Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Povestea nuntii... sau nunti de poveste


221 raspunsuri la acest subiect

#1
floarea de colt

floarea de colt

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 113 mesaje

Postat 13 mai 2005 - 14:31

dragi miresici...gata de maine incep nuntile...asa ca...propun un nou subiect...fiecare miresica de pe dc, sa isi povesteasca ziua nuntii...incepand cu ora trezirii(in cazul in care mai apucati sa [alcool]dormiti cu o noapte inainte [alcool])....si apoi pas cu pas...sa va puneti pe hartie..[;)].vorba vine..toata povestea nuntii..insotita desigur de poze foarte relevante[bis][bis][foto] ce spuneti ...sunteti de acord cu acest nou subiect??????? eu abia astept povestile voastre..sau nuntile voastre de poveste!!!![pup][pup][pup][pup][si-eu]

#2
dana n.

dana n.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.108 mesaje

Postat 13 mai 2005 - 14:33

Super ideea![bis][bis][bis][bis]De abia astept sa va citesc povestile si sa va povestesc.[olala]

Poze cununie civila
Diverse poze

#3
pyssy

pyssy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 13 mai 2005 - 14:47

Si eu abia astept prima povestioara[bis][bis][bis]

Poze cununia civila

Poze cu noi :)

Pentru nunta :)



Cand te apuca cheful de munca ,aseaza-te si asteapta sa-ti treaca

#4
ellamiss

ellamiss
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 13 mai 2005 - 16:13

e super ideea.abia astept sa citesc si sa scriu la randul meu.Pissy nu am stiut ca roxi este nasa ta. Sa-ti traiasca nasii si voi de asemeni.pupici photos.yahoo.com/ellamiss2000

#5
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 14 mai 2005 - 01:57

Am o rugaminte: intrucat exista deschise mai multe subiecte asemanatoare, haideti sa strangem toate povestile nuntilor intr-un singur topic, ce ziceti?
In acest fel evitam o situatie nedorita de a avea cate un subiect pentru fiecare din cele o suta si ceva de nunti care vor avea loc in acest an.[;)]
O sa mut toate postarile aici in cursul zilei de maine.

Multumesc pentru intelegere![flo]


Catalin


Think pink!

#6
floarea de colt

floarea de colt

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 113 mesaje

Postat 14 mai 2005 - 11:28

draga catalin ,desigur ca tu faci cum consideri mai bine .din partea noastra toata intelegerea.[8D] acum revenind,la emotiile noastre miresici,azi dimineata am trecut pe langa primarie,ce de-a lume....ce de-a cununii civile .....[si-eu] mi-am amintit ca si noi avem luna viitoare pentru 25 iunie stabilita cununia civila..si ca nu am rezolvat nimic in acest sens....si mi-au cam tremurat picioarele..privind multimea adunata in fatza primariei.... ufff emotiii....emotii... dragi miresici de azi,14 mai, CASA DE PIATRA!!!!

#7
nushulica

nushulica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 17 mai 2005 - 12:15

este super ideea mai ales ca altfel suna povestea nuntii dupa ce ai trait-o intens decat ce povestim noi aici...apar situatii neprevazute , hazlii...tot felul de chestii astept cu nerabdare sa citesc povestile voastre ca pana la a mea mai tre sa treaca timp mult

#8
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 19 mai 2005 - 02:53

Subiect initial: "Jurnal de nunta - pt cine are kef sa citeasca" postat de Albinutzza, 10/11/2004, 15:56:01 Vineri, 22 Octombrie 2004, ora 08.00 AM Ceva rasuna in capul meu si nu stiam ce?! Era ceasul care anunta ora 8.00. Deschid ochii ma desmeticesc si realizez ca era ziua cea mare. Era ziua cand deveneam "Doamna Preotu". Ce pompos suna!!! Uite ca a venit si ziua asta. Emoti??? Mari de tot!!! Alex e deja in picioare, citeste "Gazeta Sporturilor", ca in fiecare diminetza. Dam drumul la televizor, si mutam pe un program, pe care rula un film. Ne uitam putin si incepe sa ne placa. Este o comedie romantica, cu Jeniffer Lopez, "Camerista". Binenteles, ca nici nu ne sinchism sa ne dam jos din pat, si continuam sa ne uitam la film. El lasa ziarul, si ne uitam aman2. E foarte frumos!!! Dar vine finalul, happy-end, normal, ca doar e film american, si se casatoresc. SE CASATORESC!!! UPS....si noi!!! E deja 9.30 si noi nici nu ne-am spalat. Fugi...spala-te, inghite ceva daca poti...NU POT...Reusesc sa ma spal, fac patul, pregatesc tot, si ma asez la cafea. Va fi o zi grea!!! Macar pe asta sa o beau in tihna! Reusesc sa ma imbrac, sa ma machez, si il trimit pe viitorul meu sot, sa-mi faca buchetul. Ii dau comanda, ce vreau, adica niste crizanteme, de culoare ruginie. Dar stupoare el vine cu un buchet de trandafiri, roz-portocaliu!!! Sunt frumosi, numai ca nu imi place cum le-a facut florarul!?!?!...Asha ca du-te si spune-i ca nu-mi place, ca vreau asha. Noroc ca este peste drum. In fine, eu sunt gata, el la fel...si plecam Ora 11.35 AM Am ajuns la Primarie, binenteles mai devreme (ca doar ma stiti, punctuala). Lume nu foarte multa. Incerc sa-i depistez pe ai mei. Uite-i ii vad: Alin, Ovidiu si Luxa (matusa mea)...Dar unde e mama?! Off...ce face?! Imi spune Ovidiu (tatal meu) ca e la tura a 2 a de transport. Ok...sper sa ajunga si sa nu intarzie!!! Intram in curte, incepe sa apara lumea. Lui Diana (nasa) i-am zis ca ora la cununie este la 11.00 AM, ca sa nu intarzie, dar normal, ea fata desteapta, s-a prins, ca nu e asha...si uite nu a venit!! O sun: "suntem pe drum ajungem in 3 minute!!!"...OK, a venit si mama, si nasii, martori avem: Marinusa si Luxa. Avem emotii, toata lumea e cu ochii pe noi, poze, filmare, ochi multi!!! Trebuie sa fim tari, nu trebuie sa plangem. E cea mai frumoasa zi din viata noastra. Si asta e doar inceputul!!! Ne striga: "Familia PREOTU"...Ups. mi s-a zbarlit pielea pe mine...PREOTU....Intram, ne asezam, cand ma uit in spate...NIMENI....STUPEFIATA...Unde sunt...si uite ca apar dupa vreun minut, mai aveau ceva de vorba :)):)) Si incepe...Cetatene Preotu Alexandru Cotiso de buna voie si nesilit de nimeni....DA Stebel Andreea Nicoleta, de buna voie si nesilita de nimeni...iei in casatorie....DA...Ce frica mi-a fost ca am visat ca nu ma aude nimeni cand zic DA!!! Si uite ca m-au auzit!!! GATA A citi si codul familiei...suntem SOT si SOTIE!!! LEGAL!!! Semnam, imi tremura mana!!! Cu ce semnez...pauza...Stebel sau Preotu...Ups....PREOTU!!!! Gata incercam sa iesim....Pod de flori...multa lume, felicitari, multe flori, multe pupaturi, lacrimi de fericire...BUCURIE...E bine!!! Plecamd e la Primarie, si mergem la mama acasa, care s-a pregatit bineteles, cu ceva...bun :p...Ne strangem destul de multi...si e bine, ma simt bine, au plekat si emotiile, e bine. Dansam, mancam, bem, ne simtim bine...si plecam...Eram prea obositi pt a mai sta!!! Mergem acasa, si incercam sa dormim, dar binenteles ca nu putem...Trec orele si trece ziua....vine noaptea....si apare iar dimineatza Sambata, 23 Octombrie 2004, ora 08.00 Iar suna ceasul, off...Ce ash mai dormi!!!...Dar iar ma trezesc si realizez ca e o zi foarte importanta...Asha ca gata: SUS!!! Vine Oana, si ma ia si pe mine, ma duce la mama acasa. De acolo voi pleca spre biserica. Imi fac bagajul si o luam din loc!!! Ajung la mama, si lumea inca mai doarme, dau trezirea!!! Ce sa le fac!!! Plec la manechiura, era deja 11.30 cand ma intorc, si coafeza deja venise. Mama era la aparat, si imi place cum arata!!! Ma ia si pe mine. La mine dureaza mai mult. Apar si nasii, imi aduce si trandafirasii de pus in par. Sunt gata la coafat, si imi place ce a iesit. Trec la imbracat. Deja emotiile isi spun cuvantul!!! Am inceput sa tremur, cand m-am imbracat, am simtit ceva in stomac. Sunt imbracata. Si astept machiajul!!! Gata!!! Sunt GATA!! Imi place ce vad!!! Vine si cameramanul (o doamna, cu care ne-am inteles excelent) si care imi da vestea proasta ca fotograful, in drum spre noi si-a rupt piciorul, dar ma linisteste spunandu-mi ca e OK, se poate descurca si singura. suntem toti aproape gata...si o luam din loc Jos la scara, nasa imi rupe turta. Ca bineteles ca uitasem de ea!! Si obiceiul este sa o rupa, dupa ce pune voalul, dar nu-i nimic, e bine si asha!!! Ora 15.30, placam spre biserica. Ce frumos este sa fii mireasa!!! Este minunat!!! Ajungem la biserica, si trebuie sa facem poze, numai noi 4: adica mirii si nasii. Ne organizam, si incepe sedintza foto. Lumea incepe sa apara. Mai e putin. este o zi superba de toamna, nu este frig deloc, dar nici cald. Ne anunta ca trebuie sa intram. Pasim in biserica cu mainile si picioarele tremurand...de emotie!!! Ne asezam, si invitatii la fel, pe unde pot, pt ca biserica este foarte mica, dar deosebita. Slujba incepe. Imi place, dar totusi nu vreau sa plang. Asha ca incerc sa ma detasez de ce spune preotul, nu ca nu mi-ar placea, dar nu vreau sa plang. Drept doavada, ca in biserica am ras tot timpul, pt ca a avut grija tatal meu sa ma faca sa zambesc!!! Ba chiar ii mai dadeam si lui Alex un ghiont cu cotul, ca era asha de serios, si prin sde emotii!!! Slujba este frumoasa si imi place. Ne incoroneaza, ne da piscot ne da si vin, dantuim,....si uite ca s-a terminat. Suntem sot si sotie, in fata Domnului!!! Gata...asta a fost... Incep felicitarile. Mama ajunge in dreptul meu plansa, de emotie, si bineteles ca incep si eu sa plng!!! Dar imi trece repede pt ca lumea era fericita, si bucuroasa si incep sa rad...din nou:)) Gata...trebuie sa iesim. Ne asezam din nou, si o luam spre iesire. Parca nu mai am asha emotii!!! dar la iesire...ploua, dar nu cu apa, ci cu orez, grau, cu ce avea lumea in dotare!!! Nu-mi vine sa cred ce de lume!!! In biserica nu am putut vedea pe tota lumea, dar acum realizez ce de lume!!! Plecam usor spre casa socrilor mei, fiecare pe unde poate, se schimba, reface machiajul, etc. Eu am o misiune de indeplinit, mai delicata, ce e drept, dar trebuie, si ma simt datoare sa o fac. bunica mea este in spital (la momentul acesta a iesit si este bine), spitalul este vis-a-vis de blocul unde locuim. O luam la picior, spre spital. Binenteles ca lumea se uita ca la urs. Ne oprim in fata spitalului, si il trimitem pe Nasu (calin) sa vada daca poate fi coborata. Ne anunta ca nu se poate si ca trebuie sa urcam noi. Intram in spital. Este la etajul 5!!! Lumea buluc din saloane sa vada MIREASA!!! Este frumos sa te simti admirata, dar numai eu stiu ce era in sufletul meu!!! Ajung la bunica mea, care a fost asha emotionata sa ma vada, dar fericita. binenteles ca ne-a busit pe aman2 plansul, dar suntem FERICITE!!! Ne pupam, si ne luam ramas bun, pt ca deja venise ora sa mergem la restaurant!!! Ora 18.00 Ajungem al restaurant. Locatia este foarte frumoasa. In parc, pe malul lacului, fantani, lumini, baloane, muzica buna...este o atmosfera de vis... Ne intampinam oaspetii cum se cuvine, cu o cupa de sampanie si ii asezam la mese!!! Se strange cam toata lumea, si ne asezam si noi. Deja ma dor picioarele, dar ce conteaza, nu mai simt nimic... E FRUMOS!!! Lumea se ridica in picioare si incep sa cante: MULTI ANI TRAIASCA!!! Nu pot sa spun ce am trait in momentele acelea!!! Eram aman2 socati, de reactia invitatilor, dar fericiti, realizand cat de frumoasa este aceasta zi!!! Sa inceapa DANSUL!!! Iata ca seful orchestrei ne invita sa deschidem dansul. De ce imi era frica, de-asta nu am scapat!!! VALSUL!!! Ai grija, nu ma calca, numara sa nu gresesti, roteste-te, nu sta tapan(a)!!! Si uite ca reusim sa dansam, vin si nasii, si parintii, este superb,....ne simtim minunat!!! Lumea s-a simtit bine, au dansat, muzica a fost excelenta, mancarea foarte buna, si noi ne-am simtit excelent la nunta noastra. Eu am dansat foarte mult, si Alex cu vorbaria. Fiecare la ce se pricepe!!! Si uite usor-usor a venit: furatul miresei, aruncatul buchetului (l-a prins un barbat, dar l-a cedat unei doamne), aruncatu-l jartelutei (a prins-o o tipa), tortul...si scoaterea voalului...Si gata, cea mai minunata si frumoasa zi din viata noastra a luat sfarsit!!! Ce pacat ca s-a terminat asha repede. parca as da timpul inapoi, sa mai trec o data prin asta. Este minunat!!! Va multumesc, daca ati avut rabdare sa cititi ce am scris!!! raspuns postat de bibyrox, 10/11/2004, 16:13:31 Foarte frumos!!!!!!!!!!!!!!! Extraordinar!!!! CASA DE PIATRA!!!! Doamne ce sentimente si emotii trebuie sa ai in ziua aia... deja ma trec fiorii.. dar sunt atat de placuti! Multa fericire Albinutzo! raspuns postat de gen68, 10/11/2004, 16:34:11 eh, uite ca eu am avut chef sa citesc. ce frumos, poate o sa fiu si eu mireasa...pe lumea cealalta. sa-ti fie intr-un ceas bun, albinutza. gen, mamica doar de marius raspuns postat de kopilash, 10/11/2004, 17:19:38 am citi tot !!!super misto!mi s-a zburlit pielea pe mine si ai mai ca ma podidea plansul cu gandul la ce tre sa fii simtit tu...si la ce o sa simt eu...si cum ma stiu emotiva din fire...cu greu o sa ma abtin s nu plang...uffff ce ma fac???"!!!! kopilash raspuns postat de Albinutzza, 11/11/2004, 11:16:14 multumesc fetelor, ma bucur ca v-a plakut, si ma bucur ca am reusit sa impartasesc si cu voi sentimentele pe care le-am trait la mom acela. Kopilash sa stii ca si eu sunt fff emotiva si de asta mi-a fost frica mereu. Norok ca am avut langa mine pers care m-au ajutat sa trec peste anumite momente emotionante Albinutzza raspuns postat de flafi, 11/11/2004, 11:50:50 CASA DE PIATRA! Ce emotii am avut cat am citit! Sa fiti fericiti toata viata si sa va bucurati unul de celalalt! raspuns postat de vmariejeane, 11/11/2004, 13:41:20 Doamne Dumnezeule! Ma apuca plansul! Ce emotii! CASA DE PIATRA!!!!! Hai cine ne mai scrie un mic jurnal? raspuns postat de Albinutzza, 11/11/2004, 14:03:34 Haideti fetelor, ca stiu ca aveti de povestit Treceti la scris Albinutzza raspuns postat de krelia, 12/11/2004, 09:40:05 Albinutza scumpa, am bocit ca un copil....si m-am bagat pe sub birou (desigur, sa-mi ridic pixul ce cazuse) in timp ce citeam povestea ta....si, de fapt, de fiecare data cand ma gandesc cum va fi...oare vom fi destul de puternice sa nu de podideasca plansul?? Eh, lasa, ca mai am timp destul sa ma intaresc. Multa fericire si iubire amandurora!!! Krelia raspuns postat de Albinutzza, 12/11/2004, 10:57:54 Multumim, mult krelia, sunt convinsa, ca Doamne-Doamne ne da puterea sa trecem peste toate. TRebvuie sa fim tari, si sa nu uitati: SUNTETI CELE MAI FRUMOASE IN ACEEA ZI Albinutzza raspuns postat de roxygeo, 12/11/2004, 13:05:41 e superba povestea ..mai ca nu am plins...eram la birou cu multa lume in jur....mi-au placut si pozele si voi sunteti tare frumosi... Vinde-mi si mie pontul cu florile De unde Numai bine roxygeo raspuns postat de Bellasarmisegetusa, 13/11/2004, 14:47:03 bravo, mai, si sa stii ca ai talent la scris, pe bune! mi-a placut! raspuns postat de blue_rain, 14/11/2004, 10:44:15 Am citit si eu jurnalul tau de nunta! Simteam din nou emotiile pe care le-am avut si eu la nunta (6 noiembrie). Casa de piatra! raspuns postat de Albinutzza, 04/12/2004, 22:45:20 Multumim fetelor, acum ne pregatim, pt ca peste 8 luni vom avea un bb, dar asta e alta poveste Albinutzza raspuns postat de vmariejeane, 16/12/2004, 20:40:06 Felicitari!!!!! Sa fi sanatoasa si sa ai grija de tine! raspuns postat de Donia, 21/12/2004, 07:15:58 Albinutzaa, m-am uitat la poze si cred ca v-ati distrat pe cinste la nunta. Tu ai un ras contagios, imi venea si mie sa rad vazand pozele in care radeai si tu. Felicitari si un bebe sanatos! Si pune totul pe hartie, astept si povestea nasterii! raspuns postat de Albinutzza, 07/01/2005, 13:33:18 Donia, se pare ca intodeauna am avut o "problema" cu rasul. Asha sunt eu!!! imi place sa rad si o fac din suflet, iar ziua acea a fost una fericita, deci aveam motiv de bucurie. Ma bucur ca ti-au plakut pozele. Va veni si jurnalul cu gaza noastra din burtica...mai peste 7 luni Albinutzza raspuns postat de cricri d-amour, 09/02/2005, 16:34:26 Draga Albinuta, si mie ca celorlati, mi-a placut foarte mult povestirea ta si intr-un fel ma face sa ma mai destind un pic. Si eu voi avea nunta in iulie si sunt foarte stresata sa nu cumva sa uitam ceva detaliu si sa stricam acea zi. Iti urez numai fericire alaturi de sotul tau si de viitorul bebe. Pup raspuns postat de Giova, 10/02/2005, 11:03:55 felicitari Albinutzza!!! Ati avut o nunta frumoasa, iar ce sa-ti spun ...cand am citit jurnalul m-am apucat de plans. Noroc ca nu a trecut nimeni pe langa biroul meu!!! Si eu sunt o fire mai emotiva si plang din orice. Sper ca si nunta mea sa fie tot asa de frumoasa. Doamne-ajuta sa aduci pe lume un sanatos. Multa sanatate si o sarcina cat mai usoara. raspuns postat de Albinutzza, 11/02/2005, 11:59:30 Multumim inca o data pt urari. Va doresc sa traiti si voi la fel cum am trait eu ziua nuntzii, sa va bucuratzi de ea, asha cum ne-am bucurat noi, sa nu uitatzi ca sunteti cele mai importante in acea zi si sa nu lasati pe nimeni sa va strice bucuria. Dac ineva are ceva de comentat la adresa voastra: NU AUZITI...IGNORATI!!! ZAMBITI... SI SA NU PLANGETI FETELOR, nu aveti de ce!! Bucurati-va de fiecare secunda a acelei zileO sa vedeti dupa...de ce!!! Albinutzza raspuns postat de Bobitza, 15/02/2005, 11:29:07 vai cat de frumos!!! si mie mi-au dat lacrimile! felicitari pentru sentimentele traite si mai vrem asemenea jurnale!!! raspuns postat de Albinutzza, 16/02/2005, 13:46:59 Vad ca nimeni nu se incumeta sa scrie.Haideti fetelor, mai vrem sa mai auzim si altele Albinutzza

#9
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 19 mai 2005 - 03:11

Subiect initial: "JURNAL DE BORD(SAU MAI BINE ZIS DE NUNTA)" postat de deeapui, 21/01/2005, 09:39:29 m-am decis..de azi voi lasa ceva pentru posteritate..:) de azi voi incepe sa impartasesc tuturor experientele mele legate de viitoarea si minunata mea nunta.. in primul rand- data: 25 septembrie 2005.. povestea noastra e frumoasa, zic eu, si cred ca veti vedea si voi ca a fost mana destinului... ne-am intalnit acum un an si ceva, mai bine zis pe 2 noiembrie 2003, la un botez..parintii lui bb erau prieteni comuni.destinul a inceput sa-si spuna cuvantul inca din dimineatza acelei zile, cand parintii mei au trebuit sa plece urgent din oras..asa ca...cine se duce la botez? deea, bineinteles!( slava domnului pentru acel telefon de urgenta :) vine si ora 8, ma duc eu la restaurant, fara nici un chef sa fiu sincera..nu cunosteam pe nimeni in afara de vali si ionutz(parintii lui bb). ma aseaza la o masa...trece cam o ora de plictiseala maxima..cand..apare domnul marius...sincera sa fiu, mi-a atras privirea din prima !!! apoi, minunea se intampla...in toata acea mare sala de restaurant nu mai era decat un loc liber...va inchiputiti langa cine, nu? ei..toate bune si frumoase..intra domnul Prince Charming in vorba...problema era ca..am uitat sa va spun ceva..la momentul respectiv eu eram implicata intr-o relatie de 5 ani..dar care de vreo cateva luni nu mai mergea deloc..iar in ziua respectiva tocmai ne certasem, si astfel am ajuns singura la botez.eu, ca o fata cuminte, ii spun din prima.."eu am prieten!!"..trece seara destul de bine, vorbe..vorbe..dar vine momentul plecarii..telefon? nu, eu am prieten..ne mai intalnim? nu..eu am prieten..(doamne, acum imi dau seama ca parca eram o moara stricata!)..si ne despartim.. dar stim toti ca daca ceva e predestinat..atunci asa va fi...sau sa fi fost insistenta lui de vina? cert e ca dupa 3 saptamani ma trezesc cu vali(mama lui bb de la botez) ca ma suna :"andreea, marius vrea numarul tau de telefon..ce fac?" din nou destinul: alta cearta cu prietenul in ziua aceea..era sf.Andrei(deci ziua mea) si el plecase din oras la un meci...asa ca s-a suparat andreea si a iesit cu marius in oras..si stiti cum se spune THE REST ALL HISTORY.. si sa continuam... timpul a trecut, iar in toamna ce a trecut, pe data de 30 noiembrie, eu si puiul meu am implinit un an. asa ca se prezinta domnul meu la mine la servici cu trandafirul roz de rigoare(sunt preferatii mei) ..si, dupa 5 minute de emotii(ce, nu mi-a luat chiar nimic?), scoate foarte tacticos o cutiuta...da..era INELUL!!! va dati seama ca am ramas ..la asa ceva chiar nu ma asteptam..si dupa inca 5 minute in care cred ca a avut super emotii saracul(eu stateam si ma holbam la el ca vitelul la poarta noua ), am spus ca DA, cum sa nu ma marit cu el..(sincera sa fiu, eu cam visam la asta de vreo 2 luni, da nu credeam ca se va intampla asa repede). toate buna si frumoase...dar cum nici o minune nu tine mai mult de trei zile..au aparut primele probleme. toate restaurantele se pare ca eru ocupate. sa lesin nu altceva..noroc cu puiu meu care este un descurcaretz, manca-l-ar mama! asa ca, dupa doua zile, vine la mine cu lista cu zilele, sa-mi aleg pe ce data vreau( omul se folosise de toate pilele pe care le avea si gasise locuri la Flora, unul din cele mai misto restaurante din Craiova). cred ca l-am pupat in ziua aia de l-am albit. in fine, ne hotaram noi pentru 25 septembrie... ce nu v-am spus este ca nimeni nu stia de planurile noastre..si am hotarat nici sa nu spunem, pana de craciun..asa ca am fost noi la restaurant, am dat acontul, tot, am fost si la biserica...totul bine si frumos.. stirea cea mare le-am dat-o in ajunul Craciunului, cand micutza de mine am facut cate o felicitare-invitatzie pentru parinti si le-am plasat-o frumos impachetata sub brad.. ce mai..surpriza a fost mai mult decat placuta, mai ales pentru parintii lui marius care il cam bateau la cap in ultima vreme ca el nu se mai insoara (mentionez din nou ca eu am 23 de ani si marius 30). cam asta a fost surpriza casatoriei noastre.. dupa revelion am fost si am tocmit si formatia (o formatie tanara, pe care o mai vazusem noi la o nunta si care ne-a placut de atunci foarte mult), si acum eu sunt in mari cautari de rochie, verighete, coafura, buchet etc..si multe mai sunt, Doamne!!! pe data viitoare..va pup raspuns postat de Melaroxy, 25/01/2005, 10:56:19 Felicitari miresica! Sa ai parte de tot ce-i mai bun! Mela+Vladut Alexandru raspuns postat de gianna_r, 25/01/2005, 11:15:16 Waw! Ce frumos! FELICITARI si TOT CE VA DORITI! Si la noi tot destinul a fost "divina"! Gianna- spera sa devina in curand, ca s-a saturat de asteptari raspuns postat de deeapui, 31/01/2005, 10:59:25 Gianna, sper si eu...dar la toamna, dupa nunta..cine stie..poate ne vom conversa pe site-ul de mamici.. raspuns postat de Iael, 11/04/2005, 22:52:02 Frumoasa poveste . Sa fii fericita Deeapui alaturi de alesul inimii tale ! Nimic nu e intamplator ... raspuns postat de zozela, 12/04/2005, 16:10:05 Hi hi hi... Feeeteeeelooorr!!!!!Ceea ce nu stiti voi,pt. ca draga de Deea nu prea a mai avut timp sa ne viziteze,este ca Deea...va fi..MAMICAAAA!!!!!!Intre timp,de cand nu si-a mai aratat chipul angelic,Andreea a aflat ca este insarcinata si ca in octombrie va deveni mamicaAsa ca...nunta va avea loc in luna MAI..nu in septembrie... CASA DE PIATRA!!! si...BB SANATOS TUN()!!!!!!!! raspuns postat de LadyC, 12/04/2005, 16:46:18 Felicitari Deeapui pentru nunta si pentru bebita. Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii! Cat despre jurnal, mi-am facut si eu unul: am gasit o agenda hoata la librarie si am inceput sa povestesc in ea cum m-am intalnit cu puiul meu, cum m-a cerut in casatorie, cat de mult ne iubim... Am vrut sa fie secretul meu si in ziua nuntii sa-i fac o surpriza, dar mi l-a descoperit si a citit tot. Cum sa ma supar pe el cand pare asa nevinovat... Va urez la toate multa, multa, multa fericire, alaturi de cei dragi! Ca sa vedeti ce chestie... Dupa ce am trimis mesajul anterior, am vrut sa vad si eu cine este dulcica deeapui si am intrat pe albumul ei; pe cine credeti ca vad eu? Pe colega mea de servici de la Craiova. Nu pot sa cred ca aflu de pe site-ul DC ca se va casatori curand si mai mult, ca va fi mamica...In poza intitulata "01 mai" am petrecut impreuna ziua muncitorasca pe litoral. Hmmm, ma intreb daca colegii de la Bucuresti stiu despre bb si despre nunta... Te pup dulce, dulce si astept vesti de la tine. LadyC raspuns postat de Iael, 12/04/2005, 20:33:36 Deea iti doresc sa ai o nunta minunata , asa cum o visezi si un bebita frumos si sanatos ! LadyC cred ca ai fost surprinsa ca ti-ai intalnit colega pe acest forum .Ca sa vezi ce mica-i lumea ! raspuns postat de cadina, 12/04/2005, 22:06:21 Felicitari, sa fie intr-un ceas bun, sa aveti o nunta ca-n basme si un bebe sanatos si frumos!!! Vezi, Deea, povestea continua... Poate ne impartasesti cum a reactionat bb al tau cand a aflat ca va fi tatic. raspuns postat de deeapui, 13/04/2005, 10:47:34 vreau sa-mi cer scuze ca a trebuit sa aflati de la altii( mai bine zis de la zozela) ultimele vesti. dar datorita ultimelor evenimente viata mea a fost ft aglomerata.bebelul ne-a facut sa ne schimbam un pic planurile, si a trebuit s-o facem repede. multumesc din suflet, fetelor..pentru toate urarile voastre de bine. intr-adevar, pot spune ca soarta a fost foarte darnica cu mine. bebele meu creste sanatos(11 saptamani deja), iar puiul meu de viitor barbat e cat se poate de mandru. el oricum ma batea la cap sa facem bebe inainte de nunta, asa ca i s-a indeplinit dorinta. sau o fi fost premeditata ?? Cristiana, chiar ca e mica lumea. ma bucur tare sa aflu ca te casatoresti si tu anul aceasta..in aceasi luna in care eu voi deveni mamica! super! va pupic pe toate si va urez sa fiti macar la fel de fericite ca mine ! cu bebe la purtator raspuns postat de LadyC, 13/04/2005, 14:08:35 Deea, ma bucur ca esti fericita si ca treburile merg bine. Ne intalnim la nunta. Vii de 01 mai la mare? LadyC raspuns postat de nushulica, 14/04/2005, 13:25:27 buna deeaiti urez tot binele din lume si sa fii sanatoasa si tu dar si bb pe care il astepti si bineanteles si taticulca..na ..e si el important nu? cand am citit povestea voastra m-a impresionat mult si pt faptul ca din mai multe puncte de vedere seamana mult cu a noastra adik si noi ne-am cunoscut tot in 2003 numai ca la sf lui octombriesi nunta o avem si noi pe 24 sept(acu tu ti-ai mutat-o)si multe altele oricum ai grija de tine si de bb si mai vorbim pupici raspuns postat de deeapui, 15/04/2005, 15:34:36 Cristiana..ma tem ca nu voi putea veni de data asta....cu toate grijile pe cap......ce pacat ca nu e dupa nunta..atunci sigur v-as fi onorat cu prezenta mea sau mai bine zis a nostra ..asta e...tu te duci la info trip-ul de la eximtur? ala de pe 17 mai...am vazut ca a adus valentina o foaie de la targ... te pup si mai vorbim. cu bebe la purtator raspuns postat de LadyC, 15/04/2005, 16:07:57 Deeapui, trimite-mi si mie pe e-mail oferta asta ca nu o am. Am un infotrip pe data de 28 apr cu retur 3 mai, in Grecia/ Creta, la 270 de euro si, crede-ma ca mi s-au excitat neuronii de cand am auzit de ea Nu mai am liniste pana nu aflu detalii! Cum te simti? Iti da pace bebita? PUPICI multi de la Turnu LadyC

#10
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 19 mai 2005 - 03:12

Subiect initial: "Nunta de poveste." postat de Viovio, 21/02/2005, 01:04:52 Nunta mea a fost un eveniment foarte bine planificat,la care nu ar fi trebuit sa nu intervina nimic.Asa gindeam eu si m-am apucat de pregatiri cu un an inainte,am stresat pe toata lumea cu intrebarile si am visat numai rochii,pantofi,pahare de plastic,invitatii si mai stiu eu ce... Dar socoteala din tirg nu se potriveste cu cea de acasa... Sa va povestesc... Nu am vrut lautari si am amenintat pe toata lumea ca cel ce va indrazni sa aduca un asemenea specimen sa-mi lalaie "iati mireasa ziua buna" va sfirsi impaiat.Ca urmare am facut rost de un CD cu respectivul hit,ca sa pastrez traditia si sa nu-mi sara in cap armata de babe.Urmarea...S-a oprit "curentul" chiar in ziua aia si de cintat mi-a cintat soacra mea.Ca bonus,nasii au urcat pe scari(locuim la et 7),cu luminari,cadouri si in tinuta de gala... Plecam la biserica.Nasul sa faca o gluma,"trage pe dreapta" ,in ideea ca am plecat primii si ajungem ultimii.Ginion...Toti trec si pe noi ne opreste un politist in intersectie(nu functionau semafoarele,si era un haos total),si nu ne mai lasa sa trecem decit dupa un sfert de ora...Am intirziat la biserica... La biserica...Surpriza zilei... Biserica inchisa cu lacatul si popa ...nicaieri. Cineva sare gardul la casa parohiala si il gaseste pe popa dormind (a se citi la uin sprit).Dupa zece minute vine...imbracindu-se si cu un carnet in mina,pe care il deschide plin de importanta si decreteaza... Sunte-ti familia Raduta si trebuia sa veniti la 17.30 Nu era asa...Eram alta familie si trebuia sa venim la 16.00,dar nu ne-a crezut si nici nu avea scris pe undeva desi facusem rezervarea din martie si nunta am facut-o in iunie. Pina la urma intram in biserica,el inainte,noi dupa.EU mindra nevoie mare,in rochie alba si cu un voal care se vedea de la 7 metrii...El intreaba:CE AVETI?BOTEZ???? Incepe slujba,singur(cind am platit ni s-a spus ca sunt 4)... Aproape de final mai apare un tip in pantaloni,tricou si papuci mov,care incepe sa cinte... Dupa 20 de minute suntem la "multi ani traiasca".Preotul "ne baga in ceata",ca stie alte versuri decit noi,si mai are un pic si se urca pe matusa noastra incercind un duet cu ea... Mai vine un preot,dar slujba s-a terminat... Cineva mai "bisericos" intreaba: -Bine parinte,dar parintii,nu saruta evanghelia... Raspunsul,dat cu spatele la noi,in timp ce-l conducea pe nasul sa se inchine la icoane(a se citi sa dea banii).. -Descurcati-va si voi singuri. Plecam spre local.Il stresez pe nasu' pina imi spune cu cit a platit prestatia preotului.Iar el imi spune ce-a zis popa. -Cind a fost tatal dumneavoastra ne-am inteles la o suma,nu v-a zis... -N-a fost tata ca locuieste in Pitesti... -Atunci va mai spun odata,daca el n-a tinut minte.Pentru mine un milion,ca am tinut slujba,pentru baiatul care a cintat cinci sute de mii si pentru celalalt preot cinci sute de mii ca a venit pina aici...Si daca v-a placut mai dati ceva in plus...,din partea familiei Raduta... Nu pricepuse ca nu eram aia si m-am intrebat cind or fi venit ei ce le-o fi zis?Plecati acasa ca ati mai fost o data pe ziua de azi? Abia la restaurant ne-am mai linistit... Intre prietenii nostrii,nunta noastra e si acum subiect de gluma si isi ureaza unul altuia "nunta a la Adi si Vio". Atunci imi venea sa urlu dar acum La voi cum a fost... Sunt sigura ca nu exista nunta fara peripetii. Povestit,fetelor sa stie si miresicile de 2005-2006,la ce sa se astepte si de ce sa se fereasca. Violeta mami de printesa Cristiana Bianca raspuns postat de AngeliquedeS, 21/02/2005, 07:50:51 Super... vazut din afara. Dar ce-a fost in sufletul tau la vremea respectiva numai tu stii. Dar sunt sigura ca nimeni nu si-ar dori sa treaca prin asa ceva. Oricum e o amintire inedita. Pupici Angelique raspuns postat de Albinuttza, 21/02/2005, 14:03:21 Vio nunta ta chiar ca a fost de poveste. Important este ca nu ati disperat si ati luat-o in ras Uite povestea nuntii noastre. http://www.desprecop...?TOPIC_ID=35828 Albinutzza raspuns postat de clab, 21/02/2005, 17:05:26 Am si eu o intrebare Vio, sper ca nu indiscreta, la ce biserica se intampla minunea asta??? raspuns postat de Viovio, 22/02/2005, 07:19:54 Clab,nu esti indiscreta.E vorba de o biserica mica care se afla la "trafic greu",prin Rahova adica.Cine e din zona stie ce vorbesc.Se numeste Barbatescu Vechi. Si,da,atunci am disperat,dar acum...e de ris Violeta mami de printesa Cristiana Bianca raspuns postat de mcrmiki, 22/02/2005, 13:28:44 Cand am inceput sa citesc mesajul m-am gandit ca este o poveste adevarata, cu cat citeam mai mult eram convinsa ca este un banc, nu credeam ca se pot intampla toate astea, dar totusi este adevarat. Bine ca s-a terminat cu bine. Miha&Sorin&Bogdan&Vlad raspuns postat de ioana07, 22/02/2005, 13:48:29 Vivio, bravo tie ca ai reusit sa treci peste...iseamna ca esti foarte tare... Eu una cred ca as fi ajuns direct la spitalul de nebuni...in camasa de forta . Va doresc tot binele din lume in continuare si sa aveti parte doar de surprize frumoase! raspuns postat de Viovio, 23/02/2005, 14:50:19 Nu cred ca ar fi fost un banc bun.Nu stiu in schimb daca se poate mai rau de atit.Se pare ca doar eu am avut "intimplari neprevazute" la nunta. Violeta mami de printesa Cristiana Bianca


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -