Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ionut poate fi un copil normal!


329 raspunsuri la acest subiect

#21
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:47

doina, ai cumva adresa ei? de aici e mai usor sa-i trimit un plic, mai ales daca are acum nevoie de cash.



Cristina

-----------------------------------------------

Andrei are nevoie de voi! Mai sunt ca. 50.000€ de platit, haideti sa-i scapam de datorii, impreuna! [flo]

#22
doina_cel

doina_cel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 16:16

Cristina, nu o stiu chiar acum dar intreb si iti spun cat de curand. iti multumesc in numele ei! [flo]

si iti multumesc in numele meu pentru semnatura [:)]



Happiness is a smile




Andrei are nevoie de voi! [flo]

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2




Forumul lui Andrei


#23
doina_cel

doina_cel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 16:24

hai ca am reusit sa aflu si adresa. nu ma asteptam sa raspunda asa repede [:)].



adresa e RONALD McDonald Haus Leipzig, Rubensstrabe 1, 04317 Leipzig, ea sta in apartamentul 4 (pentru Mariana Minoiu).



[pup]



Happiness is a smile




Andrei are nevoie de voi! [flo]

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2




Forumul lui Andrei


#24
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 04 noiembrie 2007 - 12:19

s-au anuntat deja cateva mamici din Germania ca ii trimit bani prin plic, am rugamintea de a anunta cand ajunge ceva. Si am sa trimit si eu.

Doina, Mariana poate vb la telefon? as putea sa o sun sa mai aflam ce face, si mai tinem aici la curent cu situatia lor. Daca am aprobare sa o sun, trimite-mi te rog nr pe email.

Multumesc si o duminica placuta tuturor celor care ne ajuta sa ii scoatem din situatia asta, si numai[flo]!



Cristina

-----------------------------------------------

Andrei are nevoie de voi! Mai sunt ca. 44.000€ de platit, haideti sa-i scapam de datorii, impreuna! [flo]

#25
doina_cel

doina_cel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 05 noiembrie 2007 - 17:03

cristina, scuze de raspunsul intarziat. sigur ca poate fi sunata. iti dau imediat si numarul pe mail. [pup]



le multumesc mult in numele lor tuturor fetelor care au decis sa ii ajute [flo].



Happiness is a smile




Andrei are nevoie de voi! [flo]

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2




Forumul lui Andrei


#26
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 13:29

Am vb acum cu Mariana, era f suparata si dezorientata. Infectia la esofag i-a intors din drum si acum sunt mai rau decat erau cand au venit. E foarte singura, nu intelege deloc germana si f putin engleza. Nici la conversatia cu medicii nu e deloc bine, nu intelege bine ce spun, nu stie ce decizie sa ia sa fie bine.

I-a facut bine ca am sunat-o, daca mai are cineva 5 minute pe sapt. sa o sune, i-ar mai lua gandurile de la ce se intampla.



Fetele din Leipzig, nu aveti ramas prin casa vreun carut vechi, un Buggy din asta simplu. Ii e f greu sa iasa din camera cu copilul in brate, nu-l poate lasa nici o sec. singur ca-si trage de fire si le scoate. Ca sa mearga sa ia o cana de ceai tb sa tina cana cu ceai cald intr-o mana si cu alta copilul, iar bucataria e la parter, ei sunt la etaj.



Eu credeam ca nu plateste, dar ei platesc 15€/zi pt camera de la Casa Ronald McDonald, plus mancarea si ce mai au ei nevoie, si banii se duc vazand cu ochii, desi ii socoteste cum poate. Acum mai nou Ionut nu mai tolereaza laptele, merg sapt. asta sa-i faca din nou analize, nu se stie de ce. Ii face supe (in aceeasi bucatarie la parter) si ii mai da mancare la borcanele, cu astea merge, dar si cumparaturile sunt o intreaga aventura (pt oras are de acolo un carut).



Eu am sa-i trimit sapt. viitoare niste cd-uri cu muzica pt copii, au reusit sa gaseasca un radio cu cd-player pe acolo, sa mai asculte cel mic si altceva, ca se plictiseste numai in casa.



Are nevoie de noi, de voi! Haideti sa ii ajutam sa se termine si cu sirul lor de ghinioane.



Cristina

-----------------------------------------------

Un strigat de ajutor! [flo]

#27
dana n.

dana n.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.108 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 15:11



Tocmai am citit si eu povestea micutului.Eu locuiesc in Halle,la aprox. 50km de Leipzig.Voi incerca sa trec pe acolo intr-o zi.De fapt voi trece sigur.Tocmai i-am data adresa unei prietene de-a mea din Würzburg si va trimite si ea niste banuti.

Eu din pacate cu germana nu stau bine dar cunosc o alta romanca din Leipzig care vorbeste germana bine si voi incerca sa apelez si la ea.Sa vad daca vrea sa ajute.





------------------------

[foto]

Diverse; Cununia civila; Nunta noastra; Luna de miere-Rep.Dominicana; Cuba; Fuerteventura; Pisica mea;

#28
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 15:55

dana, esti un inger! [pup] Stiu ca vom reusi!



Cristina

-----------------------------------------------

Un strigat de ajutor! [flo]

#29
doina_cel

doina_cel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 623 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 12:28

sunteti grozave, multumesc mult!!! [pup] [flo]



sunt sigura ca ii prinde bine Marianei sa primeasca o vizita, sa o mai scoata putin din cotidianul gri in care se afla si sa o mai incurajeze putin...



cat despre banuti, nici nu mai vorbesc cat de ajutor ii sunt... e de la sine inteles cred, avand in vedere in ce situatie este acum.



Dana pot sa te rog mult, cand mergi pe la Mariana, sa ii spui o vorba buna si Eugeniei, mama lui Teo, care e tot acolo, numai ca la camera 6? si ea e cam in aceeasi situatie cu micutul, il trateaza de aceeasi problema, si deja sta de si mai multa vreme ca Mariana acolo... si ea e la fel de descurajata de situatie... multumesc mult mult de tot! [pup]



Happiness is a smile




Andrei are nevoie de voi! [flo]

Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2




Forumul lui Andrei


#30
dana n.

dana n.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.108 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 16:14

quote:
Originally posted by doina_cel
sunteti grozave, multumesc mult!!! [pup] [flo]sunt sigura ca ii prinde bine Marianei sa primeasca o vizita, sa o mai scoata putin din cotidianul gri in care se afla si sa o mai incurajeze putin...cat despre banuti, nici nu mai vorbesc cat de ajutor ii sunt... e de la sine inteles cred, avand in vedere in ce situatie este acum.Dana pot sa te rog mult, cand mergi pe la Mariana, sa ii spui o vorba buna si Eugeniei, mama lui Teo, care e tot acolo, numai ca la camera 6? si ea e cam in aceeasi situatie cu micutul, il trateaza de aceeasi problema, si deja sta de si mai multa vreme ca Mariana acolo... si ea e la fel de descurajata de situatie... multumesc mult mult de tot! [pup]Happiness is a smile
Andrei are nevoie de voi! [flo]Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2Forumul lui Andrei

Si ei tot acolo sunt...Off Doamne!Am sa trec si pe la ei.Cred ca saptamana viitoare am sa ajung la ei.------------------------[foto] Diverse; Cununia civila; Nunta noastra; Luna de miere-Rep.Dominicana; Cuba; Fuerteventura; Pisica mea;


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -