Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

luna a treia de sarcina


6 raspunsuri la acest subiect

#1
Catinca

Catinca
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 februarie 2004 - 18:04

Buna dimineata tuturor! In primul rind ma bucur ca am aflat de acest site si de toate informatiile care se gasesc aici. Am citit intr-o carte " la ce sa te astepti cind astepti sa ai un copil" ca daca ai avut febra de 39 grade si peste intre sapt.3-9, poti sa nasti un copil cu defecte. eu am avut gripa in prima luna de sarcina si am avut si febra. As fi vrut sa stiu daca a avut cineva febra cit a fost racita si daca are alte informatii despre asta. Multumesc mult si site-ul e staaaaaaaaas!!!!!

#2
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 01 februarie 2004 - 18:47

Eu am fost racita dar in primele 2 sapt de la conceptie si am luat antibiotice, dar doctorul meu mi-a spus ca e ok. Pupici Mel

#3
mihaelabebe

mihaelabebe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 01 februarie 2004 - 19:19

Am facut si eu o gripa urata cand eram gravida in luna a doua, cu febra mare si stat vreo 2 zile in pat si singurul mod in care am tratat-o,lichide fierbinti si multa lamaie.Cu toate astea am nascut un bb frumos,frumos si sanatos[:D]. Sanatate multa si nastere usoara! http://community.wes.../mihaelabebe100 mihaelaH

#4
georgescu oana

georgescu oana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 01 februarie 2004 - 19:27

Catinca poti sa ceri o parere avizata doctorilorde la Clinica Virtuala:Dr romeo Stanescu sau lui Arian la OB GYN 555 Bafta oana

#5
dana_ene

dana_ene

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.194 mesaje

Postat 01 februarie 2004 - 20:25

Si eu am avut o gripa urata-urata cand eram in luna a doua. Am tratat-o "babeste" cu bai fierbinti, frectii si medicamnente homeopate, iar fetita mea a fost si este perfect sanatoasa ! Daniela si puiul Oana Maria http://community.web...r/oana_maria100 http://www.bebelusi....ie.2003.home.ro

#6
Laura _Oprescu

Laura _Oprescu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 01 februarie 2004 - 22:09

la prima sarcina am patit-o si eu..mi s-au dat antibiotice insa le varsam instant...Rares are patru anu si e ok.pupici Laura

#7
AC

AC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 308 mesaje

Postat 02 februarie 2004 - 13:07

Draga Catinca, si eu am fost racita coapta in saptamana a sasea. Am luat paracetamol, vitamina C si nu a fost nimic. Mie mi-au zis ca nu de la raceala ar fi probleme ci daca febra ar data de un alt tip de infectie. Ca sa fiu sigura m-au cercetat de toxoplasmoza,listerioza, cytomegalovirus (IgG si IgM amandoua neaparat). In cazul in care testele ies negative pentru o infectie recenta, ai avut o banala raceala si nu trebuie sa-ti faci nici o grija. Antibioticele sunt oricum de evitat. Oricum evita : branzeturile din lapte nepasteurizat, pestele doar afumat, surimi, tarama, mezelurile de tip jambon crud sau diverse altele in gelatina. In general produsele animale trebuiesc gatite bine si patrunse prin frigere, fierbere .... iar verziturile bine spalate. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -