Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Pe Ghetar. Cu capra...


661 raspunsuri la acest subiect

#1
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 09:29

Titlu inspirat de Rox, cu anul chinezesc.

Macar un capitol suntem cu inspiratii chinezesti...



#2
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 09:44

Azi e zi de sala (la mine) si, ca un facut, ma dor toate si mi-e o leneeee....mai ce potriveala. A, si tot in ziua de sala mi-e foame nonstop.

Ce ti-e si cu creierul asta...

N-am uitat, zic si eu la multi ani pentru Iana, Flavia si Radu cel Frumos, pun o vorba buna la Doamne-Doamne sa va treaca durerile si bolile, voua si copiilor, parca si bombi avea ceva de facut...las' ca se rezolva, simt eu ca totul merge asa cum trebuie [:)]

Si acum la treaba, ca ziua e scurta...maine merg la un curs, sa vedem in cat timp mi se face somn, ca m-am cam dezvatat de scoala.



#3
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 09:51

si la lidl e saptamana asiatica, in ton cu titlul capitolului si noul an chinezesc :-))).

yagmur, eu am fost in bulgaria de 3 ori, a fost ok, de doua ori la duni - marina beach hotel si o data la club evrika din sunny beach.

daca vrei vacanta in bulgaria, grabeste-te putin, sa prinzi si locuri, si ceva reduceri de eraly-booking. sau mai poti astepta pana la targul de turism din martie (12-15 martie, la romexpo), s-ar putea sa gasesti oferte foarte bune.

 

ca agentie de turism pot sa-ti recomand rezervare.ro.



#4
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 09:56

hey, e Ghetarul "de" anul caprei [:D]



#5
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 10:04

Ha, Corina...rezervare.ro este firma cu care am fost prima oara in Turcia, acum muuuulti ani (se numea altfel). Si ei erau la inceput...dar mi-au placut si am mers de multe ori cu ei prin excursii [:)]



#6
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 10:17

Am scris ce am scris si pana sa termin bufff cu usa-n nas Rufus  .

 

Va spuneam buna dimineata dragi pingu' si va mai spuneam ca ma ard ochii de nesomn si ma dor fesierii de mor  si nu pt ca m-as fi apucat sa pun in practica ceva scenarii sado-maso marca 50 shades ci din cauza d-soarei Lili care umbla cu fofarlica ,dupa parerea mea,antrenezi bratele si a doua zi te doare curu',flexezi piciorul drept si faci exercitii cu stangul dar simti ca iti iau foc muschii de pe dreptu'  [fri]

 

Una peste alta sunt bine dispusa unu - pt ca e ziua lui Radu,doi- pt ca e joi si e zi cu fetele,trei-ca am mai supravietuit unei zile de miercuri.

 

Bombi [grup]

 

Fleur[pup]

 

Monica,Robert are 18 ani impliniti si joaca la Steaua la U19(sub 19 ani).Ei joaca in campionatul intern meciurile tur retur,adica in aceasta primavara mergem la Cluj,Gura Humorului si Constanta iar la noi vin cei de la Focsani si cei de la Grivita.

 

Acum datorita voua am facut o incursiune fotografica printre amintiri..fericire dulce-amara,sunt fericita ca am reusit sa trecem peste toate sa ne gasim linistea si sa crestem o familie frumoasa,sunt trista pt ca inca imi amintesc cu acuratete cat a fost  de greu si dureros.Nu stiu cand a trecut timpul ieri il invatam pe Radu sa inoate,sa mearga cu rolele,ii aratam marea ,avea 8-9 ani si nu o vazuse...

 

Deseori ma intreb ,vazandu-i asa mari,am facut mult..putin..destul?!Sper ca maine sa pot mai mult si mai bine.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miniaturi atasate

  • IMG_20150219_085549.jpg
  • IMG_20150219_090133.jpg
  • IMG_20150219_085954.jpg
  • IMG_20150219_085051.jpg


#7
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 10:24

La multi ani luminosi Iana,Flavia si fecior de Karri !!!! [deziuata]  [s]



#8
MarianaPop

MarianaPop

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.884 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 11:09

Buna dimineata!

 

E o zi friguroasa, mohorata...vreau soare...ma indispune vremea asta... [batcap]

 

Din capitolul trecut...btw de uitat copiii dar nu la scoala...cunosc un tatic care si-a uitat bebelul la terasa... [:D]

 

Danielag, au miros de cioco... [:D]

 

Am vazut si flori frumoase...multumesc Strumphitza [flo2].

 

Mada, cum mai este Eva?

 

Ralualexandrei, La multi ani lui Radu! Fericire si impliniri!

 

Pe 14 martie avem concurs la Focsani, mandruca e foarte incantata [pk] . Pana la urma se cda rochita aceea si a doua tinuta la croitoreasa. Noi sa fim sanatosi, cand vad entuziasmul copilei altceva nu mai conteaza [:)].

Si-am mai rezolvat o problema...am ajuns la o intelegere cu meseriasii...si a fost loc si de negocieri, lucrari minore extra free of charge, pe 16.03 incepem. Am facut ceva prospectari ale pietei, bani sa ai...gasesti tot ceea ce-ti trebuie. Acum umblu dupa cutii de carton, saci de rafie, folii pentru protejat mobila. DH e asa de linistit... [:D]

 

O zi frumoasa tuturor [flo2] !

 



#9
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 11:14

Ha... cica cu capra?! Eu vad ca e cu [pahar] si ala mare, ca la atatia sarbatoriti... hac!  [alcool]

 

La multi ani buni, voiosi si sanatosi Ianei de karula, Radu de ralualexandrei si Victor de kariguld

 

Pe Flavia de ziki o urez de ziua ei, undeva prin martie! [nebu] 

 

Vad ca va faceti planuri de vacanta de vara... eu una nu pot inca sa ma gandesc asa departe, desi Sophia zilnic ne cere sa mergem la plaja?!  [:-@]  Ne gandeam la Mallorca, unde am mai fost ca a fost tare bine si frumos, dar nu pot planifica acum nimic... 

 

 

Rox, cred ca la dr tot ajung si aici daca nu imi trece, aseara chiar a fost de groaza. Nici noptile nu dorm bine ca simt durerea aia in cap!  [hagi]  dar naiba stie ce mi-or da/face si aici, cred ca tot la plicul de la tine ajung! 

 

 

Mariana, rezolvat cu zugravii? Vrei sa renevezi doar sau sa faci si modificari? Sper sa iasa asa cum vrei tu si la bani, evident! Dar stii tu cum se zice, zugravilor si croitorilor niciodata nu le ajung materialele, deci sa pui si marja de eroare! [:D] Pe balerina ta frumoasa cand ne-o mai arati?! Am zarit-o parca sapt trecuta cand eram eu in Ro, dar sa ne-o mai arati!  [hippi]

 

Aqai, ce te-a trancanit feciorul ca l-ai uitat la scoala?! Cred ca te-a pus sa ii faci clatite sa te ierte?!  [iartama]

 

Michelle, sanatate lui Will! Merge la scoala zilele astea, sau sta acasa? ori nu am inteles eu bine ca e varza in capul meu?!  [mariaj]

 

Laura78, desarta sacul aici, poate putem ajuta sau macar oferim un umar de sprijin pe care sa plangi! [flo] 

 

Unicorn, vacanta placuta si vreme buna la ski!  [hot]

 

Fleur, cat platesti factura la apa?  [:D]  Si sophia daca o lasi, poate sta cu orele sa se joace la chiuveta! Abia o scot din baie dupa ce se spala pe maini. Sa nu mai spun cat sapun consuma, face bule, intinde peste tot... apa pe jos nu mai zic...  [doh]  atata fericire am ca nu platim apa la metru cub, e suma fix pe an! Pfu....

 

Mihaela_s, super ca vrea Silvia sa invete sa bucatareasca, o sa ii foloseasca mai tarziu!  Cand eram noi mici mereu eram prin bucatarie pe langa mama si mai venea tata si ii mai zicea: da da, asa,, arata-le , sa stie ca sa nu le dea barbatu` cu oalele`n cap cand s-or marita! [:D] Nu stia el tata atunci cat fast food exista acum!  [:I]  

 

Rufus, spor la sala si sa treaca si lenea! [bicla]

 

Yagmur, de ce nu mai ai voie la soare? Nici eu nu mi-s mare iubitoare de soare, ma cam umplu de bubite si pur si simplu ma dor ochii cand e prea soare si cald... de aia iubesc eu tara asta, e perfecta pentru mine.  [flirty]

 

Ella tot la mojito o fi?!  [ventilator]

 

Abia astept sa treaaca vacanta asta.... ma simt asa obosita, desi am dormit mai bine az`noapte, nu a mai cazut nici miss din pat si nici nu m-a mai strigat si nici nu mi-am mai luat perna sa ma duc sa dorm in mansarda din cauza de concert de sforaiala de la domnu` sot... dar sinuzita asta chiar ma streseaza si durerea de cap continua, uff!!  

 

De Luni incepe postul si trebuie sa imi storc creierii pentru retete noi, ca deja dupa atatea posturi cred ca simte nevoie Mr sa ii fac si ceva nou. Oricum pana atunci am cumparat aseara ca am fost la shopping sa ii fac cateva pofte: placinta cu praz, bacon si ciuperci, risotto cu pui si bacon, sarmale si tiramisu!  [pofticios]

 

Aseara in lipsa de timp de gatit ceva pentru cina, am cumparat fish&chips si am mancat! Doamne ca bun mai e! Cred ca e cel mai bun fish&chips din Londra! Am mai mancat la celebrele Poppys dar asta de aici de langa noi cred ca e cel mai bun restaurant de fish&chips. Cand e proaspat asa si fierbinte si cartofii aia cum numai ei stiu sa ii faca , plus niste sos tartar peste si otet...mmmm [pofticios]  [pofticios]

 

La treaba cu mine, ca am balit destul pe tastatura... am de facut mancare, spalat cateva ture... de strans lego din casa!  [bang]  [bang]  [bang]  I-am promis lu` domnu` sot ca daca ii mai cumpara Lego, dau divort!  [poc]  Aseara iar i-a luat un set si-s asa mici si nici nu le vad pe jos ca-s imprastiate peste tot... are mai toate printesele Disney si isi doreste de ziua ei si pe cel Frozen, dar ala maica e numa 50 lire..  [nervo]  cica sa il pun pe lista, na..stie si ea de wish list pe amazon!  deci o sa ne sacrificam pusculita si ii luam lego Frozen de ziua ei ca in fiecare zi il cere, de cum se trezeste pana se culca!  [doh]

 

O zi buna si cu mult soare!  [biz]



#10
Yagmur

Yagmur

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 19 februarie 2015 - 11:45

Wow.. ce poze faine, Andra [:)] 
Daca tot imi face fitze PC-ul am mai venit pe ghetar [:)]

Strumfi, al meu vitiligo pare sa vrea sa se extinda; si parca nu-mi place [batcap] ; plus, mii de alunite, care ies in continuare pe unde apuca; e interesant cu mine: pe de o parte ma depigmentez, pe de alta parte ma pigmentez.. [smulgpar] . Acum caut crema de soare special pentru fata Eucerin si nu gasesc. Sa nu fiu unsa toata ziua si lucitoare....




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -