Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cadouri pentru botez


12 raspunsuri la acest subiect

#11
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 06 octombrie 2003 - 04:17

Subiect initial: "cadou de botez" postat de teo1970, 23/09/2003, 08:46:42 Fetelor, baietzilor, shi ... !!! am o rugaminte mare la voi totzi, de aceea am shi postat aici, pe unde "trece" mai multa lume. Datzi-va cu parerea ce as putea face cadou de botez unor copilashi gemeni (fetitza shi baiat). Tzinetzi, va rog, cont de urmatoarele: - vreau sa fie ceva simbolic (pt. ei shi pt. parintzi eventual) pt. ca de la 1 ian. pleaca cu parintzii lor in - pe acelasi motiv sunt excluse jucariile sau alte lucruri voluminoase (care pe linga faptul ca sunt banale, sigur nu vor fi transportate peste mari shi tzari) - parintzii au o stare materiala f. buna (nu au nevoie de nimic pt. copii: haine, suzete, biberoane etc., tot ce trebuie pt. de obicei - banii sunt exclushi shi ei - aurul, de asemenea (e banalizat deja, probabil ca mai multa lume le va cumpara aur, inclusiv nashii) - parintzii nu ne sunt rude, sunt prieteni, dar nu intimi (de fapt, sotzul meu este prieten cu tatal copiilor) - nu conteaza pretzul eventualului cadou pe care mi-l sugeratzi, ma orientez eu dupa ce ma hotarasc. Va rog sa ma ajutatzi cu sugestii, eu am citeva idei dar as vrea sa aud pareri de la cit mai multa lume. Va multzumesc mult shi va ramin recunoscatoare pentru orice ajutor. raspuns postat de calina73, 23/09/2003, 08:58:11 noi am postat acum o luna aceeasi intrebare si vreau sa-ti spun ca fetele au avut idei bune desi eu m-am gandit in ultimul timp sa pun intrebare aici si pana la urma am iesit din impas ....cel mai bun cadou in cazul tau cred ca este o poza cu voi ,noi i-am dat nasei fetitei noaste o poza inramata cu micuta(pe langa altele) si sau bucurat foarte mult .nu stiu daca ideea te incanta dar poti tine cont si de asta..... raspuns postat de dddd, 23/09/2003, 10:05:53 fetita mea a primit cadou un jurnal "my first five years" si o jucarie superba, un bebelus nou nascut intr-un ou (cam 25 de cm lungime). la randul meu am facut si eu cadou jurnalul unui bebe mic. poti gasi aceste cadouri la adresa www.annegeddes.com raspuns postat de lacramioara t, 23/09/2003, 10:14:31 Draga Teo,asa cum spun si fetele poti lua Jurnalul unui bebe pe care eu l-am vazut la Sony Music Center (magazin Unirea etaj 3) si mai erau si alte lucruri interesante acolo.Am reusit sa rasfoiesc putin acel jurnal si jur ca mi-a placut.In rest nu prea stiu ce sfat sa-ti dau,dar sunt convinsa ca vor veni si alte sugestii de la fete. Bafta la cumparaturi. Lacra si nazdravana Andreea. raspuns postat de Mitzi, 01/10/2003, 22:46:35 O idee ar fi una sau chiar doua iconite, una pentru fiecare copil. Fetita mea a primit o iconita superba de la prietena mea cea mai buna atunci cand am plecat in Canada. Imi e tare draga si chiar Ioana nu vrea sa o dea din camera ei. Incearca...

#12
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 06 octombrie 2003 - 04:29

Subiect initial: "Dar la botez, help!..." postat de aramona, 30/09/2003, 17:14:35 Dragele mele, Vreau si eu un sfat: trebuie sa merg sambata la un botez, este un vecin, nu-l putem refuza, habar nu am ce sa-i dau! Nu e ceva simandicos, va fi doar biserica si acasa, o masa. Nu am mai trecut prin astfel de chestii, va rog sa-mi dati si mie sugestii! Va multumesc si va pup, Ramona raspuns postat de MirelaV, 30/09/2003, 17:22:11 de obicei se cumpara hainute la bebelus, jucarele si se dau si bani..depinde cum e..dar daca zici ca face acasa...cred ca un cadou e suficient eu la un botez am cumparat hainute si o iconita din aia de argint..era cu nu stiu ce inger protector al copiilor..si au fost foarte multumiti.. MirelaV raspuns postat de Babee, 30/09/2003, 17:31:51 Aramona, eu nu sunt de principiul sa dau bani pt copil.Mi se pare ca nu e asa cum trebuie.Eu zic sa-i cumperi mai bine la copil ceva.Noi am fost la un botez in Romania, un nepotel era si i-am luat un set de tacamuriargintate(cutit, lingura, lingurita ,furculita)cu 100 euro, cu tot cu gravat(era nepot).Exista am vazut in Bucuresti sau poate sunt si in alte parti..seturi dar de tacamuri inox pentru copii.Eu le consider frumoase, nu numai hainute si jucarii.Gandeste-te la ceva ce-i trebuie copilului. Numai bine. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:) raspuns postat de GabrielaG, 30/09/2003, 20:10:29 Acum depinde si cat sunteti de apropiati si cum le stii tu situatia materiala.. Parerea mea este ca ar trebui sa luati lui Bb mic un costumas ceva si chiar niste pampers, sau o salopetica si stiu ca se dau si niste bani la masa sau dupa masa, aproape de plecare.(in fond ai sa vezi ce fac ceilalti). Daca e doar o masa asa si stii tu ca au posibilatati, poti folosi ideea de mai sus. Sanatate multe, petrecere frumoasa si pupici mamicilor cu burtici, Gabriela si baietii raspuns postat de Mironna, 02/10/2003, 14:49:08 La botez stiu ca se dau bani si un mic dar pentru bebelus. Mirona si BB Andrada

#13
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 16 februarie 2004 - 05:23

Subiect initial: "cadouri la botez..." postat de carola, 15/02/2004, 18:03:15 ce cadouri sa ofera la botez?noi mergem doar la bar (restaurant,nu stiu exact ce e).ei sunt prieteni,deci nu suntem rude si nu stim cu ce sa mergem. multumesc. p.s.: si daca intrebarea nu este undiscreta,cati bani se dau? stiu ca in functie de ... si de...,dar cam cat. mergem 2. raspuns postat de roandre, 15/02/2004, 18:40:05 Buna! Eu tocmai am fost ieri la un botez la restaurant. Nu am luat nici un cadou pt copil, dar le-am dat bani la masa...am considerat ca in primul rand trebuie sa achitam tacamul si apoi sa-i mai ramana si copilului ceva banuti incat mamica lui sa-i cumpere ceea ce crede ea ca este mai bine! La un alt botez, facuit acasa i-am luat copilului un costumas foarte dragut...si ceva mai scumput... Un alt cadou poate sa fie un set format din lingurita, castronas, farfuriuta, canuta pt copil., o jucarie de plus mai mare...etc. Botezul a fost la Clubul BNR (unde preturile sunt ceva mai mici) si am dat doua persoane 2 mil lei. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 7 saptamani si 6 zile Dr Branescu, Polizu


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -