Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Epopeea Ghetarului 2/10: FOLK YOU!


405 raspunsuri la acest subiect

#1
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 15:29

Deschid un nou capitol, unde sa cantam fok in timp ce patinam, ca de obicei, pe ghetarul nostru.

Aduc un omagiu cu ocazia asta lui Florian Pittis, Adrian Paunescu si Vali Sterian, care nu mai sunt...dar care exista si vor exista mereu.

Nu ma pot decide ce melodie sa postez, care mi-e mai draga...asa ca o sa pun cum imi vin in minte..

[flo2]

 

http://www.youtube.c...h?v=uwhDYhV1_yw

 



#2
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 15:35

Bufleo spune-i si gata.Cu un ton de luat la misto...,ceva de genul"hai mai ai dormit bine?e cald?Stai acolo ca umblu eu......dragul de tine,de ce un barbat n-ar lasa o femeie sa bantuie cu copilul cu noaptea in cap....ceva de genul asta....la mine functioneaza luatul la misto.



#3
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 15:40

Imi place folk, mult ...mie care nu imi place muzica.

Nu zicea cineva sa scriem despre amintiri legate de muzica ?

Pitis imi aduce aminte de Poezia Muzicii Tinere, acolo unde am invatat despre Beatles. Eram adolescenta cred si PMT-ul asta era ceva altfel. Se tinea la un teatru, oare ce teatru ca nu mai tin minte ...

Paunescu imi aduce aminte de Cenaclu. Am fost o singura data ...cu tata si niste unii de pe la bloc. Nu mi-a convenit ca era tata in carca mea dar deh ...mi-a placut la nebunie. Muzica si mai ales atmosfera ...imi aduc aminte ca muzica abea se auzea, dar lumea canta liber. Stiam cuvintele ...puteau pleca artistii. Eu am ramas cu respect pt Paunescu, artistul ...recunosc ca m-a dezamagit ulterior dar am ales sa nu ma gandesc la asta. Cred ca a fost un al doilea Eminescu, atata talent si karisma rar o sa mai avem.

#4
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 15:44

Buflea, eu nu stiu ce sa-ti zic decat ca noi evitam cu totul situatiile astea. Mie nu mi se pare normal ca un copil sa aiba vreun fel de activitate de la 6:50, cu atat mai putin in weekend. Eu sunt indignata si daca are ceva de la 8:30 in weekend (vreun concurs de mate ceva, rar de tot!) si atunci nu ma scol eu, se scoala sotul.

 

Pur si simplu eu refuz sa ma scol la ora aia in w/e.

 

Poate ca sotul tau a obosit. Eu am obosit numai citind cate activitati aveti. Si fetele mele merg in timpul saptamanii la extrascolare: sport (volei una si gimnastica cealalta), ore de engleza, ceramica si cea mare la chitara. Dar w/e-ul e al nostru ca familie! Rar se intampla sa mai fie cate ceva obligatoriu.

 

Eu as incerca sa stau de vorba cu el si sa decidem cine, cand si cum se trezeste si duce copiii in saptamanile urmatoare. E mult mai usor de acceptat sa te scoli sau sa faci ceva cand stii dinainte ce te asteapta.



#5
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 15:49

Asa, cat imi termin cafeaua si inainte sa o iau la goana la sala, zic si eu ca imi place folk. Imi aduce aminte de o alta viata a mea, d acum foarte foarte mult timp.

 

ceea ce ma face sa imi aduc aminte ca eu am trait in cei soon to be 37 ai mei foarte foarte multe vieti. Si de fiecare data cand am spus gata, asta s-a terminat, am inchis usa, am aruncat cheia si au ramas doar asa, ca in muzeele alea americane cum le vezi in vide-oul lui sheryl crow -if it makes u happy. Sau in lone ranger la inceput.

 

bucatele in vitrina pe langa care trec si le privesc ca si cum ar fi straine de mine.

 

gata momentul personal.

 

trec la doamna buflea, asa sa ii fac o bucurie:d

 

flavia ta e o tara mai mare decat tudorul meu:))) acum am realizat. Vreo saptamana doua asa.

 

sa iti spun ce am luat eu de amre succes pt nepotica mea, un picut mai mica decat flavia

 

o bluzita care avea poseta desenata pe ea. curelusa adica. Iar poseta era chiar o adaugire peste bluzita, atasata de ea, cu paiete si margele asa f fancy si cute. 



#6
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 15:49

Bufleo spune-i si gata.Cu un ton de luat la misto...,ceva de genul"hai mai ai dormit bine?e cald?Stai acolo ca umblu eu......dragul de tine,de ce un barbat n-ar lasa o femeie sa bantuie cu copilul cu noaptea in cap....ceva de genul asta....la mine functioneaza luatul la misto.


La mine nu mai functioneaza ...are asa um sistem de a se proteja, aude numai ce vrea, restul nu spune nimic, se face ca nu aude. Un "imi pare rau" ar face 1000 de puncte, dar cand a spus el ca ii pare rau ?

Sunt intr-un oras de bogatani. Frate ce case am vazut , palate efectiv. Pana si Alex a observat. Cica " mama, cate familii locuiesc in casele astea ?"...mi-e teama ca numai una...uite asa imi dau seama in ce patura marunta sociala ma invart. Sunt in parcare - in stanga am un Hammer si in dreapta un Wrangler Unlimited Sport culoarea portocalie. Dupa cum arata cred ca e limited edition facut pe comanda.

Aici aproape e headquarter-ul de la Johnson and Johnson ...oare asa de bine platesc astia ?

#7
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 15:55

Azi s-a desfasurat actiunea frigiderul.

La ora 10 am primit telefon ca ajunge noua achizitie, insa nu e decat soferul si ar mai trebui un om la carat.

 

Celcesforaie l-a sunat repede pe frati-sau si a plecat sa-l ia de acasa.

 

M-am dus la mama sa o ajut sa dezafecteze vechiul aparat.

Imi spune:

Mama: M-a sunat soru-ta si mi-a spus ca azi e ziua ta de casatorie.

Eu: [fal]  esti sigura?

Mama: da, e 16.

 

Il sun pe Celcesforaie:

Eu: La multi ani, la cat mai multi ani!

El: draga mea, cred ca ai gresit numarul.

Eu: Nope

El (Dupa o lunga cugetare): [fal] , ah, ah, 23 de ani nu?

Suntem de groaza! Am zis ca mergem diseara la un restaurant.

 

Pana una alta imi dedic o melodie

 

http://www.youtube.c...h?v=gp9eyqZrcXk

 



#8
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 15:55

Buflea, eu nu stiu ce sa-ti zic decat ca noi evitam cu totul situatiile astea. Mie nu mi se pare normal ca un copil sa aiba vreun fel de activitate de la 6:50, cu atat mai putin in weekend. Eu sunt indignata si daca are ceva de la 8:30 in weekend (vreun concurs de mate ceva, rar de tot!) si atunci nu ma scol eu, se scoala sotul.

Pur si simplu eu refuz sa ma scol la ora aia in w/e.

Poate ca sotul tau a obosit. Eu am obosit numai citind cate activitati aveti. Si fetele mele merg in timpul saptamanii la extrascolare: sport (volei una si gimnastica cealalta), ore de engleza, ceramica si cea mare la chitara. Dar w/e-ul e al nostru ca familie! Rar se intampla sa mai fie cate ceva obligatoriu.

Eu as incerca sa stau de vorba cu el si sa decidem cine, cand si cum se trezeste si duce copiii in saptamanile urmatoare. E mult mai usor de acceptat sa te scoli sau sa faci ceva cand stii dinainte ce te asteapta.

Eu in timpul sapt nu pot face prea multe ...vin de la serviciu la 18:30 cel mai devreme ..
Nu eu pun antrenamentele asa si copilul se scoala
Tremura sa se duca la hockey ...pt mine cand copilul tremura nu mai exista oboseala. Pt el, exist eu care rezolv si el poate dormi. Intreaba-ma de cate ori a fost dimineata la hockey.

Solutia lui:sa terminam ci hockeyul asta ca si asa nu-l facem hockeyist. Sigur, copilul vrea dar noi sa-l scoatem ca nu ne putem trezi.

Nu are scuze ...stia de ieri de program ...si stia si ca n-o sa vina. Dar a zis ca vine ca da ca sa evite o discutie aseara.

Editat de buflea, 16 noiembrie 2013 - 15:58 .


#9
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 16:11

Buflea, eu nu stiu ce sa-ti zic decat ca noi evitam cu totul situatiile astea. Mie nu mi se pare normal ca un copil sa aiba vreun fel de activitate de la 6:50, cu atat mai putin in weekend. Eu sunt indignata si daca are ceva de la 8:30 in weekend (vreun concurs de mate ceva, rar de tot!) si atunci nu ma scol eu, se scoala sotul.

 

Pur si simplu eu refuz sa ma scol la ora aia in w/e.

 

Poate ca sotul tau a obosit. Eu am obosit numai citind cate activitati aveti. Si fetele mele merg in timpul saptamanii la extrascolare: sport (volei una si gimnastica cealalta), ore de engleza, ceramica si cea mare la chitara. Dar w/e-ul e al nostru ca familie! Rar se intampla sa mai fie cate ceva obligatoriu.

 

Eu as incerca sa stau de vorba cu el si sa decidem cine, cand si cum se trezeste si duce copiii in saptamanile urmatoare. E mult mai usor de acceptat sa te scoli sau sa faci ceva cand stii dinainte ce te asteapta.

 

 

Carolinah, stiu ca si eu m-am minunat tare acum multa vreme de programul de weekend al familiei buflea.

 

dar sincer daca lucrezi pana ata de tarziu si consideri si distantele de mers si temele copiiilor, nu ai cum sa-i duci la activ decat in weekend. Si daca mai face si sport la nivel competitiv, atunci da, asa sunt orele si nu ai ce face.

 

Buflea, stii tu, fii barbata. Dupa o vreme, mai greu cu schimbarile. Poate doar sa gasesti o solutie sa va impartiti drumurile cu alti parinti?



#10
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 16 noiembrie 2013 - 16:13

http://www.youtube.c...h?v=4vr3wuBr3vk




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -