Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

M-am hotarat........(adoptie) - partea a doua


146 raspunsuri la acest subiect

#1
florypop

florypop

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 09 august 2004 - 22:41

Am revenit.....cum credeti cu vesti foarte bune. Sunt insarcinata. Bebe e mic dar va creste el mare....:) Sa nu credeti ca vom renunta la adoptie, dar vom astepta sa vedem cum evolueaza lucrurile si apoi vom continua. Nici nu ne gandeam ca Dumnezeu ne va trimite minunea atat de repede. Va pup, Flory

#2
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 10 august 2004 - 00:37

Sa fie intr-un ceas bun! iti tinem pumnii ca totul sa decurga bine cu tine si bb si te asteptam cu vesti cum ca aveti doi copilasi. pupici http://community.web...er/lilianacsaki

#3
oana_mm

oana_mm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 10 august 2004 - 01:39

M-ai lasat fara cuvinte Flory!!!!!!!!! Este ........... EXTRAORDINAR!!! fANTASTIC!! NEMAIPOMENIT!!! Sunt convinsa ca esti in al noualea cer!!! Sa ai parte de o sarcina usoara si lipsita de evenimente neplacute. Abia astept sa ma contactezi pentru cursuri Lamaze!! Te pup, Oana Oana Melinte-Moraru

#4
eli

eli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 10 august 2004 - 01:45

Felicitari! Sarcina usoara! Bravo voua, o sa aveti 2 copilasi. Cred ca sunteti foarte fericiti. Mult succes in continuare! [flo][pup] "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)]Eliza, [gravi] in 37 saptamani cu o scumpete de baietel

#5
meme

meme

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 10 august 2004 - 02:04

Bravo Flory!Iata ca dupa ce "ai dat viata" unui subiect,care dupa parerea mea nu trebuie se dispara de pe acest forum,acum te pregatesti sa dai viata unui bebe.Iti doresc ca totul sa decurga perfect si in curand sa fii mamica.Pot sa-ti spun ca nici eu nu mi-am pierdut complet speranta ca voi avea si un copil natural,mai pastrez inca hainutele Ancai care ii raman mici si chiar daca nu se va intampla minunea,sper ca peste cativa ani sa pot adopta un fratior pentru ea.

#6
irina_ina2000

irina_ina2000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 10 august 2004 - 11:37

Felicitari Flory!! iti doresc sa te bucuri de o sarcina cat mai usoara si sa se incheie totul cu bine. Te asteptam in continuare printre noi , cele care suntem mamici cu copii adoptati si iti multumim ca ai initiat acest subiect.

#7
florypop

florypop

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 10 august 2004 - 22:38

Am sa fiu in continuare aici la acest subiect. Chiar daca nu voi veni cu vesti despre adoptie pana nu voi vedea cum va evolua sarcina va voi urmari. Vom merge sa depunem dosarul pentru atestat imediat cum intru in concediu numai ca as vrea sa stiu daca acest atestat are un termen de valabilitate? Va multumesc mult de incurajari si sunt sigura ca fiecare dintre noi va scrie mai devreme sau mai tarziu povestea de succes. Nu uitati! Sunt in continuare la adoptii sa nu ma dati afara:) Va pup, Flory

#8
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 11 august 2004 - 00:10

Da Flory, atestatul e valabil un an, dupa care, daca n-ai facut pasul, trebuie s-o iei de la capat cu hartiile. Ai grija de tine si de bb mic si fii sigura ca-ti tinem locul cald aici. pupici, http://community.web...er/lilianacsaki

#9
terry

terry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 418 mesaje

Postat 11 august 2004 - 13:18

revin si eu cu o intrebare pentru cele care au trecut prin a doua adoptie. inca nu suntem f.hotarati, dar ne surade ideea adoptarii unui al doilea copilas. deocamdata recunosc ca suntem cam egoisti. o iubim mult prea mult pe andreea si ea ne-a implinit pe deplin. dar ma gandesc in viitor la ea. deocamdata ea are 2 ani si 8 luni si poate peste un an sau 2 va avea o surioara/fratior. intrebarea mea este: actele la a doua adoptie urmeaza acelasi curs sau se sar cateva etape? va multumesc si sa va traiasca copilasii VOSTRI!!!

#10
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 11 august 2004 - 14:27

Da Terry, noi am trecut si-a doua oara prin asta. O iei de la capat cu toate hartiile, procedura e aceeasi desi personal mi se pare aiurea sa-ti mai iei o data atestatul. Oricum a doua oara e mai simplu pt. ca stii deja la ce te astepti si care sunt pasii.Dupa ce termini, bucuriile tale sunt insa duble. Bafta si curaj, http://community.web...er/lilianacsaki


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -