Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

impas


32 raspunsuri la acest subiect

#21
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 09 mai 2005 - 22:51

quote:
Originally posted by val77
acelasi si pana la urma uite ca a iesit ceva bun din el[;)]A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata
[bis]AndreiaBIANCA

#22
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 10 mai 2005 - 02:04

Sa fii sanatoasa si tu si bb!Te felicit![flo][flo][flo]

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

#23
val77

val77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 10 mai 2005 - 10:47

[pup]va multumesc mult pentru sustinerea voastra[flo] A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

#24
Ramba

Ramba

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 10 mai 2005 - 11:57

Incearca sa il iei cu tine cand faci ecograf. Probabil ca deja ii bate inimioara. Pentru unii oameni atat timp cat copilul este in stadiul de embrion li se pare ca nu conteaza prea mult. Deci daca va veni cu tine la ecograf si va afla ca ii bate inimioara s-ar putea sa isi schimbe atitudinea.

#25
tora97

tora97

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 11 mai 2005 - 13:22

Val-ule deja stii parerea mea. Ma bucur pt tine si sper ca individul sa fie acum doar speriat.. tinind cont si de faptul ca este capricorn, poate de aceea nu a mai atacat subiectul in alta ordine de idei... eu il consider in continuare imatur dar poate ca cei 30 si de ani ai lui isi vor spune cuvintul si isi va revizui atitudinea Dac ar fi dupa mine i as trage o mama de bataie! caci, cam asa cum a mai spus cineva, aceste 9 luni sint destul de dificile ca sa nu mai vorbim de cele ce vor urma dupa nastere... ai nevoie, pe linga sustinere financiara, de muuuulta sustinere afectiva, vei trece prin stari uneori vecine cu disperarea, depresii pre si post natale Eu, ca o mama ce asteapta al doilea pui, ca o femeie ce a cunoscut si non-sprijinul dar si sprijinul sotului iti spun ca ai nevoie de un sot grijuliu si de multa iubire Pe de alta parte, trebuie sa fii constienta ca ti asumi o responsabilitate imensa spre a creste acest pui. Nu este un catelus, nu este o papusa. Este adevarat ca mama si sora te vor ajuta mult, insa greul tu il vei duce Ca o persoana credincioasa stii f bine care ar fi parerea mea... si ma mira atitudinea lui cu atit mai mult cu cit si el parea in ultimul timp cu frica de Dumnezeu Eu iti tin pumnii si ma rog lui Dumnezeu sa i deschida inima si mintea, sa se trezeasca la realitate si sa inteleaga ca a copilarit destul! http://community.web...com/user/tora97 "da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

#26
inca o zi

inca o zi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 11 mai 2005 - 14:19

Val,nu stiu care e acum situatia intre tine si prietenul tau, dar si eu zic la fel ca si celelalte fete: pastreaza copilul,mai ales ca mama si sora ta te-au asigurat de sprijinul lor.Oricum,cat despre prietenul tau, nu inteleg de ce gestul asta.Daca sunteti impreuna de 3 ani,daca stia ca tu numai folosesti pilule, daca l-ai pus in tema ca tu vrei un copil....de ce acum face nazuri???poate e doar de moment si se va trezi pana la venirea copilului.Ai mai discutat cu el? Ar trebui sa stii si tu ce mai are in capusor si la ce te mai poti astepta de la el.Poate, cred eu, ca ar fi bine sa-l intrebi de ce acasta schimbare? De ce pana acum nu a zis nimic, desi stia ca se poate inatmpla sa ramai insarcinata,iar acum cand ai ramas...nu mai vrea copilul.E bine pt un copil sa aiba si mama si tata,dar la fel de bine poate sa fie numai cu mama.Deci....orice ar fi, daca ai posibilitatea de a-l creste fara ajutorul lui....pastreaza copilul!!![:)][flo] Inca o zi(Mela)

#27
Roxane

Roxane

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 11 mai 2005 - 16:44

Felicitari draga viitoare mamica! Adevarata fericire o vei cunoaste decat cand il vei tine la pieptul tau pe bebe. [flo] pentru hotararea luata Roxane

#28
MirelaV

MirelaV

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.194 mesaje

Postat 11 mai 2005 - 22:34

Val, cum esti? ce faceti tu si bebelina? dar domnul? ceva schimbari de opinie? o [flo] ptr curaj [flo] MirelaV pupicei pe burticei

#29
val77

val77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 12 mai 2005 - 10:26

sunt sanatoasa ,ma dor putin sani in rest nu am greturi sau pofte cu el nu am mai discutat , se poarta ca si cum nu s-a intamplat nimic Va multumesc pentru sustinerea voastra si gandurile bune A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

#30
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 12 mai 2005 - 11:08

quote:
Originally posted by val77 Kehleyr, mai inteles gresit nu am ramas gravida sa il leg de mine si nici nu vreau sa se casatoreasca cu mine numai pentru copil
Val, nu am vrut sa spun asta [flo]. Am vrut sa spun ca nu trebuie sa consideri ca o casatorie e musai acum ca esti insarcinata. Te felicit pentru decizia luata si iti doresc sarcina usoara. Mi se pare totusi un pic ciudat cum stati voi doi impreuna, el stiind ca tu esti inca gravida, fara sa discutati despre asta. Mi se pare o incapatanare cam copilareasca din partea lui, de parca daca nu ar vorbi nu ar exista... Foarte frumos te-a sfatuit cineva pe aici sa il iei cu tine la ecografie (daca o sa vrea!...) Poate se emotioneaza si el si incepe sa aceepte ideea...
Our planet is a lonely speck in the great enveloping cosmic dark. In our obscurity, in all this vastness, there is no hint that help will come from elsewhere to save us from ourselves. -- Carl Sagan


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -