Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

A doua casatorie. Petrecere?


14 raspunsuri la acest subiect

#11
isabela

isabela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 469 mesaje

Postat 15 septembrie 2003 - 11:22

Multumesc fetelor. Pana acum ceva timp nu ma gandeam sa legalizeze relatia de dureaza de trei ani. Nu stiu de ce de la un timp ma gandesc sa fac totusi acest pas. Suntem amandoi la a doua casatorie, el are 51 ani, fiecare avem copiii din casatoriile anterioare. Dar cred ca aveti dreptate. Este totusi un moment unic in viata noastra, un nou inceput. Fetele noastre abia asteapta acest eveniment, si asa cum povesteste si Simona, cred ca fiica-mea ar fi cea mai incantata.

#12
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 15 septembrie 2003 - 16:23

Deci...eu la prima casatorie nu am fost imbracata mireasa.Asa a fost sa fie.Dupa 7 ani ne-am despartit.Acum 2 ani m-am recasatorit,din prima casatorie mai avand un baietel care a re 7 ani. De 3 luni jumate mai am un baietel cu al doilea sotz.Noi am vrut sa facem nunta anul asta,insa eu fiind insarcinata nu am avut cum. Insa deja am fixat cu nasii nostrii nunta pentru la anul in iunie.Nici nu ma gandesc sa nu fac nunta. Rochita de mireasa am sa-mi cumpar,insa eu vreau sa fie o rochita pe o culoare usor spre mov,spre bleu,sau vernil. In cap vreau sa-mi prind niste floricele marunte,fara palura. Asa ca sfatul meu:NU RENUNTA LA ROCHIA DE MIREASA SI LA PETRECEREA NUNTII pentru nimeni. Este seara ta indiferent ca-i a 10a oara. eu asa zic si asa am sa fac si am si 2 copii.La anul cel mare o sa aiba 8 ani si cel mic 1 an..dar ce conteaza???? KORINA mamica x 2 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=408 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=457

#13
korinna

korinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 153 mesaje

Postat 15 septembrie 2003 - 17:31

Deci...eu la prima casatorie nu am fost imbracata mireasa.Asa a fost sa fie.Dupa 7 ani ne-am despartit.Acum 2 ani m-am recasatorit,din prima casatorie mai avand un baietel care a re 7 ani. De 3 luni jumate mai am un baietel cu al doilea sotz.Noi am vrut sa facem nunta anul asta,insa eu fiind insarcinata nu am avut cum. Insa deja am fixat cu nasii nostrii nunta pentru la anul in iunie.Nici nu ma gandesc sa nu fac nunta. Rochita de mireasa am sa-mi cumpar,insa eu vreau sa fie o rochita pe o culoare usor spre mov,spre bleu,sau vernil. In cap vreau sa-mi prind niste floricele marunte,fara palura. Asa ca sfatul meu:NU RENUNTA LA ROCHIA DE MIREASA SI LA PETRECEREA NUNTII pentru nimeni. Este seara ta indiferent ca-i a 10a oara. eu asa zic si asa am sa fac si am si 2 copii.La anul cel mare o sa aiba 8 ani si cel mic 1 an..dar ce conteaza???? KORINA mamica x 2 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=408 http://poze.acasa.ro/poze/album?id=457

#14
bebetica

bebetica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 15 septembrie 2003 - 17:52

De nu ? Eu cunosc un cuplu care s-au despartit cu toate ca aveau o fetita, care este acum la EA. Cu toate ca sunt destul de apropiati ca distanta cu locuintele, El s-a recastorit cu o alta tipa cu care a facut inca o fetita iar Ea s-a recasatorit acum de curand cu un alt tip (mult mai bine (mai prezentabil)), si au facut si nunta a doua oara atat El cat si Ea. "Prezentul" (candva un viitor greu de anticipat) s-a dovedit a fi mult mai acceptabil pentru ambii exi. Acum totul este OK, au inceput separat alte "vieti", iar noi prietenii "lor" ii iubim tocmai pentru PUTEREA care avut-o sa mearga ami departe. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.sh...e21b32aaebf6598

#15
alinah

alinah

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 19 septembrie 2003 - 04:48

Fiecare moment din viata ta este UNIC, fa-l si tu la randul tau UNIC !!! Fa in asa fel incat sa iti amintesti frumos de cea de-a doua casatorie, ca si cum ar fi unica !! Asta este singurul meu sfat! Toate cele bune si CASA DE PIATRA, cu multe, multe impliniri si bucurii!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -