Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Cafe 35 on Fab Avenue


982 raspunsuri la acest subiect

#1
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 14:36

pisici, expert Laura, torturi, vreme buna, vreme rea, cazaturi pe bicicleta, vacante terminate, vacante neincepute... talmes balmes, ce mai.

 

asta se intampla aici:

 

cafeaneaua veche


Editat de Aqai, 11 aprilie 2016 - 14:38 .


#2
Lea_des_bois

Lea_des_bois

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 14:45

"Lea, ce sint crochelete? Barbata-meu aseara deja sapase si aflase unde sint cele mai apropiate hoteluri de pisici si cica ar costa 10 lire/zi."

sunt bobitele alea uscate. pt pensiuni... e complicat, cel putin la noi. in gen., cei care au pensiuni pt caini, amenajeaza cateva custi si pt pisici, printr-un garaj. noi ne aranjam cu socrii sau cu vecina; insa pisica nu ramane in casa cat suntem plecati, ci in garaj sau pe afara

 

oricum, din experienta mea cu pisicile, cel mai imp este sa nimeresti un caracter bun :-)) Caci exista pisici care nu sunt curate si miros, unele sunt razbunatoare (pisica prieteni mele face mereu pipi in geanta ei de voiaj si deci trebuie sa aiba mare grija cand isi face bagajele), o alta pe perioada absentei stapanilor face pipi pe canapea, asa de ciuda; exista si pisici rele, stricatoare. depinde de noroc.
de cand sunt copil si pana acum, am avut noroc de pisici bune, cu un caracter de caine :-))

 

merci pt capitol nou Aqai si curaj cu vremea aia pe la voi :-(( Noi am avut noroc de vreme frumoasa, si se pare ca ne mai tine. iti trimit si tie (si celor cu vreme câh) un cer senin si ceva grade in plus



#3
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 14:46

A scazut cu cinci varsta participantelor la topic ?  [;)]



#4
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:24

A scazut cu cinci varsta participantelor la topic ?  [;)]

 

 

vezi daca nu citesti cu atentie?

 

am zis doar ca am intinerit peste iarna. 

 

speaking of, mai ytineti minte cand am povestit ca mi-au cerut acte la magazinul de bautura? guess cui i-ai cerut actele in weekendul asta:

 

dlui aqai!

 

doamne,in ce extaz era cand a venit acasa.... ne prapadeam de ras amandoi.

 

ii zice tipa de la casa: I need to see your id. 

 

oh, you do now, do you?

 

ii zice el scotand permisul de conducere :)))))))))))))



#5
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:28

Hai ca la asta cu 35 ma bag si eu [:D] .

 

Cum problema pe care se pare ca o am nu depinde de mine (nici problema, nici rezolvarea), cum n-am nicio idee cat va dura sa se ajunga la un deznodamant, am decis sa ies din gaoace si sa adun de pe jos viata pe care o am, si care nu e deloc urata, daca te gandesti… Din fericire nu e o problema de sanatate, Doamne multumesc.

 

Asa ca vreau sa particip si eu aici, m-am reapucat si de sport de azi (incetut asa, cu niste Pilates) si m-am reapucat si de walking pe malul oceanului, unde mi-a aratat un prieten polonez niste trails. Vreau sa iesim mai des cu prieteni, ca am neglijat mult partea de socializare si/sau networking de cand suntem aici. In plus (Mik - helãu) m-am inscris la un schimb de cusaturi, asa ca trebuie sa cos (si-mi place mult, dar nu reuseam sa ma motivez sa o fac).

 

Citind subiectul cu pisica imi vine sa plang, ca ne plac mult tuturor, dar s-a dovedit ca fata mea cea mare e alergica si a trebuit sa le gasim pisicilor stapani noi cand am plecat din tara. Din fericire le-am putut lasa la proprietarii casei inchiriate in care am locuit 4 ani.

 

Insa, noi n-am tinut niciodata pisicile in casa. Doar cand le-am adoptat si erau f mici si amarate (mama lor fusese omorata de un caine cand ele aveau cateva zile) le-am tinut in casa pana a trecut iarna si s-au mai intremat si ele.



#6
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:33

"Lea, ce sint crochelete? Barbata-meu aseara deja sapase si aflase unde sint cele mai apropiate hoteluri de pisici si cica ar costa 10 lire/zi."

sunt bobitele alea uscate. pt pensiuni... e complicat, cel putin la noi. in gen., cei care au pensiuni pt caini, amenajeaza cateva custi si pt pisici, printr-un garaj. noi ne aranjam cu socrii sau cu vecina; insa pisica nu ramane in casa cat suntem plecati, ci in garaj sau pe afara

 

oricum, din experienta mea cu pisicile, cel mai imp este sa nimeresti un caracter bun :-)) Caci exista pisici care nu sunt curate si miros, unele sunt razbunatoare (pisica prieteni mele face mereu pipi in geanta ei de voiaj si deci trebuie sa aiba mare grija cand isi face bagajele), o alta pe perioada absentei stapanilor face pipi pe canapea, asa de ciuda; exista si pisici rele, stricatoare. depinde de noroc.
de cand sunt copil si pana acum, am avut noroc de pisici bune, cu un caracter de caine :-))

 

merci pt capitol nou Aqai si curaj cu vremea aia pe la voi :-(( Noi am avut noroc de vreme frumoasa, si se pare ca ne mai tine. iti trimit si tie (si celor cu vreme câh) un cer senin si ceva grade in plus

 

 

multumesc!

 

noi am avut un motan oribil, oribil la un moment dat. norvegian de padure. eram studenti, l-a gasit dl aqai intr-un copac, pierdut. 

 

a aterizat in final in acelasi copac. facea pipi pe canapea, ne sarea in cap in mijlocul noptii... groaznic!

 

am concluzionat ca nu degeaba era el singur in copacul ala :)



#7
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:33

Pai nu v-am zis ca barbatu crede ca v-a veni din concediu cu un an mai tinar? [:)]  Deci noi de ce nu am intineri peste iarna? [:-)))]



#8
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:38

Buna ziua mea ploioasa ...zise bucatareasa sefa:)de la cantina partidului  nemancatilor.:))

De azi dimineata sunt in bucatarie.Cre' ca am facut 100 de chiftele .Sa iau si in Londonezia sa ii las si barbatului si sa aiba ce manca si acasa pana plecam.

Acum ma hodin nițeluș  si ma apuc de facut sarmale.Din alea nu fac multe ca nu mai pot sa stau in bucatarie.Ma ia cu nervii capului si miros ca o chiftea.:))Noroc ca ma apuc de sarmale sa dispara mirosul de chiftele.:)):))

Zici ca vine marea foamete mondiala .:))

 

Maine am de facut niste cumpărături ,termin bagajele si fac placinta cu mere .

Si ma duc la plimbare gata obosita.:))Acolo alerg de imi rup picioarele  si cand vin acasa ma ia lumea de odihnita .:))

 

Si parca vad ca si acolo vrea Londonezul ceva pregătit de mine...

 

Noroc ca m-a anuntat Aqai ca au disparut 10 ani din buletin ,ca daca era sa ma iau dupa durerile de sale si incheieturi credeam ca mi-a facut cineva cadou 20.:)):))

 

 

Si ca un facut ceea ce am așteptat  sa se intample la serviciu  de 4 luni de zile  se intampla tocmai cand sunt eu plecata si asta nu e bine.

 Murphy ala n-o fi avand si el treaba pe acasa  in loc sa se ia de viata si zilele mele?:))



#9
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:38

Laura, multumesc mult pentru sfaturi si experientele impartasite! Mai ales ca ai exact aceasta rasa. Eu sint ingrijorata si pentru noile mele canapele, n-as vrea sa mi le zgirie. Vara-meu a zis ca a lui nu a zgiriat niciodata nimic, i-a luat un pol unde isi ascute ghiarele cit vrea si atit. Nu a avut alte probleme. 

 

De castrat cind se castreaza, la cite luni? 



#10
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.744 mesaje

Postat 11 aprilie 2016 - 15:42

Hai ca la asta cu 35 ma bag si eu [:D] .

 

Cum problema pe care se pare ca o am nu depinde de mine (nici problema, nici rezolvarea), cum n-am nicio idee cat va dura sa se ajunga la un deznodamant, am decis sa ies din gaoace si sa adun de pe jos viata pe care o am, si care nu e deloc urata, daca te gandesti… Din fericire nu e o problema de sanatate, Doamne multumesc.

 

Asa ca vreau sa particip si eu aici, m-am reapucat si de sport de azi (incetut asa, cu niste Pilates) si m-am reapucat si de walking pe malul oceanului, unde mi-a aratat un prieten polonez niste trails. Vreau sa iesim mai des cu prieteni, ca am neglijat mult partea de socializare si/sau networking de cand suntem aici. In plus (Mik - helãu) m-am inscris la un schimb de cusaturi, asa ca trebuie sa cos (si-mi place mult, dar nu reuseam sa ma motivez sa o fac).

 

Citind subiectul cu pisica imi vine sa plang, ca ne plac mult tuturor, dar s-a dovedit ca fata mea cea mare e alergica si a trebuit sa le gasim pisicilor stapani noi cand am plecat din tara. Din fericire le-am putut lasa la proprietarii casei inchiriate in care am locuit 4 ani.

 

Insa, noi n-am tinut niciodata pisicile in casa. Doar cand le-am adoptat si erau f mici si amarate (mama lor fusese omorata de un caine cand ele aveau cateva zile) le-am tinut in casa pana a trecut iarna si s-au mai intremat si ele.

 

 

ce ma bucur!

 

ne sportivizam impreuna? eu incerc sa matin cat de cat de treaba. si ca sa fiu si in ton cu discutia de treninguri, tocmai ce mi-am comandat 3 perechi de lululemon ca erau on sale.

 

ce parere ai de workout-ul asta maine dimineatza?
 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -