Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Implantul dentar, stie cineva ce dezavantaje are?


97 raspunsuri la acest subiect

#21
carolada

carolada

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 01 iulie 2006 - 12:27

acu lamuriti ma si pe mine va rog,implantul se face chiar daca nu mai ai radacini sau in cazul asta nu i posibil? dac am masele extrase pe locul respectiv(gol)pot sa fac implant?
mersi


carolada

www.camping-kasern-salzburg.com

#22
Teodora D.

Teodora D.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.345 mesaje

Postat 01 iulie 2006 - 12:49

quote:
Originally posted by Huba

Personal cunosc cateva cadre universitare (stomatologi)care au intrat la fac fara examen (prin frauda) (ii stie o tara intreaga),si au obtinut postul prin mijloace similare.
Recomandati doamnelor recomandat!
Sansa sa cadeti in mainile unui asemenea "universitar" sunt mai mari decat credeti.
Cand il recomandati la altii,mai e cum mai e.
Dar cand aflati pe propria piele e mai rau.
P.S
Un implat de calitate e de la 250$ in sus (pana chiar la 600).
Ce implat credeti ca primiti la 300 E?
Va spun eu;Facut de un strungar de la IOR.
Vreti un implantolog?
Cautati un Roman American din Florida (cu scoala acolo) care vine la 2 luni si pune implante la clinica pe care o are in sectorul 1.
Mai mult nu va spun,sa nu sune a reclama.

Cine e interesat poate sa il gaseasca cu putin efort.Dar cred ca merita.


te referi cumva la dr. Danciu? pune-i numele aici, mai ales ca il lauzi, la cate nume de medici sunt pe acest forum nu cred ca va fi considerata reclama.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.


#23
erin20

erin20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 02 iulie 2006 - 19:43

quote:
Originally posted by carolada

acu lamuriti ma si pe mine va rog,implantul se face chiar daca nu mai ai radacini sau in cazul asta nu i posibil? dac am masele extrase pe locul respectiv(gol)pot sa fac implant?
mersi


carolada

www.camping-kasern-salzburg.com



Tare as vrea sa stiu si eu. Eu am inteles ca nu prea se poate[alcool]

[flo]

#24
Teodora D.

Teodora D.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.345 mesaje

Postat 02 iulie 2006 - 20:44

quote:
Originally posted by erin20

quote:
Originally posted by carolada

acu lamuriti ma si pe mine va rog,implantul se face chiar daca nu mai ai radacini sau in cazul asta nu i posibil? dac am masele extrase pe locul respectiv(gol)pot sa fac implant?
mersi


carolada

www.camping-kasern-salzburg.com



Tare as vrea sa stiu si eu. Eu am inteles ca nu prea se poate[alcool]

[flo]



implantul asta face,inlocuieste radacina care nu mai exista; pe el se va aplica ulterior o coroana.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.


#25
daniella4

daniella4

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 03 iulie 2006 - 15:54

Stiti cumva se pot face implanturi in Ploiesti?

Daniella, mama lu' Alexis

#26
erin20

erin20

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 04 iulie 2006 - 19:47

quote:
Originally posted by Teodora D.

quote:
Originally posted by erin20

quote:
Originally posted by carolada

acu lamuriti ma si pe mine va rog,implantul se face chiar daca nu mai ai radacini sau in cazul asta nu i posibil? dac am masele extrase pe locul respectiv(gol)pot sa fac implant?
mersi


carolada

www.camping-kasern-salzburg.com



Tare as vrea sa stiu si eu. Eu am inteles ca nu prea se poate[alcool]

[flo]



implantul asta face,inlocuieste radacina care nu mai exista; pe el se va aplica ulterior o coroana.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.




Wow ce super [:)] Mersi mult pentru raspuns. Dentista mea, mi-a spus ca s-ar putea sa nu pot sa imi fac implanturi pentru ca am radacinile prea scurte din urma a 2 operatii [:p] Asa ca..m-ai facut fericita [8D] Oricum inca mai am dinti, deci deocamdata nu ar trebui sa imi fac griji [:)] Dar pe viitor (adica in cativa ani) mi-a spus ca voi ramane fara din cauza radacinilor[q]


[flo]


#27
alionushca

alionushca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 06 iulie 2006 - 00:28

Off, ce inseamna cind sar sa lamureasca 7 odata - implantul se fixeaza in locul dintelui extras, adica pe locul gol - asta-i ideea.

Huba ar fi bine sa vii sa vezi implantologie (scoala in R. Moldova si Kiev, Ucraina) adevarat mai aproape, decit sa zbori peste ocean - in R. Moldova, sunt foarte putini implantologi dar sunt profesionisti - si anume la ei zboara de peste ocean pacienti sa vada cum arat un implant adevarat, corect pus si cu rezultate 98% (mai mult nu poate sa fie nici peste hotare)

Se face si sinus lifting 1, 2, 3, augmentatie de mandibula cu autotransplant de os de pe linia oblicva externa, se face augmentatie la mazila.

Sinecostul implantului (firma CrescoTi, AlfaBio) 220 euro+operatia = de la 320 la 370 euro.

P.S. iar am scris sub dictarea sotului[:D]

Aliona

#28
carolada

carolada

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 07 iulie 2006 - 21:10

multumesc mult de raspuns.e imbucurator sa stiu ca pot face implant, dar nu e dureros?ca e locu gol si trebuie deschisa gingia si pus implantu,nu?numai cand imi imaginez asta ,imi piere chefu[V]acu un an jumate cand mi am pus niste dinti la un moldovean(a facut treaba buna[^])nu era posibil de facut implntu asta,dar eu speram ca in timp sa se faca si treaba asta cu implantu, ca am avut noroc de o killer ita de doctorita care mi a scos dinti,nici nu s a chinuit sa i salveze sau ceva tratament[mariaj]

carolada

www.camping-kasern-salzburg.com

#29
alionushca

alionushca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 07 iulie 2006 - 23:05

Carolada durerea la implantare este mai mica decit cea de la extragerea unui dinte, se face cu anestezie si nu doare nimic, tu pentru asta nu trebuie sa-ti faci griji, reusesti sa tragi si un pui de somn in timpul procedurii [:D].



Aliona

#30
carolada

carolada

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 338 mesaje

Postat 09 iulie 2006 - 01:48

alionushcamersi de raspuns[flo]desi nu prea ma vad eu sforaind in timpul unei sedinte la dentist[medic],mai ales ca tre sa stau cu gura deschisa[neand]ramanem in contact ca si asa as vrea sa vizitez chisinaul si poate mi pun un dinte doi dac oi avea timp.

carolada

www.camping-kasern-salzburg.com


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -