Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

impas


32 raspunsuri la acest subiect

#11
val77

val77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 04 mai 2005 - 16:25

ankalaura, am facut testul cand am vazut ca este pozitiv mi s-a parut normal sa stie si el lucru asta... dupa ce am vorbit si i-am spus ca ma simt in stare sa cresc acest copil si fara el, cam atat am vorbit amandoi si dupa aceea pentru el lucrurile au intrat in normal(adica aceasta discutie nu a avut loc si nu s-a intamplat nimic) Kehleyr, mai inteles gresit nu am ramas gravida sa il leg de mine si nici nu vreau sa se casatoreasca cu mine numai pentru copil A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

#12
pumpkin

pumpkin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 290 mesaje

Postat 04 mai 2005 - 16:27

Val, eu ti-am mai dat o replica dar am evitat raspunsul simplu...Si nu cred ca a fost corect pentru ca tu ne-ai intrebat ce am face noi. Eu as pastra copilul. Kehleyr, un buchet intreg de [flo][flo][flo] pentru raspuns, pentru ca sunt total de acord cu tine si eu nu m-as fi putut exprima atat de clar.

#13
Emi si mami

Emi si mami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 04 mai 2005 - 20:10

Cum sa avortezi pentru ca iti cere el??? Isi da seama ce iti cere? Ce varsta are prietenul tau de este atat de iresponsabil? Ori nu prea il duce bibilica... Te rog sa ma ierti, dar nu mi-am facut o parere prea buna despre el. Tu pari mult mai matura. Cred ca se impune o discutie pentru clarificarea lucrurilor. Nu-l lasa in supa lui calduta, nici nu-l forta (va reactiona negativ), dar trebuie sa afli pe ce picior dansezi. Iti tinem pumnii! [flo]

#14
Darria

Darria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.695 mesaje

Postat 04 mai 2005 - 23:52

NU INTRERUPERE. Ajuta gagalicea sa se nasca si sa se bucure de viata. Ai sprijinul mamei si surorii tale, de ce iti faci griji?

#15
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 05 mai 2005 - 11:01

hai sa clrificam birocratia si actele care iti trebuiesc ca parinte singur si ce trebuie sa faci: - in maternitate sa ai la tine certificatul tau de nastere in original, buletinul tau de identitate. Cand pleci din maternitate te dui la biroul declarari nasteri din spital, cu acestea doua si ei o sa-ti dea un certificat constatator al nasterii. Atentie: numele care il treci pe certficatul constatator va fi si numele care va fi trecut pe Certificatul de Nastere. Eu am declarat numele tatalui pt ca mi-a promis in ziua respectiva ca isi asuma responsabilitatea si disponibilitatea de a-i da numele lui. - Acum, trebuie sa te duci la Primaria Sectorului unde este spitall arondat si sa stai la o coada sa iei negatie si Certificat de Nastere. Pt certicat de nastere o sa ai nevoie de Certfificatul tau de naster in original, buletin de identitate si certificat constataor al nasterii (cel eliberat de copil). Daca tatal vrea sa recunosca copilul, va da o declaratie la Primarie in acest sens. Totodata vei da si tu o declaratie cum ca esti de acord ca tatal sa ii dea numele copiluli tau. Certificatul se emite pe loc in maxim 1 ora. Cu negatia si Certificatul de nastere, Certificatul tau de naster in original, Buletin tau in original si copii la toate actele si un timbru fiscal (numai stiu valoarea exacta) te duci la Oficiul Starii civile a primariei sectorului unde locuesti pt emitere Livret de Familie. Daca depui tu actele Livretul va fi pe numele tau (iti recomand sa faci asta in cazul in care nu va casatoriti, daca va casatoriti, mergeti si cu certficatul de casatorie si va trece numele la amandoi). Se emite pe loc dureama maxim 1 ora. Cu certificatul de Nastere si negatia si Livretul pleci la Primaria sectorului unde locuiesti. Acolo vei depune 2 dosare: 1 pt indemnizatia unica de nastere de 1.400.000 (nu stiu daca suma s-a modificat) si unul pt alocatia de 235.000 lunara. Daca vrei sa stii care sunt actele ti le insirui. Succes si sper sa iei decizia corecta. Sarcina usoara [flo] Freia si [copil] Alexa

#16
val77

val77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 05 mai 2005 - 14:44

va multumesc ca sunteti alturi de mine [flo][pup][pup][pup][pup] acum sunt hotarata sa pastrez bebeul indiferent de ce o sa se intample cu relatia mea A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

#17
pumpkin

pumpkin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 290 mesaje

Postat 05 mai 2005 - 15:02

Val, eu ma bucur foarte mult pentru tine. Acum pot sa-ti zic : Felicitari, curajoasa mamica ! [bis] Sa ai un bebe sanatos si o sarcina usoara! Acum poti sa-ti pui [gravi] la semnatura si sa stai de vorba cu fetele de la "Mamici de Noiembrie-Decembrie 2005" ! [flo][flo][flo] si [pup][pup][pup] pentru tine!

#18
ankalaura

ankalaura

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.302 mesaje

Postat 05 mai 2005 - 15:26

[bis][bis][bis][flo]
Sa fiti sanatosi si fericiti! Voi doi... sau voi trei.... Tu vei sti cel mai bine! PUPICI GRASANI!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea


#19
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 05 mai 2005 - 22:47

val77, eu nu as face avort. Daca ai si sustinerea familie, e si mai bine. Cu toate ca sunt sigura ca si singura te vei descurca la fel de bine.
Tipul e acelasi de care te despartisei ?(asa am inteles la topicul cu "fecioarele").

Andreia

BIANCA


#20
val77

val77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 09 mai 2005 - 10:31

acelasi si pana la urma uite ca a iesit ceva bun din el[;)] A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -