Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

gata petru adoptie


17 raspunsuri la acest subiect

#11
shylili

shylili
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 septembrie 2004 - 00:53

ma bucur enorm sa vad ca inca mai exista oameni care isi pot depasi dezamagirea personala si aleg aceasta optiune!cunosc o familie care a adoptat doua fetite si sunt foarte fericiti si impliniti; mereu mi-au spus ca poate nu ar fi stiut sa aprecieze fetelor in viata lor daca nu ar fi trecut prin atatea probleme...multa bafta in continuare si va urez din tot sufletul sa va gasiti bucuria si linistea cat mai repede:) lili

#12
Sorina7

Sorina7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 160 mesaje

Postat 23 septembrie 2004 - 10:20

Felicitari pentru hotararea luata si mult succes ! Ajunge o vizita intr-un loc cu suflete amarate si cel care va este destinat nu se va mai dezlipi de voi. [flo][flo][flo]

#13
Monica-Elena

Monica-Elena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 296 mesaje

Postat 23 septembrie 2004 - 11:11

Ma inclin in fata voastra [asia]. Sa va dea Dumnezeu tot ce e mai bun.[flo] Monica

#14
ana maria

ana maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 23 septembrie 2004 - 11:26

Felicitari!!! Sunt sigura ca e o decizie buna si ca visul tau se va implini!! Eu iti dau doua sfaturi: 1. cauta un copil intr-o maternmitate din provincvie, daca poti 2. plateste cat mai multe analize pentru copil (eventual consulta un pediatru inainte) Ana Maria Succes si s-auzim numai de bine!!!

#15
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 23 septembrie 2004 - 12:55

Felicitari pentru decisia luata! Stiu sigur ca in maternitatea din Fagaras exista mai multi bebelusi abandonati. Noi am mai dat din cand in cand acolo lapte praf si pampersi. Sunt sigura ca bebeul vostru va asteapta undeva! Carolina, cu Alina (2 ani) si BB la purtator

#16
Silvia_Pui

Silvia_Pui

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 176 mesaje

Postat 23 septembrie 2004 - 13:18

Va multumesc tuturor pentru urari si sfaturi . Eu stau in Slatina , deci in provincie , dar prefer sa caut un copil la Polizu , deoarece eu acolo am petrecut destul de mult timp si am vazut ca sunt destul de multi . Cunosc si medicii , si ei poate ma vor mai sfatui .Va tin la curent .

#17
flavia ramona

flavia ramona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 23 septembrie 2004 - 14:32

felicitari... daca cunosti pe vreun doctor de la maternitate e cel mai bine. am niste prieteni care au fost ajutati de catre dr. ginecolog al ei si el le-a spus ca daca ar fi sa aleaga el l-ar lua pe..... si mai ales au avut noroc doctorul a cunoscut-o pe mama colilului si ii stia antecedentele din perioada sarcinii. mama copilului a semnat ca renunta la toate drepturile asupra copilului si adoptia s-a desfasurat mai rapid. a avut la dispozitie 30 de zile de la data semnarii sa se razgandeasca si apoi gata. adoptia la ei a durat cam 8 luni si acum au deja certificatul copilului cu numele lor. cand l-au luat avea 6 saptamani. au un baietel dragut si smecher. are deja un an si vreo 5 luni. nu au avut nici un fel de probleme cu el. ei sunt super fericiti si au spus ca mai incearca sa faca un copil (FIV, dar ea nu poate pastra sarcina - a avut trei avorturi spontane), iar daca nu reusesc mai infiaza unul pe la anul. iti doresc sa ai parte de tot ce e mai frumos pe lumea asta. pupici. [;)] flavia

#18
Silvia_Pui

Silvia_Pui

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 176 mesaje

Postat 23 septembrie 2004 - 15:56

Si eu voi mai incerca , iar daca nu reusesc sa am copilul meu voi mai infia o fetita peste 2 ani . Mi-am dorit intotdeauna sa am 3 copii , dar vad ca nu se poate asa usor .


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -