Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce inlocuieste acidul folic?


14 raspunsuri la acest subiect

#11
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 14 martie 2004 - 05:41

quote:
Originally posted by gabid
Multumesc mult!Cred ca acestea sunt!Eu inca nu am burtica dar vreau sa iau inainte ceva pe baza de ac folic. [pup] Gabi.
Din cate stiu eu, nimic ! Dar poti lua orice polivitamina care il contine. Referitor la luatul inainte de a avea burtica… din cate stiu eu, doar inainte este util si in primele cateva saptamani, caci apoi s-a format deja tubul neural la BB si lucrurile sunt deja cam fixate. Chiar, de ce nu se mai gaseste acid folic simplu ? Oare nu putem sa-ti gasim in zona sa-ti trimitem ? Verificam si iti spunem daca este in Timisoara. Bre, oameni buni, unde am ajuns ? Nici acid folic… Multa sanatate, DARAEL & Maria-Daria (3 saptamani) [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

#12
Andruska

Andruska
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 14 martie 2004 - 05:57

Mie mi-a recomandata dr sa iau cam cu 2 sau 3 luni inainte sa incerc sa raman si primele 3 luni de sarcina si asa am facut. Prenatal nu mi-a recomandat deloc insa eu am luat cam de la 7 luni. Ptr mine intr-un fel a fost mai bine ca oricum bb a fst mare - 4,250 kg [il]. Vb lui DARAEL - ma interesez si eu si daca gasim iti trimitem vrei ? Esti din Bucuresti? Eu am mai gasit o cutiuta de acid folic 5mg asa ca daca o doresti ti-o trimit cu placere sau ne intalnim si ti-o dau. Tinem legatura pe PM, OK? Sanatate multa ca-i mai buna decat toate, Andra mamica lui Matei (5 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecop...mid=954&cid=448

#13
butterfly

butterfly
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 martie 2004 - 09:43

Si eu iti pot oferi doua cutiute... trimite PM. Butterfly [gravi] 24(+) sapt cu puiutz Dr Badiu - Sp Universitar DPN 1 iulie

#14
DARAEL

DARAEL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 956 mesaje

Postat 14 martie 2004 - 13:26

Fata frumoasa, dimineata am cautat in farmacie asa cum ti-am promis si… MINUNE: in Timisoara se gaseste acid folic simplu, cu 10.000 lei cutia. Am vorbit cu farmacista si mi-a spus ca a fost o perioada de o luna in care nu s-a gasit, dar acum s-a reglementat. Eu te sfatuiesc sa tragi o raita pe la mai multe farmacii din orasul tau si, daca nu gaseti si nu gasesti, o sa luam legatura prin PM si o sa-ti trimit un colet mic cu cateva cutiute (la concurenta cu butterfly of course [^] !!!). Din Timisoara, DARAEL & Maria-Daria (3 saptamani) [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

#15
louisea

louisea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 14 martie 2004 - 23:05

eu sunt mai picata din luna...[bang] imi ziceti si mie care e diferenta dintre prenatale si acid folic...


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -