Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

M-am hotarat... adoptie(partea a 5-a)


137 raspunsuri la acest subiect

#11
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 08 octombrie 2004 - 16:03

Am citit din curiozitate rindurile scrise de voi, desi eu am reusit dupa 9 ani sa am copilul mult visat. Desi eu la vremea respectiva nu vroiam sa ma gindesc la adoptie - lasam aceasta varianta pt. momentul in care sigur nu as fi putut avea copilul meu - sa stiti ca va admir si ma bucur sincer ca atitia copii isi gasesc fericirea alaturi de voi. Sinteti niste oameni deosebiti, indiferent ce spune oricine, aveti curaj si multa dragoste de daruit. Bravo voua ! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de copii vostri ! [pup] Karina [sofer] + Bogdanel [copil]
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim


#12
irina_ina2000

irina_ina2000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 08 octombrie 2004 - 16:45

Pentru cele care-si fac probleme de tipul ce mostenire genetica are copilul pot sa va intreb : Ce ati face daca nu se stiu parintii si nu stiti nici un fel de istoric despre el? Credeti ca in acest caz renuntati sau mergeti mai departe? Noi odata ce am vazut privirea lui Alexandru am uitat complet acest detaliu si pot sa va spun ca el avea 9 luni, nu stia nici macar sa se intoarca pe o parte.Am avut insa noroc in timp de o doctorita de familie exceptionala care mereu a spus ca va recupera cu dragoste si binenteles destula grija tot.Si acum la 2 ani si 6 luni pot sa va spun ca nu stat in fund decat pe la 11 luni, a mers debea pe la 1 an si 4 luni si a inceput sa vorbeasca la 2 ani si 2 luni.Credeti ca se observa acum acest lucru, deloc, chiar pot sa va spun ca la cresa toate doamnele sunt surprinse de perlutele lui, de capacitatea lui de adaptare si comunicare.Nu neg mostenirea genetica dar tare mult cred in mediul in care creste, atentia care i se acorda unui copil si modul in care reusesti sa-l stimulezi in timp. Nu stiu cat va ajuta ce am spus dar cred ca de multe ori trebuie sa ne incredem si in instinct. Iar despre binevoitori sunt destui si pesemne ca vor mai aparea dar la noi in timp toti au cedat vazand ca pentru noi nu a contat nimic din ce spun ei: toti ne intrebau ce analize i-am facut, unde am fost la control cu el si am raspuns pur si simplu nicaieri si i-am dezarmat asa pe toti. Succes!!

#13
Rozi

Rozi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 08 octombrie 2004 - 18:38

Trec numai in fuga sa va salut! Am 2 vesti proaspete: 1. Atestatul nostru este gata, luni il luam din mana asistentei [:)] 2. Azi noapte, surioara mea a adus-o pe lume pe finuta mea, Teodora! Am avut emotii imense, am iubit acest copil din clipa cand mi-a spus mama-sa de el! E mica-mica (desi s-a nascut cu 3 kg 700), are parul valvoi si saten. Abia astept s-o tin in brate! Parintii mei au zis ca or sa deschida o gradinita: nepoata 1 de 4,5 ani, nepoata 2 de... 16 ore si nepotul/nepoata 3 de .... ??? cine stie cat, ca si noi il/o cautam.... [pup] "Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

#14
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 08 octombrie 2004 - 20:02

Felicitari Rozi pentru finuta![majoreta][majoreta][majoreta]
Sa fie fericita alaturi de verisorul/verisoara ei si sa creasca frumos impreuna!

Poze cu noi[foto]

Mamica de octombrie-noiembrie, sper [;)]

#15
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 08 octombrie 2004 - 20:11

felicitari Rozi pentru finuta!

[*] Dana si Diana-Maria [*]
http://www.babiesonl...abies/f/fatamea
http://www.desprecop...id=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecop...ckname=danielac

#16
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 09 octombrie 2004 - 16:37

Buna.... mamici si viitoare mamica...am revenit in forta sa va anunt mare anunt [alcool]....SUNTEM PARINTI!!![mamica] Am gasit-o pe Ioana noastra, care are 10 luni si 2 saptamani!!! Este o fetita superba...merge, vorbeste, zice mama si tata[:D], cuvinte pe care a inceput sa le spuna de cateva zile...se pare ca stia ca vom ajunge la ea!!! Suntem cei mai fericiti parinti de pe pamant, va iubim si asteptam vesti si de la Aissa , Rozi, Minni, Oanamagna si cele care mai sunt si vor mai veni!!! Multumesc Lilianei, Oanei, Meme, Daria, Danielac....ca ne-ati sprijinit cu sfaturi si ne-ati intarit sa trecem peste toate...si de acum inainte o sa avem multe de parcurs insa va fi cu siguranta mai usor cand ne vom tine nasturica [dual] in brate!!! Va pup! Ioana nasturica[:D] si mami[mamica]

#17
irina_ina2000

irina_ina2000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 09 octombrie 2004 - 16:45

Felicitari Claudia si sa va bucure Ioana de acum incolo.Tare ma bucur pentru voi si sper sa deschizi seria de viitoare mamici de aici.Am simtit un fior prin sira spinarii cand am citit vestea si sincer pentru o secunda am vazut clipa cand la-m zarit si eu pe Alexandru prima oara.Oricum asteptam mai multe detalii si eventuale fotografii cu Ioana nasturica .Cu multa bunavointa din partea celor care se ocupa de actele voastre sper sa puteti sa o aveti acasa cat mai curand.

#18
aissa

aissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.589 mesaje

Postat 09 octombrie 2004 - 18:53

DETALII!!!!

[bis][bis][bis][fetita]

Felicitari. Sa va bucurati de Ioana, sa fie sanatoasa!

Spune-ne mai multe: unde si cum ai gasit-o? Doar spuneai ca abia de saptamana viitoare incepeti sa cautati. Sau a fost o pista falsa?[;)]

Glumesc, bineinteles. Ma bucur pentru voi. Care e urmatorul pas? Ati facut cererea de incredintare deja? Cand o poti lua acasa sau deja sunteti impreuna? Poze, ceva?

Poze cu noi[foto]

Mamica de octombrie-noiembrie, sper [;)]

#19
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 09 octombrie 2004 - 22:28

Multumim Irina si Aissa![flo] Acuma plecam la o nunta...dar daca vreti detalii...am sa va zis cam cum a fost... Noi la inceputul verii am cununat niste draguti care ne-au picat asa din cer...adica nu-i cunosteam... asa a fost sa fie...tot atunci ea mireasa imi spunea ca sora ei a botezat o fetita parasita care este insa la un asistent maternal...am retinut atunci dar in timp am uitat! Vorbind cu finii joi seara, ne-au zis ca au vazut o poza a Ioanei la sora lor si seamana cap taiat cu mine![:D] Si ca daca vrem sa o vedem ...sa mergem vineri...ne-a spus ca are 10 luni...am ezitat putin, insa am zis ca poate nu mai are rost sa batem drumul degeaba prin alte orase...ca poate Dumnezeu aici vrea sa ne gasim ingerasul![bibe] Asa ca vineri dupa amiaza am vazut-o pe Ioana...care din primele clipe a venit la noi in brate si asa cum ne-am indragostit noi de ea asa s-a indragostit si ea de noi!! La plecare am luat-o in brate si i-am zis ca noi nu putem sa ajungem azi (sambata) ca avem o nunta...iar ea se uita la mine cu o figura grava de om batran si ma sorbea din ochi...cand i-am dat-o lui Cristi sa o tina si sa-si ia ramas bun...intindea manutele la mine....si pe scari la fel...ea era in usa si noi coboram scarile...si ea ne facea paaaa (zicea) si cu mainile intinse tare catre noi...am simtit ca ea este fetita noastra...ne-a pupat si am pupat-o si abia asteptam sa vina acasa!!![dual] A fost sa fie asa....sa dureze pana sa primim atestatul si sa o gasim pe ea!!! Aaaa...si are un nasuc ca un nasturel [:D]! Mai revin cu detalii...acum ma duc sa ma imbrac de nunta!![:D] Ioana nasturica[:D] si mami [mamica]

#20
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 10 octombrie 2004 - 00:07

Wow, Claudia,FELICITARI, sa va traiasca si sa va aduca numai si numai bucurii! e o veste cu adevarat grozava. Era atat de aproape de voi, de fapt, si voi nu stiati. Ma bucur din suflet si de-abia astept sa te lauzi cu pozele nasturicii tale.
Vezi, se confirma inca o data povestea cu dragostea la prima vedere. Cum le aranjeaza Dumnezeu pe toate!
Rozi, sa-ti traiasca finuta si te asteptam cat de curand si pe tine cu vestea cea mare.
pupici tuturor,

Pozele noastre


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -