Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mocheta in camera copilului?


44 raspunsuri la acest subiect

#41
emasto06

emasto06

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 05 septembrie 2006 - 14:14

Eu votez pentru mocheta . Sa va explic de ce: parchetul aluneca fooooarte tare, chiar cu ciorapei cu cauciuc sau cu botosei. Iar o carpeta pusa deasupra sau acel puzzle de izopren...si mai rau este. Un bebe micutz poate este ok, dar dupa 1 an pana spre 3 ani cand sunt "dinamita" este foarte periculos. Le-ar trebui zgura si adidasi ptr atletism cu ace:)....la cate sprinturi fac.
Murdaria mochetei (animalutzele gazduite acolo) sau alte motive impotriva ei palesc fata de pericolul unei cazaturi serioase si a unei lovituri la cap...

Asadar eu va sfatuiesc ca pana creste copilashul, sa dati prioritate sigurantei . Mai tarziu primeaza esteticul, gustul..

Numai bine

#42
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 05 septembrie 2006 - 19:42

Atentie la covorasele de izopren! Daca pica apa pe dedesupt, pleci cu patratica la plimbare in stilul alunecat! Am patit-o nu o data in baie si e foarte periculos.
Un alt dezavantaj (asa il vad eu) al puzzle-urilor este ca atunci cand le speli se desfac in toate bucatele, daca aveti din acelea cu animale va trebui sa cautati fiecare cerculet mititel de o anumita culoare, care sa se potriveasca exact in patratica cu care se asorteaza (si daca ai mai multe seturi devine si mai interesant [:D] )
Eu fac operatia asta cand Victor e in deplasare, altfel nu am nici o sansa sa le pun la loc!
Inca ceva: Victor s-a invatat sa scoata bucatele mici din puzzle si sa le ascunda prin casa, asa ca tot timpul acest covoras are "gauri".

#43
alinaMIZZI

alinaMIZZI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 06 septembrie 2006 - 00:32

Apropo de izopren, daca tot am vazut discutia si mi-a placut ideea, azi am fost la cumparaturi si chiar m-am interesat. Toate modelele pe care le-am vazut eram in functie de varsta copilului, pt bebei sunt bucatile mai mari, iar literele sau animalutele sunt dintr-o singura bucata. E adevarat ca erau si modele din bucatele mici, fiecare parinte apreciaza nevoile copilului sau.

Alina- mama de [copil]Keane-Peter
http://www.fotothing.com/alinaMIZZI/

#44
Hildegard

Hildegard

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 745 mesaje

Postat 07 septembrie 2006 - 18:49

Asa frumos arata camera cu izopren. Ma bucur ca nu trebuie sa dau acum miliane sa i0au un covor sau mocheta. O sa-i cumpar cand merge la scoala[:D].

De abia astept sa vina ziua de maine sa mergem cu totii...oauu cu totii, adica si Steff care azi face 10 luni, sa luam inca un set de izopren !0 bucati are un set).

Si iaca asa mobilam camera[:D]

Stiu ca la unii se pare ieftin si prost dar mie mi se pare tare copilaresc si sanatos.

Se spala usor...si doara e camera copilului, nu, nu sufragerie sau alta camera eleganta.

Am sa pun poze maine sau duminica cu camera....



P.S: Stiti ce frumos sta Steff in cosul de cumparturi de la Selgros. ii place tare mult si e atent la toate din jur.



PRAJITURI[pofta]

Veronica si Stefan Peter (07.11.2005)

Poze la 10 luni



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -