Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cit de mult dorm adolescentii dv?


7 raspunsuri la acest subiect

#1
adrienne12

adrienne12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 18 aprilie 2005 - 07:16

al meu se culca tirziu si in general e salbit, doarme in salturi si pe apucate si nu stiu ce sa-i fac sa doarma.

#2
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 18 aprilie 2005 - 16:44

Fiul meu vitreg are 18 ani, si doarme f putin, pt ca si-a facut un program de spartan.Are scoala la 7.30, si atunci se scoala la 5.30 ca sa manance sa faca dus etc.E cam zuzi:)se culca pe la 10.30, 11.Rareori la 10 seara.



Plus ca mananca de 2 ori pe zi, dimineata si la ora 4.30 sau 5 dupa amiaza, ca sa nu se ingrase!!!!

Si in vacante se scoala la fel de devreme ca sa nu se delase...si cand mergem la busteni hop pe munte in fiecare zi cu excursii f f obositoare.

Asa ca noi suntem nemultumiti de el, e evident obosit, devine irascibil din cauza oboselii dar nu vrea sa recunoasca.Plus ca ne exaspereaza sculatul devreme in vacante...ca am vrea si noi sa dormim mai mult si suna ceasu...

dar...e cel mai tare si mai destept...doar are 18 ani! [:D]






Sabina si [hippi] Sofia Galagia





#3
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 01 mai 2005 - 22:51

Fata mea(14 ani,aproape),in timpul scolii se culca pe la 10:30-11(mai rar),si se trezeste la 7 fara un sfert,7....
In w-enduri si vacante...cand cum,pe la 11 azi,12 maine...1....s.a.m.d,dar in vacante dimineata doarme mai mult.
Este evident obosita uneori.De ex,lunea asta a dormit 3 ore de pranz(de obicei nu doarme de pranz),din cauza oboselii acumulate.
La scoala da randament,nu ma plang,mi-a zis ca asa si-a format stilul de viata si ca nu se poate culca mai devreme(ba poate,crede-ti-ma!).


maria,[mamica] de Paula [patut](1 an si jumatate) si Miruna [zana] (13 ani si jumatate)

#4
devylla

devylla

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.871 mesaje

Postat 02 mai 2005 - 06:26

Fetelor cand am dat baccul,ma culcam seara pe la 11 uneori si pe la 12 cand aveam mai mult de invcatat.Ma trezdeam dimineata la 6:30,veneam acasa si ,ma apucam iar de invatat.Am fost obosita dar nu puteam sa renunt la invatat si am tras cat am putut.Insa dupa bac,vreo saptamana am dormit cat mi-a cerut corpul ca sa imi revin![biz]





'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

#5
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 02 mai 2005 - 12:16

Depinde [:D]
De cele mai multe ori merg la culcare in jur de ora 22:30 -23:00 asta in caz ca nu e chiar nimic de vizionat la tv sau nu au cu cine discuta pe ICQ sau MSN (ma refer la colegi sau prieteni)si se trezesc in jur de ora 7:00 dimineata.Vineri le dau voie sa stea cit doresc pentru simbata se pot trezi tot cind doresc ei (cam pe la ora 11-12)[:D]. Copii mei insa dorm destul de mult pentru niste adolescenti.
Eu i-am invatat ca absolut nici un program la tv nu e atit de important ca sa nu merite sa-l "pierzi". Asa ca seara citesc si cite o pagina, doua...[:D]
Din cite stiu eu un somn de 8 ore este absolut de ajuns pentru un adolescent.


"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.


#6
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 07 mai 2005 - 11:59

Malina se culca in cursul saptamanii la cca 9.30-10, in weekend mai tarziu. Uneori rar, doarme si-n cursul zilei.

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

#7
EmmaT

EmmaT

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 268 mesaje

Postat 11 mai 2005 - 12:50

Eu la 18 ani ai mei..daca pot sa dorm 24 de ore din 24...tare bine ar fii...

Cand am stat acasa dupa operatie (si in vacante) m-am obisnuit sa dorm dupa amiza 2-3 ore(chiar daca ma culcam la ora 17)...si seara(noaptea)...ma uitam la televizor si stateam la calculator...dimineata la 9-10 eram in picioare...



Acum ca am inceput scoala la pranz nu mai pot dormi...dar imi vine sa pun capul pe banca si sa dorm putin....acum programul meu este trezirea la ora 8(uneori la 7...depinde foarte mult cum dorm...azi m-am trezit la 10.30 dar nu am dormit toata noaptea [bang]),o ora stau in pat la tv....dupa prima masa e la ora 12,mai mananc putin la scoala ...si uneori cand vin acasa (sa nu cumva sa ma ingras[bang])....seara rezist maxim pana la ora 23...cu chiu cu vai 23.30...



Emma[foto]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -