Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mosi pe Ghetar!


733 raspunsuri la acest subiect

#1
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 08:18

...din nou, e vorba de traditii...altfel, foloseam singularul. [:)]



#2
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 08:23

La noi a venit primavara...ieri au fost 17° :-)) noaptea insa e frig, iarba e inghetata acum...

Eu nu comand haine si incaltari online...am facut greseala asta la haine...in general nu prea seamana cu ce e in poza...incaltarile tb neaparat sa le probez...hainele au fost mari; asa ca le-am facut cadou de noi...
am avantajul ca birourile noastre sunt intr-un shopping mall, asa ca merg in pauza la cumparaturi...si am de unde alege :-))

De la mucenini mie imi place zeama; pastele nu le mananc...

O zi frumoasa va doresc !

Editat de Ella73, 10 martie 2015 - 08:24 .


#3
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 08:28

Eu am fost ocupat cu cele 40 de pahare, le-am inceput de sambata si am terminat ieri, ca nu se poate totul deodata... [:)]

Sambata am smotruit cu Ioana la casa ei, e foarte incantata, a fost si la cumparaturi, primele chestii cumparate pentru casa, din banii ei.

Sa vedem cat tine incantarea.

Duminica am fost cu Tora si Ana la padure, am luat pamant d-ala gras, brazde cu viorele si untisor, sa le punem in curte (ghioceii se carasera deja...). Ana a vrut si un pom...am luat o chestie subtire, cine stie ce neam o fi.

In we viitor avem program de gradinarit.



#4
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 08:29

Fain titlu,echitabil. [:)]



#5
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 08:32

Ninge,nu pot sa cred  [fal]



#6
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 08:34

Si eu trebuie sa ma apuc de gradinarit in weekend...sa vedem ce flori gasesc...in general iau zambile si narcise...le pun in jardiniere in curte...in gradina nu avem flori, asta din cauza iepurasilor...avem doar copaci...un alun, un liliac, un cires japonez si inca 2 pe care nu stiu cum ii cheama...
De la atata zapada, iarba arata naspa...trebuie sa pun iar seminte...sper sa isi revina....

#7
icailoaie

icailoaie

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 08:44

foarte,foarte dragut titlul. Rufus.. nici nu faceam analaogia titlului cu persoana ta deoarece tu nu esti mos. Tu abia esti in floarea varstei asa ca nu ti se potriveste. :)

#8
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 09:47

Neata!

Si eu am inceput cu gradinaritul aseara. Brandusele sunt deja crescute, mai au de inflorit. Narcisele si lalelele iesite. Zambilele au scos nasul din pamant. Le-am pus mai adanc, conform instructiunilor. Iar trandafirii i-a taiat mama ieri.

Insa era un vant aseara, si rece si puternic. Am pus repede niste ghiocei galbeni intr-o jardiniera pe terasa si am intrat in casa.

 

Am o dilema de zile mari. Sotul s-a agitat ieri, le-a echipat pe cele mari pentru ski, mers in doua randuri la magazine sa probeze. Mai are azi de luat ceva si e gata. Cea mare se descurca binisor dupa un we. Mijlocia vrea acum sa inceapa ca acum 10 zile nu a avut curaj/chef si dupa aceea i-a parut rau. Discutasem sa mearga sambata cu vecinul. Si ghinion, s-a schimbat orarul unui vas si soseste mai devreme in port iar el trebuie sa fie acolo sambata-duminica. Tocmai in we acesta cand am si eu planuri sa merg cu colegii la ski intr-o zi, fix in aceeasi zona insa partii diferite. Si chiar imi doresc sa incep si eu cu ski de fond dar la fel de mult imi doresc sa-si invinga mijlocia temerile si sa inceapa iar cea mare sa mai exerseze. Cum ne va fi norocul.


Editat de Otiliav, 10 martie 2015 - 09:49 .


#9
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 10:15

foarte,foarte dragut titlul. Rufus.. nici nu faceam analaogia titlului cu persoana ta deoarece tu nu esti mos. Tu abia esti in floarea varstei asa ca nu ti se potriveste. :)

 

Vaaaiii...nu numai ca esti tanara si draguta...esti si amabila si diplomata [:)]

Apai daca si tu zici ca-s in floarea varstei, o sa te cred cu placere.

 

Si pentru ca mi-ai ridicat moralul, nu mai sunt asa suparat ca nici n-am dus materialele de la Ioana din casa ca am avut prima inundatie de la pluviala si acum vin de acolo, instalatorii lucreaza, demoleaza, cauta problema.

Interesant, nu?



#10
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 10 martie 2015 - 10:26

Buna dimineata!

 

Kari, multumesc din suflet pentru felicitare! [pup] 

 

Si eu planuiesc sa ma apuc de gradinarit, dar inca sunt petece de zapada in curte, dimineata pamantul e bocna, dupa=masa e noroi din belsug. Asa ca vreau-nu vreau, trebuie sa mai astept. Am cateva tufe de ghiocei infloriti, dar celelalte flori de primavara abia au scos coltul 2-3 cm ... 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -