cu sambata diminezta cand m-am trezit ca o doamna la ora 9..pana atunci toata lumea mersese in varful picioarelor prin casa sa nu care cumva sa trezeasca mireasa.Mare greseala am facut ca m-am ridicat din pat...pentru ca de unde pana atunci fusese liniste...ei bine a inceput nebunia[bang]:fiecare cauta ceva,unu vroia sa manance,altu sa se imbrace,altu avea treaba cu mine,tata nu-si gasea camasa drept care mama rascolea tot ceea ce se numeste dulap sau sertar. Cand am vazut ca asa se petrece miscarea..mi-am luat cafeluta si m-am restras la dus..unde normal ca nu am putut sa stau prea mult ca la armata de oameni de la mine din casa...mai erau si altii care aveau nevoie de toaleta.[:D] Am terminat cu dusul si cum am vazut ca nebunia din casa se mareste(deja incepusera sa soseasca nemaurile din provincie si era un dute-vino pe usa...fiecare cu bagajele lui)am plecat la coafor..asa sa-mi dea si mie cu peria prin par nu sa ma coafez de mireasa.Dupa coafor m-am intors acasa si surpriza:fratilor e deja tarziu(12.30)si noi la 13.15 trebuia sa fim la casa de casatorii....asa ca panicaaaaaaaaaa toata lumea inbracata intr-o mare viteza(ma mir ca nu au incurcat sacourile)si hai...la cununie.La ora 13 reusisem sa-i dau afara pe toti din casa si ma gandeam ca ne reincadram in program cand surpriza:ma suna viitorul sot(care era deja la cununie)si im spune:grabeste-te ca sunt cu programul decalat inainte si deja ne striga.PANICAAAA da rau de tot,repede in masini...trecut 3 semafoare pe rosu...si fugi.[bonjovi] Am ajuns..gafaind...ne strigau a 2 oara..intram...abia ne asezam in ordinea indicata ca deja:cetatene...da!cetateanca...da!codul fanmiliei!FELICITARIIIIII[bis] [bis] Eu eram perplexa...cum deja gata???gata!!!semneaza....mare problema..va jur ca am semnat mai rau ca un copil de 3 ani...imi tremura pixul in mana de nu mai stiam de mine. Bun...felicitari si pupaturi..pozele din oficiu..munti de flori..am stat cam 30 de minute numa ca sa stam de vb. Plec la coafor cu mama si cu soacra ..ne machiem ne coafam(cocul meu a iesit demential)si il sun pe iuby ..imi spune sunt la nasi...bun ne incadram in program.cat se poate de gresit!!!! pana am ajuns acasa(era meci pe steaua si traficul in dr taberei era complet blocat)pana am pus rochia pe mine se facuse deja 17.45 in conditiile in care noi trebuia sa fim la 18 la biserica..iar graba..i-am luat pe toti??unde sunt lumanarile??unde e mireasa??(eu eram deja im masina...)si in final plecam...la 17.55 Il rog pe sofer sa calce nitel acceleratia..ca deh intarziem..dar nu alaiul de masini din spate nu se putea ca lumanarile erau scoase pe fereastra si daca mergeai prea repede le sticai...drept care am mers cu 30 la ora....eu fierbeam deja[cusca]!!!Ca sa nu mai vorbim ca din cauza rochiei mele (care ocupa juma de masina)soferul abia mai putea schimba vitezele.[:D] La biserica rasuflu usurata desi era 18.05 nunta cealalta nu iesise inca..asa ca am ajuns cu bine.chinuiala..sa nu vad cealalta mireasa...am mers cu capul in jos si cu buchetul in fata ochilor. Intram in biserica:eu la bratul nasulului si mirele cu nasa.in momentul incare am intrat in biserica m-a apucat tremuratul de emotie.am tremurat toata slujba asa de tare ca pana la urma nasa mi-a spus:nu mai tremura asa de tare ca se vede si buchetul tremurand! slujba ...ce pot sa zic a lasat pe toata lumea fara grai..toti erau emotionati...trei preoti plus cor(de care noi nu am stiut)si care a cantat demential.bun odata slujba terminata ...facem poze si plecam spre restaurant.la restaurant am tinut toti invitatii pe aleile parcului herastrau cam 30 de minute ca sa facem poze..in iarba In sfarsit intram in restaurant..ne primim invitatii..si incepe distractia...dans..mancare..bautura...pana la 6.30 dimineatza.focul de artificii a fost demential..cred ca acina stie si ea de ce anume vorbesc(pe calea asta imi cer scuze ca nu am trecut pe la acina pe la nunta dar am fost asa de ocupati ca nu am avut timp nici sa respiram). am dansat tot timpul..nu am apucat sa mananc decat o sarma si o bucatica mica de peste..nici macar tort nu am mancat(noroc ca a luat tata la pachet si am mancat si eu azi din el). Am uitat:m-au furat imediat dupa deschiderea dansului(melodia urmatoare)nu de alta dar erau prea multi pretendenti la furat asa ca daca au pus mana pe mine...fugiiiii!am fost pana la arcul de triumf...si inapoi timp in care s-a negociat.mi-am murdarit rochia de ulei de masina(nici acum nu stiu de unde l-am luat),mi-am rupt juponul pe dedesupt de cat am calcat si cat s-a calcat pe el...dar nu mai conta nimik...disctractia era in toi. Am ajuns acasa rupti de obosela..dar multumiti de tot ce a fost!iar duminica am luat-o de la capat cu ciorba de potroace. Eh...am incercat sa va povestesc cat mai bine ce s-a petrecut...eu nu prea am talent la povestit.... A fost demential..am trait niste emotii cum nu am sa mai traiesc nicioadata....am reusit sa nu plang!am reusit sa zambesc tot timpul si sa fiu fericita! Pozele cat de curand o sa le pun pe net asa ca mai aveti putintica rabdare. Pupici la toata lumea!si le tinem pumnii viitoarelor mirese si fetelor:sa nu plageti..sa zambiti tot timpul! Madalina Dunaev No trees were killed in the sending of this message. However a large number of electrons were terribly inconvenienced.

#26
ioana07

ioana07
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 iunie 2005 - 11:33

Mai...dar ati avut ceva peripetii...nu gluma...[:-)))][:-)))][:-)))] M-am amuzat teribil Important e ca pana la urma toate s-au terminat cu bine [bis] Felicitari ca ai reusti sa NU plangi...[cheers] Ai fost tare!!! [flo] Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

#27
Si bv

Si bv

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 17 iunie 2005 - 17:43

Dragele mele, doresc sa va spun ca am avut o nunta de vis, iar apoi cea mai frumoasa luna de miere, in Venetia si Genova. Deocamdata n-am rabdare sa povestesc, dar puteti vedea pozele noastre... Doresc tuturor mireselor o nunta frumoasa, cel putin la fel de minunata ca a noastra! http://community.web...bumID=371686833

#28
Si bv

Si bv

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 17 iunie 2005 - 17:48

cred ca am dat gresit link-ul, sorry! vedeti pozele aici: http://community.web...er/SimonaRotaru

#29
Degetzel

Degetzel
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 iunie 2005 - 19:23

Simona, pozele tale sunt DEMENTIALE !!! Sa nu mai vorbim de protagonisti!! Chiar ca ati aratat ca scosi din poveste !!! Cred ca a fost superb!! Iar rochia .. rochia e extraordinara !!! Nu stiu unde ai gasit-o, dar cred ca AI GASIT-o !!! Inca odata: SUPERB!!!!! CAsa de piatra si multa fericire !! http://community.web...er/roxanadobrin

#30
simonam_78

simonam_78
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 18 iunie 2005 - 11:59

Simona, Felicitari si Casa de piatra! Sunteti tare frumosi! Pozele sunt cu adevarat deosebite. Mi-a placut la nebunie colierul, caut si eu ceva asemanator - de unde l-ai cumparat? Sper ca vei reveni cu povestiri http://tickers.Ticke.../97fe/event.png http://community.web.../user/simonamiu


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -