Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

M-am hotarat.....(adoptie)


153 raspunsuri la acest subiect

#151
oana_mm

oana_mm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 09 august 2004 - 12:20

Dragele mele, Am fost plecata de vineri pana aseara la Cta, la ai mei, si deja mi-a fost dor de voi!! Acasa totul s-a rezolvat nemaipomenit de bine. Sunt intrati amandoi in priza pentru ca acum sunt bunici si au o groaza de responsabilitati noi!!! Sunt in al noualea cer. Vorbim cu totii despre el de parca ar fi plecat intr-o vacanta si se intoarce joi. Mama mea vine miercuri in Buc sa mearga cu noi cand il luam de la Domnesti, iar tata i-a dat dispozitie lui Viorel sa filmeze tot-tot din momentul in care ajungem acasa, pentru ca el nu va putea ajunge decat vineri la pranz. I-au cumparat carucior, interfon, si alte maruntisuri pe care nu apucasem noi sa le cumparam. Ma indoiesc ca ar mai putea lipsi ceva!!! Poate dupa ce terminam si noi cu nebunia asta, ne intalnim toate sa ne cunoastem face-to-face!!! Ce ziceti??? Va pup, Oana Oana Melinte-Moraru

#152
oanamagda

oanamagda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 09 august 2004 - 13:01

draga oana,ma rog pt tine sa fie bine de data asta si sa aveti puisorul acasa cit mai repede posibil; sunt si eu emotionata, parca as fi in locul vostru... te rog sa ne tii la curent cu tot ce mai apare; suntem multe care dorim sa facem pasul acesta si tu ne dai mare curaj; de cind am citit povestea ta, m-am hotarit si eu sa adopt o fetita;pina acum nu prea aveam curajul sa ma gindesc la adoptie, dar tu ai fost clicul declansator.. te pup si iti tin pumnii, oana

#153
oana_mm

oana_mm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 09 august 2004 - 15:04

Nici nu stii cat ma bucur sa aud ca intr-adevar povestea noastra a dat o sansa si altor copii. Daca intr-adevar iti doresti acesti lucru nu sta pe ganduri. Eu cred ca daca stai sa analizezi si sa despici firul in parte, in orice problema, te pierzi in detalii si nu mai vezi care iti este scopul real. Il pierzi din vedere. Procedurile nu sunt complicate si dureaza destul de putin. Iar in ceea ce ii priveste pe oamenii cu care vei lucra ... gandeste-te la copil si asta te va intari si in ceea ce priveste revolta pe care o vei resimti in privinta acestor "comercianti" cat si in privinta nerabdarii pe care o vei simti, cum ca ai vrea ca totul sa se fi intamplat ieri. Eu cred - acum mai mult decat oricand - ca pentru orice lucru bun trebuie sa depui efort. Numai asa il poti aprecia la adevarata lui valoare. Bafta si, te rog, nu mai sta pe ganduri. Oana Melinte-Moraru

#154
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 09 august 2004 - 16:56

Subiectul a depasit 10 pagini,drept urmare o sa-l inchid!Daca mai aveti ceva de adaugat sunteti bineveniti sa deschideti partea a2-a!
Multumesc pentru intelegere![flo]



Irina,veve & croko[hia]





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -