Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

BURSA PRENUMELOR !!!


142 raspunsuri la acest subiect

#11
scarmanus

scarmanus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 12 decembrie 2003 - 23:20

Dragelor, m-as baga si eu in discutie, desi nu am copii inca, ma framanta inca de pe acuma problema asta, fiindca pe copilul meu nu-l va chema in nici un caz Yannis, sau Yiorgos sau Maria sau Elena, asa cum se cheama, in parti egale, mai toata Elada si Ciprul. Acuma nu ma intelegeti gresit ca nu ma deplasez nici cea cealalta extreama cu Esmeralda si Gaviota. Pe scurt, trebuie sa fie un nume care sa se potriveasca pentru un adult in devenire (de unde reiese ca si Codrut pica), insa fara sa fie ostentativ, sa ti se imbarlige limba-n gura sau sa fie pretios. Pretiozitatea ma omoara pe mine una. De aia tata a hotarat sa ma cheme Carmen Muresan.[:D] Nu agreez nici prenumele duble de genul Ruxandra-Angela X. Trebuie sa fie un prenume ales cu grija si atat. Acestea fiind spuse mie-mi place Ema fiindca are o eleganta discreta si feminina. Imi mai place Adela nemaipomenit de mult si Amelia. Pentru baieti imi place place Matei si Daniel. A, nu-mi plac nici inventiile care de cele mai multe ori se dovedesc nefericite de genul Dolomita sau mai situ eu ce. Cu mut drag, scarmanus

#12
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 12 decembrie 2003 - 23:29

Subscriu pentru Ema! Da tot nu-mi schimb optiunea initiala :0)) Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 15 (DPN 9 iunie)

#13
Elena I.

Elena I.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 12 decembrie 2003 - 23:50

M-am gindit de multe ori ca, daca as avea nume nemtesc, l-as boteza pe copil Richard. Nu stiu daca mai e un nume la moda sau e prea uzat, dar imi place cum suna. Numele meu de familie e Ilie, soyul meu ar vrea sa-l numim pe bebica, daca e baietel Cezar. Dar mie nu imi place. Ce ziceti?? Dati-mi citeva idei! Elena si puiu mic, 31 sapt

#14
scarmanus

scarmanus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 480 mesaje

Postat 13 decembrie 2003 - 00:04

Elena, nu vreau sa fiu lipsita de delicatete fata de optiunea sotului tau, insa eu de cate ori aud Cezar am inaintea ochilor catelul ala Terrier Highlander simpatic foc care e personajul principal in multe reclame la mancare pentru caini. Bogdan Ilie suna chiar asa de rau? scarmanus

#15
puppe

puppe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 13 decembrie 2003 - 00:05

Uite ca nu am gasit "Andrada" pe site-ul sus-numit, si-mi pare rau, ca habar n-am ce origine are...Pur si simplu, m-am trezit intr-o dimineata cu numele asta in cap, si asa am botezat-o pe puiuta noastra, desi era ca si stabilit "Patricia". Mie-mi mai plac si numele Oana, Viviana, Raluca, Roxana,Cosmina, Miriam, iar la baieti...cam greu...Vlad, Rares, Cezar,Caius...traditionale...A, si Patrick, daca bebele nostru ar fi fost baiat, asa l-ar fi chemat, chiar daca e mai comun...e frumos !!

#16
elenacristina

elenacristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 13 decembrie 2003 - 00:34

Ana Maria Teodora Pupici

#17
madutza

madutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 752 mesaje

Postat 13 decembrie 2003 - 00:48

Pe baietelul nostru o sa il cheme Radu Andrei Corciu. Ce parere aveti. Nu puteam sa ii punem un nume prea pretentios la numele asta de familie. Daca e fetitza mi-ar placea Ana, Anca sau Irina. In general imi plac numele simple si romanesti (desi dupa site-ul mentionat mai sus mai nici un nume nu este pur romanesc). Madutza [gravi] & ingerasul din burtica in 17 saptamani

#18
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 13 decembrie 2003 - 00:48

Pe baiatul meu il chiama Julian Leonadro Leardini uni din prieteni mei zic ca aceste nume este cea mai proasta alegere facuta din cauza ca prea tare rimeaza. Pentru fetita daca o sa ai eu cred ca merge bine: GIANNA ISABELLE A. (Gianna este prescurtarea lui Giovanna si este un nume italian) Gabbriela & Julian [copil]

#19
Elena I.

Elena I.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 13 decembrie 2003 - 01:00

Hi! Hi! Nu stiu figura, dar ma bucur ca ai "compatimit" cu mine. Eu as alege Dragos, Stefan sau Cristian. Taaare mi-e greu sa ma decid, mai ales ca Stefani am o gramada in familie.
quote:
Originally posted by scarmanus
Elena, nu vreau sa fiu lipsita de delicatete fata de optiunea sotului tau, insa eu de cate ori aud Cezar am inaintea ochilor catelul ala Terrier Highlander simpatic foc care e personajul principal in multe reclame la mancare pentru caini. Bogdan Ilie suna chiar asa de rau? scarmanus
Elena si puiu mic, 31 sapt

#20
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 13 decembrie 2003 - 03:47

Pe fetitza mea o va chema Rachella-Alexia da poate ma razgandesc nu stiu cred ca Alexia o sa cada,oricum mie imi place foarte mult Anelisse-Maria din pacate eu nui pot pune numele asta(dar tare mult mi-ar fi placut) Mai imi place Vanessa,Shanon care bineinteles eu nu le pot pune iar daca ar fi fost baietzel cred ca lar fi chemat Erik sau Ronald dar mai imi plac si Patrik,Mihai,Andrei,Costin si cam atat imi vine la ora asta in minte. Anita+bb Rachella 34W http://community.web...er/sugarbabe134


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -