Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

M-am hotarat......adoptie(39)


295 raspunsuri la acest subiect

#21
Briantis

Briantis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 691 mesaje

Postat 31 august 2006 - 17:39

Andreea ,nu te mai necaji degeaba .Dupa ce ai certificatul fetei pe numele voastre in 1 luna si ceva ,maxim 2 rezolvi cu schimbatul prenumelui .Pun pariu ca ati avut acelasi procuror tembel care ne-a respins noua adoptia in prima instanta .Scrie-mi pe Pm cum il cheama pe idiot.

Mama lui Andreiutzu


#22
Costi

Costi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 01:36

quote:
Originally posted by simona dragusin
Fetelor,va pup.Am fost azi sa-mi depun dosarul pt CIC si am venit plina de nervi.Am dat acolo de un functionar...imi venea sa-l bat!Dupa de a stat o gramada sa citeasca hot. de plasament de ziceai ca o citeste pe litere,m-a intrebat daca sint sigura ca beneficiez de cic!? pt ca in hotarire nu scrie !Initial am crezut ca glumeste dar el chiar nu stia pe ce lume traieste..Dupa ce s-a lamurit ca am dreptul sa si mor chiar daca nu scrie in hotarirea de plasament ,a inceput sa-mi "corecteze" formularele (pe care le completasem de acasa )Am mers cu fata cu caruciorul ca locuiesc f aproape de primarie si cu toate ca a vazut-o(i-a oferit chiar si un covrigel!),m-a intrebat daca au trecut nu stiu cite zile de la nasterea copilului,40 cred.Si mai fetelor Patricia chiar arata de 1 an ,nu de o luna!!!Eu deja ma enervasem ,l-am intrebat daca el chiar lucreaza acolo sau sint la camera ascunsa!Si insista sa trec datele cind am intrat in prenatal si postnatal!Atunci i-am spus ca eu sint in prenatal de vreo 15 ani...dar n-am nascut inca si daca nu-mi primeste dosarul ma duc la primar.Culmea e ca a fost si f ofensat ca vezi doamne ei lucreaza acolo si nu le arde de glume! un incapabil!Asa ca am avut activitate azi...In alta ordine de idei a fost asistenta azi pe la mine si am intrebat-o daca e adevarat ca nu se mai da plasament de la un judet la altul.Mi-a spus ca in cazul asta ar trebui schimbata legea care spune clar ca daca nu se gaseste familia potrivita pt un bb in raza administrativ teritoriala,se poate da in alt judet.ce m-am intins...va pupSIMONA si PATRICIA
Stiu ca tu te-ai enervat, dar eu m-am distrat, am ris cu lacrimi...Eu dupa o luna de la depunere am primit telefon sa duc livretul de familie....care...

#23
Costi

Costi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 01:40

quote:
Originally posted by Andreea_k

Buna fetelor , am reaparut si eu in sfarsit .Am avut o groaza de treaba si n-am apucat sa mai citesc nimic.
Am avut ieri ultimul termen , am scapat dar sunt ffff trista pt ca procurorul nu a acceptat schimbarea numelui .Nici macar nu ne-a intrebat ce motiv avem ca sa-l schimbam si nu ne-a dat nici el o explicatie.Judecatoarea era de acord dar el s-a opus draga , il durea in cot de noi si mai ales de copilul nostru.
Am plans de atunci .
Mai vb .





Mi se face rau andreea!
cum n-a acceptat? In situatia asta ce-ar trebui facut? Certificatul de botez nu e o dovada destul de solida?

#24
irina_g

irina_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 19:26

AndreeaK, e vorba de schimbrea prenumelui sau a numelui?
Ca sa fie clar pentru toata lumea. Daca e vorba de prenume, da , stiu ca mai te poti lovi de obstacole, uneori chiar daca duci certificatul de botez insa numele stiam ca ti- l schimba fara probleme. De aceea intreb: e vorba de nume sau prenume?

Irina si [copil]Mihai

#25
simona dragusin

simona dragusin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 02 septembrie 2006 - 00:34

Buna fetelor.

Imi permit eu sa raspund in locul Andreei.

Sigur ca-i vb de prenume (si e stipulat si in lege ca numele se schimba automat)dar in afara de faptul ca Andreea cred ca era f suparata,e si mai uzual spus.."nume"

Cel putin eu nu m-am prezentat niciodata "prenumele meu e simona"!



Andreea si eu te-as ruga sa ne spui daca aveati anexat la dosar certificatul de botez (asta in cazul cind il aveai cu prenumele schimbat,ca eu parca retin ca Simona o chema pe fata ta)



SIMONA si PATRICIA



#26
silvia_112

silvia_112

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 03 septembrie 2006 - 02:26

Simona noi cand am fost la tribunal am avut atasat la dosar certificatul de botez si am dorit pe linga Violeta ,ptr. ca asa era in certificatul de nastere sa fie si Florina si nu au avut nici o obiectie.Acuma depinde si de judecator din cate am inteles.Dar cu ce-i incurca pe ei ca vrei tu sa schimbi numele copilului chiar nu stiu...in fine asta este legea in Romania.

Silvia si[zana]Florina.


http://pg.photos.yah...ctn,del:s,1:f,0

#27
Briantis

Briantis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 691 mesaje

Postat 04 septembrie 2006 - 11:48

Revin cu intrebarea ,chiar daca data trecuta nu m-ati bagat in seama prea tare .Cand ne mai vedem si noi?


Mama lui Andreiutzu


#28
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 04 septembrie 2006 - 14:54

quote:
Originally posted by Briantis

Revin cu intrebarea ,chiar daca data trecuta nu m-ati bagat in seama prea tare .Cand ne mai vedem si noi?


Mama lui Andreiutzu



Ia uite cine face galagie! [:)] Acum vrei tu, cand am inceput eu serviciul?! De-acum aleluia timp liber in timpul saptamanii, ma tin astia legata de scaun 9 ore, plus cele 2 drum dus-intors. Raman doar sambetele si duminicile in care nu stiu ce sa fac mai intai.

Dar daca vrei propuneri, io propun! Sambata si [:D]/sau Duminica!

#29
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 04 septembrie 2006 - 15:56

I-ta la ea! A inceput serviciul si are timp de stat pe net!

Bai, si io propun sambata sau duminica dar inca nu pot pune degetul pe ziua in care as putea sigur. Briantis tu cand poti?



Repede ca si eu mai am o taraca sa ma duc la munca, gata cu huzureala [q].



Cristina si ghighiloi [foto]

#30
urziceanu

urziceanu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 04 septembrie 2006 - 23:36

Andrea_k sa stii ca si noi am avut oarece problemw cu schimbatul prenumelui ,insa pana la uram judecatoarea afost de acord.Oricum am fost avertizata ca poate o sa -mi respinga cererea de schimbare apre dar sa nu disper ca se poate rezolva pe cale administrativa.Probabil se formuleaza o cerere la Starea civila,nu stiu exact.Noi nu am obtinut nici pana acuma certificatul de nastere pt ca nu s-a facut corectia in sentinta ,nu avem nici certificat de botez desi ne-am botezat in baza sentintei judecatoresti .Preotul arefuzat sa elibereze certif de botez pt ca nu avem certif nastere modificat.Este imposibil sa putem rezolva ceva fara piedici,nu?Fetelor(mai mari!!)spunet-mi si mie daca e normal ca de la dintisori sa se trezeasca noaptea f des si sa planga(cma la 20 min).Se ridica in funduc si plange.Toate acestea se petrec in fiecare noapte incepan cu ora 24.Pana atunci doarme fara probleme.Maya a facut progrese.Merge singura in picioruse si stie o gramada de lucruri.Este rasfatata tuturor,insa e si foarte cuminte.Vad ca e cam liniste aici pe forum.Ce s-a intamplat?Boo_boo ce mai face puiul?
Irina,Elena,Dora,simona,Criss,voi nu mai spuneti nimica?



Pupici,


Corina si Maya

corina urziceanu
http://pg.photos.yah...ctn,del:s,0:f,1


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -