Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sa va ajute Dumnezeu!


20 raspunsuri la acest subiect

#1
Daisy

Daisy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 22:06

Va sarut dragele mele, Chiar acum cand scriu, intorc capul si-mi privesc minunea care sta pe covor si se uita la Desene Animate, captivata, molfaind o portocala. Nu e prima oara cand ma surprind ca imi pun singura intrebarea :"cum de a fost posibil sa se intample?" Pentru cele care nu ma cunosc, dati-mi voie sa ma prezint, sunt Daisy, mamica Andreei si nu am mai intrat pe forum cam de 1 an si 2 luni, de cand mi-a fost incredintata fetita si am parasit serviciul. Intre timp, am invatat si am devenit mama in adevaratul sens al cuvantului. Andreea mea are 2 ani si 16 zile. Este centrul universului nostru, ratiunea de a ne trezi in fiecare dimineata si de a stinge stelele in fiecare noapte cand ne uram "somn usor". Impreuna am invins birocratia, am depasit obstacole si ne-am implinit vise. In viata ei au intervenit o multime de schimbari, intr-un timp relativ scurt, schimbari benefice dar care, la o astfel de varsta pot zdruncina echilibrul unui copilas, Andreea insa a ramas alaturi de noi, incurajindu-ne si motivandu-ne sa mergem mai departe.... si am ajuns... pana in Toronto. Suntem aici de 5 zile. Nu e usor, dar nimic nu ni se mai pare imposibil, pentru ca daca Dumnezeu a vrut ca Minunea sa se intample, nu ne va abandona nici de acum incolo... Sa va ajute Dumnezeu, dragele mele! Cea care spera

#2
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 22:12

welcome back, Daisy:-) Zile senine si iarna usoara, mamiko[flo] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

#3
qsar

qsar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 945 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 23:15

Daisy, Bine ai revenit. Te asteptam cu "vesti si povesti" despre tine, Andreea, Toronto... [flo] Q PS - avand in vedere ca perioada legala de monitorizare post-adoptie este de doi ani, a fost nevoie sa faceti demersuri speciale pentru emigrare impreuna cu Andreea?

#4
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 19 octombrie 2004 - 23:53

Multumim pt cuvinte calde, Daisy! [flo] Orice incurajare este binevenita. Va doresc numai bine, sanatate si noroc in viata pe care o incepeti! "Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

#5
Daisy

Daisy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 00:07

Gsar, Cand am inceput procedura pentru adoptie nu am ascuns nici un minut canoi aveam deja dosarul pentru emigrare depus si ca eram in asteptarea interviului. E drept, noi am apelat la o fundatie pentru sprijin si colaborare (si bine am facut) si totul a decurs ca pe roate: la 1 iunie 2003 am depus cererea, timp de 4 sapatmani am facut cursul acela de viitori parinti, am primit atestatul in nici 2 luni si in 15 august ne-au prezentat-o pe Andreea. In 27 August aveam fata acasa, in 30 septembrie am avut interviul pt. Canada, in martie 2004 am trecut copilul pe nume si i-am trimis si ei actele la ambasada iar in iunie am fost impreuna la medicale. In august, la sfarsit am primit toti trei vizele si in octombrie, in 15 am zburat. Acum suntem aici si speram sa ne mearga ca si pana acum: totul uns! Va pup si daca va pot ajuta cu ceva, spuneti! Cea care spera

#6
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 01:34

[i]Felicitari pt reushita voastra Daisy , sa fitzi fericitzi si sanatoshi tot restul vietzi voastre.[/i]

Gabbriela [flo] & Julian [bibe]
Poze

#7
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 02:20

Bine-ai revenit Daisy, eu nu te stiam dar ma bucur sa te cunosc acum.
Ma alatur Gabrielei si spun, te asteptam cu mai multe povesti despre Andreea.
Pana atunci, toate cele bune si multa bafta in noua voastra viata.

Pozele noastre

#8
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 09:19

Bine ai revenit Daisy...avem nevoie de inca cineva care a facut pasul adoptiei!! Ne intaresti si ne dai speranta in momentele astea cand suntem cu sufletul la gura![flo] Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa fiti fericiti acolo unde ati ajuns si sa va bucurati de Andreea si asa cum ziceau si fetele vrem detalii multe si poze!!! Ioana nasturica [:D] si mami [mamica]

#9
irina_ina2000

irina_ina2000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 13:13

Bine ai revenit Daisy, ma bucur ca ai reaparut, eu te tin bine minte si chiar si pe Andreea in primele fotografii facute pana sa o iei acasa.Stiam ca vrei sa pleci in Canada si ma bucur ca ai reusit si sper sa incepeti o viata cat mai buna acolo in trei.Poate ne trimiti si cateva fotografii ca sa vedem cum mai arata Andreea acum. Qsarai dreptate cu monitorizarea timp de 2 ani dupa adoptie dar problema este cati asistenti si fac in mod real asta.La noi din momentul in care am avut ultimul act de care mai depindeam de ei nu i-am mai vazut la fata, nu am mai primit nici un telefon si sincer eu stau intr-un oras mic in care cred ca aceasta urmarire se poate face destul de usor.In principiu eu ma bucur ca nu ma deranjeaza dar imi pun cateodata intrebarea ce se intampla atunci cand ei gresesc si copii ajung pe mainile la cine stie ce persoane ...

#10
meme

meme

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 13:33

Daisy,ma bucur sa te "revad" pe forum!Mi-a fost dor de tine si nu pot uita ca ai fost prima care mi-ai intins o mana si mi-ai oferit un sfat atunci cand eram inca in perioada de neliniste si de ezitari. Intre timp am devenit si eu mamica unei fetite minunate(va implini un an si jumatate) si sunt atat de fericita! Va doresc tot binele din lume si acomodare usoara la noua viata! Meme http://community.web.../user/danancamm


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -