Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cadou pentru nasii de botez?


9 raspunsuri la acest subiect

#1
moto

moto
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 11:56

[grup][hia]Am nevoie de ajutorul vostru din nou .VOI CE CADOU ATI FACUT NASILOR DE BOTEZ AL BB-ULUI?Credeti-ma nu am nici o idee ce as putea sa le iau ....Va rog mai am o saptamana si 4 zie pana la botez ...Ce sa cumpar?[pup][pup][pup]Delia si bb-ul Sebastian. neamtu

#2
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 12:32

aceeasi "dilema" o am si eu...sambata avem botezul si inca nu stiu ce cadou sa iau pt nasi...mi s-a sugerat pe chat sa iau ceva simbolic, care sa ramana amintire (ex:o rama in care sa pun poza piticutzei)...eu m-am mai gandit la o iconita pictata pe lemn sau pe piatra de rau (www.kogaion.ro).deocamdata am ramas la ideile astea, dar o sa ma mai interesez si o sa mai caut prin oras ceva frumos. daca afli ceva sa-mi zici si mie:) ariel http://community.web...r/alinapaveliuc

#3
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 12:48

In Unirea ,la parter, gasesti tot felul de obiecte decorative din cristal, argint, etc. Si eu sunt in aceeasi situatie, am botezul peste o luna. Cam de ce valoare trebuie sa fie un cadou decent?

#4
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 15:30

Aveti grija cu obiectele decorative ca de multe ori sunt inutile... E frumoasa ideea sa aiba o amintire a momentului, dar la un moment dat te umpli de vaze/tablouri/rame etc. Noi la cununie (acolo ce-i drept se cerea un cadou mult mai substantial) le-am luat un video - ca stiam ca nu au si le trebuie. Si acum se uita fetita lor la desene animate ori de cate ori vrea. Eu zic ca e bine sa incerci sa afli daca nu isi doresc un anume obiect, le faci o bucurie si mai mare...

#5
mihuletu

mihuletu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 15:46

eu m-am gandit sa le iau o cuvertura mare de pat - de matase. de asta imi doresc si eu si nu mai apuc sa-mi cumpar. ma gandesc ca nu le-ar prisosi si cred ca ei nu se grabesc sa-si cumpere, mai degraba ar da banii pe altceva mai practic. pupici sara daniela si mami www.sara.haihui.ro

#6
adi69

adi69

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 15:55

noi ne-am inteles de fiecare data cu cumatrii sa nu ne facem cadouri,si cand am botezat noi si cand au botezat-o pe fetita noastra.Asa ne-am scutit de-un stres inutil."Oare ce sa-i cumpar,oare-i va place??!!"dar am avut grija apoi la ziua nasei sa-i cumpar parfumul pe care si-l dorea de mult. Dia si bebe Rucsi

#7
Kara

Kara
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 16:49

Eu mai am un pic pana la nastere si implicit pana la botez, dar eu cred ca ar fi mai bine sa le dai un aparat elecrocasnic, robot sau tot ce inseamna acest capitol ( fier de calcat, mixer, storcator, filtru de cafea, aspirator etc ) , pt asta ar trebui sa cam vezi ce le lipseste in casa....eu una daca as fi in locul lor m-as bucura foarte mult de ceva care imi va fi chiar util...asta in cazul in care chiar nu le lipseste nimic din casa si au de toate... cand am fost nasa, dar de cununie, am primit de la fini un cuptor cu microunde. pa-pa Kara.[;)][gravi][?]

#8
Danza

Danza
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 17:15

Noi am fost nasi la un botez duminica si am primit cadou o plapuma mare din aia cu sintipon (nu stiu daca e corect), in fine din alea frumoase, moi, usoare si calduroase. Plus la asta toate perechile de nasi au primit asa plapume. Precizez ca la noi se iau mai multe perechi de nasi: nasii mari, care sunt aceeasi de la cununie si inca 1-2-3, depinde de fiecare familie si de situatia financiara. Cunosc lume care si-a luat si 20 de cupluri nasi pt fetita lor. Cum te-a sfatuit si Kara, un aparat electrocasnic ar fi super, numai sa fii atenta sa-l iei pe cel ce le lipseste. Bafta la cumparaturi si distractie placuta! Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danuz - 1 an si 8 luni pe 20 mai Album:http://www.yamafoto.com/?ref=6599

#9
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 05 iunie 2003 - 17:36

Moto, noi le-am luat la cununie un set de ceasuri Movado. Le-am luat din Canada ca au fost mai ieftine. Daca sunt aceiasi nasi pe care i-ati avut la cununie ma gandesc ca nu trebuie sa mai fie un cadou prea costisitor, noi cadoul l-am ales gandindu-ne cam ce fel de oameni sunt ei, ce le place, de ce au nevoie, faze d-astea. Oana_B There is no normal life, just life - Tombstone

#10
moto

moto
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 iunie 2003 - 05:27

Va multumesc ptr sfaturi totusi inca nu ma pot decide ce sa iau ceva ptr. casa sau ceva personal?[bibe][bibe][bibe] neamtu


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -