Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre gradinarit (5)


137 raspunsuri la acest subiect

#21
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 17 mai 2004 - 10:19

quote:
Originally posted by camelia-daniela ....Petra, azi am zgirmat putin sä väd pe unde au ajuns cältunasii mei si nu i-am gäsit!!...le-am dat termenul pinä miine!!![:D]...dar cred cä din cauza vremii au stagnat, cä aici a fost iar frig!!![bang] Pupicei din libertate!!! Cami.[/green][/i]
Camelia, Trebuie sa iasa si caltunasii tai pentru ca din acelasi fel de seminte,,luate din acelasi loc, in acelasi timp, am pus si eu, si ai mei parca sunt turbati asa cresc. La mine a fost si o vreme de sera, adica ploi si apoi soare si caldura, umiditate mare si in general toate plantele ai crescut mult de tot. Asa ca daca a fost frig pe la tine, mai ingaduie cateva zile!! La toti numai bine!

#22
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 17 mai 2004 - 11:40

Mie mi-a mancat Capone (catzel, 4 luni, maron, zurliu, tzacanit...) - MAGNOLIAAAAAAAAAAAAAA. Sunt suparata rau fetelor. [q][q][q] Cristina&Sanziana

#23
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 17 mai 2004 - 12:41

poate va ajuta: http://www.bhg.com/bhg/index.jhtml exista o gramada de planuri de gradina gratuite cu sfaturile corespunzatoare, inclusiv pentru gradini de zarzavat. [flo] Authority Zero

#24
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 18 mai 2004 - 02:30

quote:
Originally posted by Cristina
Mie mi-a mancat Capone (catzel, 4 luni, maron, zurliu, tzacanit...) - MAGNOLIAAAAAAAAAAAAAA. Sunt suparata rau fetelor. [q][q][q] Cristina&Sanziana
Säracu´ Al Capone!!!![bang] Cristina mamä, ai uitat sä-i dai de päpicä???[:D][:D][:D] Hai nu fii supäratä!! Lasä cä magnolia ta creste mai departe in stomacul lu´Capone...[:D] Mie acum mi-a trecut supärarea si pot sä rid si eu de altii!!![:D] Asa am pätit si eu cu motanu´meu....dar äla are 9 ani!!!...e mai bätrin ca mine si incä nu stia cä florile nu se manincä!![bang][:D] I-am dat o lectie si de atunci mänincä numai iarba lui!![:D] Pupici de la Cami.

#25
lia popescu

lia popescu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 17:31

Am si eu niste lalele frumoase si nu stiu cui sa ma mai laud cu ele. Le puteti vedea pe www.webshots.com unde puteti da "search" liapopescu65 (habar n-am sa va directionez mai usor, sa nu muriti de rasul de mine!). De-abia astept sa apara din nou bulbii prin magazine ca sa ma mai aprovizionez. Am inteles ca cei vechi trebuie scosi din pamant in iunie si depozitati la racoare pana in septembrie cand se ingroapa din nou. Asa este? Am scos toamna bulbii de dalii, i-am pus intr-o punga de hartie , in beci, dar primavara erau toti putreziti. Mai bine ii lasam pe loc, ca poate nu inghetau. Va doresc numai bine, adica soare, ploaie in proportii optime ca sa va creasca floricelele.

#26
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 17:44

quote:
Originally posted by lia popescu
Am si eu niste lalele frumoase si nu stiu cui sa ma mai laud cu ele. Le puteti vedea pe www.webshots.com unde puteti da "search" liapopescu65 (habar n-am sa va directionez mai usor, sa nu muriti de rasul de mine!).
http://community.web...er/liapopescu65 [:D]Frumoase floricele, sa-ti traiasca! [flo][flo][flo] Dar toata padurea aia e gradina ta? Wow!!!!!!Bine ai venit printre gradinaresele amatoare de pe site! [cheers] ~Otilia&LaAdelita~ [fetita]

#27
lia popescu

lia popescu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 18:09

Multumesc, Otilia Nu e chiar o padure, e o livada si uaouuu e chiar a mea. Este undeva la tara, unde in timpul saptamanii locuieste doar mintea mea iar in weekend si eu.

#28
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 18:10

Super lalelele tale, Lia! Am observat si eu ca toate florile pe care le-am scos din bulbi, au fost foarte reusite (irisi, lalele, narcise, zambile), in schimb din seminte nu au iesit decat cateva bine, in rest...tzeapa! Asta va zic din experientza mea de 1 an de cand stau la curte! Oricum, la toamna o sa iau multi bulbi sa pun, in rest primavara direct rasaduri, nu ma mai incurc cu seminte! Daca vreti sa vedeti plantutzele mele, in albumul de mai jos, le gasiti in albumul "Flori". Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.web...user/lauratenea

#29
mariailin

mariailin
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 19:57

Nu merge sistemul meu de irigatie. Se goleste toata apa din sticle pana la sfarsitul zilei desi pamantul din jardiniere e ud fleasca.Sa va spun cum am facut poate vedeti voi greseala. Am luat doua sticle de juma de litru (ca sa nu se vada de jos), le-am facut capac in fund, si le-am infipt in pamant pana jos. Am inceput sa le umplu....si le-am umplut, si iar le-am umplut cu apa pana a inceput sa curga din tavita. Si m-am lasat pagubasa ca nu vad greseala. Si eram asa de incantata....... Maria

#30
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 19 mai 2004 - 20:26

am si eu o intrebare pentru voi [flo] cand ati inceput sa va faceti gradina, ati urmat un plan anume? sau ati mai adaugat/schimbat pe parcurs in functie de buget/rezultat/preferinte florale? Authority Zero


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -