Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

tinctura miraculoasa care induce ovulatia


29 raspunsuri la acest subiect

#1
ankka13

ankka13
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 30 martie 2004 - 19:21

[flo]Azi am aflat si eu de ea si am dat fuga la plafar ca cica acolo se gaseste .Ghinion ca n-am gasit .Poate sunteti voi mai norocoase .Se numeste BRANCA URSULUI si la plafar mi-au spus ca trece f. repede si ca o exporta cineva in strainatate de aceea cand vine trece urgent ,mi s-a mai spus ca pana in toamna in septembrie nu vor mai avea .Dar daca am noroc vor aduce saptamana viitoare .Se recomanda vreo trei lingurite pe zi si pt noi si pt consortii nostri, chiar daca ei nu au probleme dar e indicat pt ca se spune ca ii face si pe [gica][gica]mai rapizi si mai mobili .Printre efectele de reglare hormonala mai au si efecte afrodisiace [cool][cool],dar asta nu ne prea deranjeaza ca fara [xinpat][xinpat] degeaba luam tinctura ,nu?Eu zic s-o incercam ,ca nu patim nimic !Fetele care vor sa incerce si au noroc sa gaseasca la plafar va rog anuntati cum functioneaza.Eu am aflat de ea de la o prietena din Austria pe care azi am revazut-o dupa 4 ani.Cand i-am povestit de problemele mele mi-a spus cum ca 3 fete din comunitatea lor cumpra aceasta tinctura direct di RO si dupa ani de incercari au reusit cu acest tratament naturist .Poata ,poate [gravi][gravi] Hai succes si sa auzim de bine anca

#2
mimsi

mimsi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 30 martie 2004 - 19:44

Tinctura de Branca Ursului (Dacia-Plant 50ml) Producator: Dacia-Plant Compozitie: Tinctura de Branca Ursului Continut: 50 ml Administrare: Se ia de regula 1 lingurita de tinctura diluata in 100 ml de apa, de 3-4 ori pe zi. Exceptie fac cazurile in care aportul masiv de lichide in organism este contraindicat. Indicatii: Impotenta hormonala si vasculara, sterilitate masculina. Adjuvant boli venerice (gonoree, sifilis, chlamidya, etc.), anexita, metroanexita. Amenoree, sterilitate feminina, frigiditate, menopauza prematura. Digestie dificila, balonari frecvente, insotite de colici, insuficienta renala Extractele hidroalcoolice sunt obtinute prin preparare la rece si ca atare conserva excelent proprietatile terapeutice ale plantei. Dintre remediile din plante cu administrare orala extractele hidroalcoolice sunt cele mai usor si cel mai rapid de asimilat de catre organism, efectul terapeutic instalandu-se in timp scurt. Atentie: Tratamentul cu Branca Ursului se mentine minim o luna; pentru afectiunile cronice minim 3 luni. Planta este contraindicata femeilor gravide. SE POATE CUMPARA STAND ACASA, IN FOTOLIU http://www.naturapla...p?codprodus=795 Succes!

#3
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 30 martie 2004 - 19:49

Ai grija cu aceasta tinctura!Scade tensiunea f.mult.Eu am ajuns la 9 cu 4 folosind-o de la 11 cu 6 cat am deobicei...nu pot sa-ti spun in ce hal faceam...ca trenul in gara!Trebuie sa o iei impreuna cu tinctura de maghiran.Am luat 3 zile...stimuleaza ovarele ca si puregonul de tare.Eu personal cred ca e periculoasa pt femei!La sotul meu a fost buna...lui nu-i scade tensiunea! [pup] Gabi.

#4
isvirg

isvirg
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 03 aprilie 2004 - 14:29

Dragelor, am urmat si eu o cura de 3 luni cu aceasta tinctura. Nu am avut neplaceri legate de scaderea tensiunii dar, desi din luna in luna eram convinsa ca se va intampla, nu s-a intamplat nimic. Acum mai este o conditie legata de eficienta curei pe care eu nu am urmat-o intocmai, si anume trebuie tinut si un regim alimentar lacto-vegetarian, fara cafea, alcool,tutun. Am citit recent ca si vitamina E ar avea rezultate in marirea fertilizarii, si cred ca voi incerca si aceasta varianta, mai ales ca are si alte recomandari feminine. gina

#5
ALISS

ALISS
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 12:20

Noi luam tinctura de branca ursului de apox. 2 luni si inca nici un rezultat.Precizez ca am facut toate analizele, si eu si sotul meu , am facut si HSG , si toate au iesit OK . Nu s-a gasit nici un motiv pentru care nu am ramas pana acum insarcinata( dupa cam 1 an si un pic).Asa ca , la recomandarea unei prietene (care l-a incercat pe propria-i piele )si a articolelor din Formula AS, am hotarat sa luam si noi amandoi, asa cum scrie pe prospect , de 3 ori pe zi, o lingurita de tinctura in 100 ml apa ,in speranta ca daca nu ajuta , macar nu strica.Efectele aparute pana acum ar fi : reducerea duratei ciclului ( de la 28-30 zile la 24- 25 zile), ovulatia prin ziua a 12-a sau a 13-a ( dupa temperatura si celelalte semne)si faptul ca simt ovarele cum lucreaza(ceea ce nu am simtit inainte). Luna asta as fi vrut foarte mult sa vad la ecograf care este situatia inainte de ovulatie,dar doctorita este in concediu , asa ca mai continuam o luna . Mai spun ca i-au, tot de 3 luni, Duphaston , la recomandarea doctoritei , iar acum sper sa-mi prescrie altceva .Inainte de tincuta, am luat branca ursului uscata si macinata cu un pahar de apa ( se spune ca asa este mai puternica decat tinctura) dar dupa aceea nu am mai gasit planta nicaieri. Daca luam pulberea pe nemancate ( asa cum se recomanda) imi era foarte rau , dar daca mancam ,mergea.Sotul meu nu a constatat nici un efect , nici bun nici rau, dar continua sa ia, asa , de siguranta. Va doresc tuturor Paste Fericit si sa ne dea Dumnezeu la toti copilasii pe care ni-i dorim.

#6
Laura_72819

Laura_72819
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 21:35

Mi-am cumparat si eu o sticluta de Branca Ursului. De cand trebuie inceput tratamentul? Din prima zi de ciclu, inainte de ciclu, dupa de se termina sangerarea? Voi ce ziceti?

#7
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 21:59

Aveti chef de citit?[flo] Am rasfoit in arhiva si am extras ce am gasit referitor la branca ursului: http://www.desprecop...e&TOPIC_ID=3303 http://www.desprecop...e&TOPIC_ID=3468 http://www.desprecop...e&TOPIC_ID=4386 http://www.desprecop...e&TOPIC_ID=4689 Daca luati arhiva de la coada la cap gasiti multe chestii naturiste, si topicurile "pentru livia" tot la tratamente naturiste se refera. Oana_B

#8
Laura_72819

Laura_72819
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 16:57

Am inceput tratamentul cu Branca Ursului din ziua 4 a CM si nu l-am inceput brusc, ci treptat, in prima zi o lingurita seara, a doua zi o lingurita la pranz si una seara, a treia zi o lingurita dimineata, una la pranz, una seara. Asa stiam eu ca se incepe un tratament care are efecte secundare mai putin placute. De fapt ar fi trebuit fiecare dozare sa o repet 3 zile si pe urma crescuta doza, dar am zis sa nu o lungesc prea mult. Nu am gasit tinctura de maghiran si ca sa nu scada tensiunea am luat-o incetisor, pana acum ma simt bine. Ei, mai face cineva tratament cu Branca Ursului?

#9
Ancade

Ancade

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 15 aprilie 2004 - 17:24

Eu am inceput azi(e prima zi de ciclu) cu tinctura de branca ursului.Mi-a adus tata din Romania 2 sticlute;aveti idee pt cat timp ajung? Insa pe sotul meu nu sunt sanse sa-l conving sa ia.Oricum nici mie nu-mi place la gust; se poate lua cu suc sau altceva? Sper sa nu mi se intample cine stie ce de la ea ca nu am ce lua sa ameliorez efectele.Oare chiar ajuta? Eu de la pierderea sarcinii in sept. nu reusesc sa mai raman gravida desi vad ca ovulatie am jurul zilelor 14-15;in ziua 16 temp. creste si asa ramane pana la venirea ciclului.Innebunesc de ciuda ca timpul trece si nu intinerim.Acum mi-a adus tata si Maybe Baby ;sa vedem daca arata ceva mai concret. Anca

#10
ALISS

ALISS
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:25

Ancade, dupa parerea mea, 2 sticlute sunt foarte putin. Daca iei 3 lingurite pe zi ( cum zice in prospect) , o sticluta iti ajunge cam o saptamana.In general, se recomanda sa faci tratamentul 3 -6 luni.Asa ca, daca te-ai hotarat sa te tii de tratamentul asta , cred ca ar trebui sa-ti procuri o cantitate mai mare. Nici mie nu-mi place gustul deloc , dar sa-ti spun tactica mea : ma gandesc de fiecare data ca ce conteaza 30 secunde de senzatie aiurea in 24 de ore cat are o zi. Si daca te mai gandesti pentru ce o bei, este deja mult mai usor.


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -