Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum il convingem pe tati?


12 raspunsuri la acest subiect

#11
sheherezada

sheherezada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 547 mesaje

Postat 29 octombrie 2004 - 15:04

rachel owen daca tu crezi ca poti sa postezi scrisoarea ,poate ca pe mine m-ar putea ajuta.[flo] Multumesc. "Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte" sheherezada

#12
Daisy

Daisy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 29 octombrie 2004 - 17:03

Pote ca nu voi fi chiar la subiect, eu netrebuind sa-l "conving" pe tati. Pur si simplu, dupa 4 ani de tratamente, care mai de care mai dureroase si mai epuizante d.p.d.v. fizic si psihic (psihic, mai ales, ca ajunsesera sa-mi excite sensibilitatea intr-o asemenea forma ca plangeam pana si la rclamele de scutece de la televizor), dupa luni si chiar ani de sex programat si de supraveghere a temperaturii, dupa cure nenumarate de hapuri, injectii, ceaiuri si tincturi "tati" a clacat nervos si mi-a zis: "daca te mai vad ca-ti faci bagajul si saptamana viitoare sa te duci la hidrotubatii (faceam si din astea, serii de trei tot la trei luni) - sau la cine stie ce experiente mai fac astia pe tine, ca ai ajuns ca un cobai, PLEC!" Acest lucru se intampla in martie, anul trecut. In aprilie am mers impreuna si am discutat alte optiuni cu ginecologul, verdictul: FIV. Cand ne-a spus suma si faptul ca sansele nu sunt nici macar 50% (basca starile emotionale in cazul in care ar fi fost sa nu iasa), barbatu-meu a exclamat: "pai cu banii astia crestem un copil 2 ani de zile" si ... am renuntat la FIV. De atunci, nu am mai discutat nimic. Intr-o zi, la servici, (era chiar 1 iunie) m-am ridicat brusc de pe scaun si i-am spus colegei ca plec in pauza de masa. M-am dus ata la Directie si am depus cererea de adoptie. Pe drum l-am sunat pe Sot si l-am informat. Dupa cateva secunde de tacere, raspunsul a venit firesc: "foarte bine ai facut". Au urmat chestiile birocratice si apoi prezentarea copilului. Cand a vazut-o pe Andreea, i-a zambit si apoi mi-a spus: "o luam!". Si-am reusit sa o luam in nici 2 saptamani. Acum e "umbra" lui si asa de bine au ajuns sa semene unul cu altul incat nici nu ai zice ca nu au aceleasi gene... Sa stiti ca o vizita la Leagan ar fi bine venita, dupa una din vizite (cand mergeam sa o vedem pe Deea, Bogdan mi-a spus ca ar fi plecat cu inca vreo doi de-acolo dar nu s-a putut hotari cu care din ei, caci sansa o merita fiecare...) Eu zic sa incercati sa "construiti" conjunctura, dorinta va veni in functie de persoana fiecaruia si apoi la ce bun sa aveti un copil la cresterea caruia tatal sa nu participe sau sa participe "din obligatie"???? Va tin pumnii starnsi si eu si Deea! Va pup, Daisy Cea care spera

#13
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 15 noiembrie 2004 - 13:33

Ii cauti punctele sensibile, si noi am vrut si mi-a trebuit ceva vreme sa-l conving dar acum il astept pe al doilea. paula2003[loveyou] & alexandra [9cer] http://pg.photos.yah...h/alexa13tinta/


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -