Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (14)


143 raspunsuri la acest subiect

#11
zizica

zizica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 16:54

Hai la raport: ora 9: ness + indulcitor + completa ora 10.30: un iaurt dietetic Napolact (0.1% gras) + fulgi griu presat ora 13.30: 4 felii subtiri piine neagra + 100g icre (OOPS!!!) diseara: mincare de fasole verde Mamamariana, eu cred ca pui cu smantana si ciuperci ai voie sa maninci (fara mamaliga). Daca gresesc, sa ma corecteze fetele. Spor la slabit si cit mai putine pofte, Zizica

#12
Andrada34

Andrada34
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 17:02

:) pai ce, ti-ai imaginat vreo secunda ca scapi? ia lasa-l pe ardelean sa dea pe gat taria singurel si tu vino-ncoace si scapi de sunculitze cat ai zice...vreo trei luni:))) spor! Andrada34

#13
bibilica

bibilica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 17:15

quote:
Originally posted by Andrada34
:) pai ce, ti-ai imaginat vreo secunda ca scapi? ia lasa-l pe ardelean sa dea pe gat taria singurel si tu vino-ncoace si scapi de sunculitze cat ai zice...vreo trei luni:))) spor! Andrada34
[flo][pup][:)] toate pinzele sus!

#14
Vio.N

Vio.N
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 17:16

Buna ziua la fete - cucuiete Cred ca am slabit 1 kg (dupa cantarul meu care nu cred ca functioneste prea bine ).Oricum am imbracat astazi un deux-pieces si fusta se tot plimba pe solduri , semn bun deci. Andrada : 800g frisca e mult dar poti sa reduci reteta ( oricum nu mananca tot familionul - adica nu 8 oua ci 2 s.a.m.d.) LauraT: Bravo - imi dai mari sperante! Dar nu esti prea slaba? Vreau sa-ti spun ca o prietena de-a mea care se ingrasase vreo o kg a tinut o cura destul de drastica si s-a apucat de sport (fitness de trei ori pe saptamana cate 2 ore ) si dupa o vreme i-am facut cu totii scandal ca se imputzinase ingrozitor -incepuse sa aduca a "biafra".Intrase intr-o vrie grozava si nu se mai putea opri , vedea ca functioneaza metoda si voia tot mai mult ...Si arata prost ( la 40 de ani trebuie sa arati ca o femeie nu ca un umeras )...Asa ca vezi, nu slabi prea mult ... Missiday: Bravo .Sa ne spui ce si cum despre pensiunea de la Mila 23. Meniu azi: dim: o bucata de gratar de vita ( rece) cu telemea pranz: ardei umpluti ( cu legume:dovlecei , rosii, ardei si manzat) seara : cirese si piersici va pup Vio.N.

#15
she_wolf

she_wolf

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 17:57

Saptamana asta am stagnat. [xx(] Karina, [cool] De-acum o sa scriu fara prescurtari ca sa nu mai existe confuzii. [;)] Andrada, merci. [flo] Ar cam trebui sa schimb pozele cu unele mai proaspete, pacat ca sunt atat de mici...Tocmai am schimbat poza de la profilul personal. Am pus una de acum aproape doua saptamani, pe 16, cand a implinit un an si jumatate. Si am papat tarta...[:D] Interesanta reteta cu ciresele...poate o incerc si eu. N-ati prea comentat cele dezvaluite de Otilia...Hmmm...mancam sau nu legume dimineata ca eu de-abia astept sa pap o omleta cu legume la micul dejun. Mai ales ca este cel mai indicat ca oul sa fie consumat dimineata... Mamamariana, bun venit! Eu trebuie sa scap de 11-12 kg si sper ca o sa pot. Succes! Astazi: dimineata - 2 mere; 2 crackersi integrali de secara, ceai verde pranz - ciorba de fasole verde cu afumatura seara - pepene rosu; pui la rotisor cu salata asortata [pup] Claudia si [pk] Cristi

#16
bibilica

bibilica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 18:11

quote:
Originally posted by she_wolf N-ati prea comentat cele dezvaluite de Otilia...Hmmm...mancam sau nu legume dimineata ca eu de-abia astept sa pap o omleta cu legume la micul dejun. Mai ales ca este cel mai indicat ca oul sa fie consumat dimineata... [pup] Claudia si [pk] Cristi
i-am trimis otiliei cartea in romaneste. probabil dupa ce studiaza o sa ne spuna si noua varianta finala....e destul de ciudat ca originalul sa spuna ceva iar traducerea altceva - mai mult de atit - sa omita anumite aspecte destul de importante de fapt....si eu visez la o omleta cu cirnati, rosii, ceapa, ardei gras si cascaval pe deasupra....daca mai ramine loc si de ou, bine, daca nu - oricum iese o nebunie....

#17
Babee

Babee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 18:24

vin si eu ... dimineata o mana de cirese-pe la 10, pe la 1 juma 2 felii pepene si seara voi papa salata asortata cu bucatele de cascaval.,,,deja am ajuns la 70 kile( sa nu radeti, dar am scazut fara mult par[:D])... 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univ...9879/botez.html http://community.web...om/user/babee11 Iubi si Phillip (6.02.2004)

#18
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 18:32

Sotul meu a facut tomografie azi si nu are nimic la ficat, asa cum se vazuse la echo. Miine ii ies rezultatele la virusi, sa vedem daca e hepatita sau nu, eu sper ca nu... Andrada, acum mi-am mai revenit un pic. Sper ca si miine sa fie bine. Gigilicea (asa-i spuneam cind era in burtica, parca au trecut 100 ani de atunci) e bine, doar ca nu ma lasa sa dorm. Este un dar de la Dumnezeu, cind se uita la mine parca imi trec toate. Cit v-am rugat sa-mi spuneti si mie ce indulcitor sa iau si dupa ce mi-am cumparat imi spuneti ca nu pe baza de zaharina. Caroline, de ce nu zaharina ? Ce spun canadienii ? Ca eu tocmai mi-am cumparat 300 pastilute, pe baza de zaharina, fabricate in Elvetia. LauraT, spune-mi si mie despre zaharul dietetic Diamant ce contine si unde l-as putea gasi. Deci morcovi cruzi pot minca, dar fierti nu. Dar unde ati citit voi asta ca eu nu stiu, poate ma lamuriti si pe mine. Fara morcovi, adio supita... She wolf, stai linistita ca tu scriai bine, eu eram cu capul in nori. Karina+ [copil] Bogdanel

#19
Vio.N

Vio.N
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 18:48

Diamant (indulcitor pt diabetici) contine: sorbitol 99% zaharina 0,66% Il gasesti in orice supermarket si la Metro /Selgros etc, costa intre 110-150.000 / 500g.

#20
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 19:19

vin si eu cu meniul de azi: de dimi- nimic, am fost la spital si stiam ca-mi iau singe, asa ca nu am papat la prinz: rosie cu busuioc, ulei de masline, bucatica de feta si bucatica pui la gratar deseara: ca de obi, nu stiu :) Andrada, am avut pina mai acum cozi de cirese si cu ele ma rezolvam mereu, ca-s diuretice si bune in ceai si nu ma deranja s-l beau... dar acum, c-am ramas fara, beau dracia aia de ceai verde numai obligata, ca prea e rau la gust!!! Daca s-ar putea sa arunci un ochi pe la magazine, ce bine ar fi, tare as vrea si eu niste leonarzi misto :)) In ceea ce priveste indulcitorul, fetelor, cred ca e mai bine fara decit cu el, prea are gust rau!!!! Toulouse, la ville rose [roker]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -