Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

oare gasesc un barbat care sa vrea copii???


25 raspunsuri la acest subiect

#11
Loma

Loma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 446 mesaje

Postat 22 aprilie 2005 - 18:08

Draga Ana Va aparea si el, printul, nu te grabi sa faci un copil cu orice barbat, cauta-ti un sot mai intai si apoi. Stii bunica mea avea o vorba, fiecare iarba-buruiana are umbra ei, asa ca nu te teme numai ca nu ai cautat suficient, si tu ai umbra ta, toti avem, si ce-i al tau e pus deoparte. Eu zic sa te schimbi putin, adica sa-si largesti aria de "cautare", fii mai deschisa la prietenii noi, excursii, plimbari, acorda mai multa atentie amanuntelor, poate tu cautai altceva pana sa-ti dai seama ca vrei altceva, nici eu nu m-am casatorit devreme si al meu a stat ascuns pana am dat de el, sau el de mine... Nu te mai plange ca nu ai noroc la barbati, ci mai degraba nu ai cautat suficient, sa-ti stabilesti foarte clar in minte, sau pune pe hartie ce calitati ai vrea sa aiba si ce vicii sa nu aiba, fii atenta la amanunte pentru ca ele tradeaza marile vicii, cine nu intra in standardul stabilit de tine nici nu merita sa-ti mai pierzi vremea, asa ai acumulat dezamagire si neincredere pana acum, deci la drum, [testoasa] fata draga, trebuie doar sa stii ce vrei si atunci sigur vei gasi. Bafta multa, Loma Smerenia este regina virtutilor.

#12
a2p

a2p
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 aprilie 2005 - 23:13

Desigur, vei intilni... Sint multi barbati care isi doresc mai presus de toate copii, si care stiu sa ii si creasca impreuna cu mamele... Sfaturi excelente ai primit deja... Era un film interesant, cu o metafora cu buburuze... cu o doamna divortata in centrul filmului... E o chestie de atitudine... Dorindu-ti ceva mult vei face acel ceva posibil in viata ta... dar va veni cind nu te astepti... De unde ma uit eu, as intreba exact invers--oare mai sint femei care sa-si mai doreasca copii?;) Dar raspunsul mi-l dau singur, si e desigur da... Timpul si atitudinea asupra vietii in general vor dovedi raspunsul, nu? Multa multa bafta... a2p Copiii au dreptul la doi parinti... si ei n-au nici o vina... "Let's keep it that way!" (Haideti sa pastram lucrurile asa)

#13
otis41

otis41

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 02 mai 2005 - 01:30

Eu cred ca este mai bine sa gasesti un sot, pentru ca numai un tata poate iubi foarte mult copilul lui. In ce priveste gasitul e usor depinde de tine. Trebuie sa ai cat mai multe cercuri, prietene, amice, sa nu-ti lipseasca zambetul dupa fata, si e bine sa fii atenta la cei din jurul tau poate e cineva care chiar vrea sa-i fii sotie, sfatul de a te plimba este foarte bun, chiar si iesitul in parc este o solutie. Sunt si barbati care vor o fata serioasa, frumoasa, ... Eu m-am casatorit la 33 de ani (atunci am vrut), asa ca nu fii ingrijorata nu e timpul trecut! Otilia

#14
adrienne12

adrienne12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 05 mai 2005 - 15:22

Draga Ana, parca o vad pe vara-mea acum 10 ani (cind era probabil de virsta ta). Tot asa zicea si ea. Si-a cunoscut actualul sot pe match.com si a facut o frumusete de fetitza cind avea 37 ani. Vorba fetelor, fa si altceva unde poti sa cunosti cit mai multa lume. ia cursuri de dans. mergi in vacanta. Inscrie-te la cursuri de limbi straine. Calatoreste. Be creative!

#15
valiburu

valiburu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 20 mai 2005 - 14:41

eSTE O VORBA CARE SPUNE CA NU ESTE IMPORTANT SA IEI MEREU ASPIRINE CAND TE DOARE CAPUL, CI SA REZOLVI PROBLEMA DIN PRICINA CAREIA TE IA DUREREA DE CAP. Asa se intampla si cu tine: cauta sa vezi de ce nu gasesti persoana potrivita pt tine. Poate sunt ceva probleme in tine, nu in altii. In al doilea rand te legi la cap fara sa te doara. Copil fara sot? E durere de cap rea de tot. Necesita multa aspirina. Succes!

#16
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 20 mai 2005 - 16:49

Doar atat?! Nu e mare lucru. Eu as fi mai pretentios daca as fi in locul tau. Un pic...macar. Dar stiu eu... nefiind in locul tau. Btw mai stii de unde sare iepurele? Nici nu stiu daca sa zambesc sau sa fiu serios. Treaba serioasa asta cu copiii. Marius Pernes home page - www.marius.rdsor.ro

#17
miau-miau

miau-miau

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 21 mai 2005 - 01:14

mai greu sint de gasit cei care sa te vrea cu copii

#18
foxy

foxy
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 mai 2005 - 12:04

Ai primit deja multe sfaturi. Fii optimista, va veni si rindul tau. E minunat sa ai un copil dar nu te gindi sa-l faci cu oricine, iti poti crea mai multe probleme,decit bucurii.

#19
anna_maraa

anna_maraa
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 mai 2005 - 14:35

multumesc tuturor pentru sfaturile primite, cu ajutorul acestui forum am reusit sa fac multe, cum ar fi: am reusit sa realizez ca un copil are nevoie si de un tata, am reusit sa realizez ca nimic nu e intamplator pe lumea asta, am mai realizat ca tot ce ni se intampla placut sau neplacut ne face sa fim mai tari si mai intelepti si cel mai important lucru este ca am reusit sa cunosc un om deosebit care ma face sa ma simt extraordinar. inca o data va multumesc ca existati si ca mi-ati adus bucurie si lumina in suflet. [pup]

#20
Daisy

Daisy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 11 iunie 2005 - 01:34

Felicitari, anna_maraa! Ma bucur pentru voi, sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun si sa apara si micutul/micuta cat mai curand, ca fericirea sa fie deplina! Va pup, Cea care spera


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -