Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mitingul din Cluj


2 raspunsuri la acest subiect

#1
noemi

noemi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 16:33

Am ajuns acasa. Am fost vreo 50 de persoane, vreo 10 jurnalisti. Am hotarat sa ne intalnim si JOI in fata prefecturii sperand ca vom fi mai multi (data trecuta au fost 6 persoane). Ora 11 sau 12. Nu uitati ca joi va avea loc sedinta de guvern unde vor sa modifice ordonanta, dar noi nu vrem modificarea, ca abrogarea>!!! Ce s/a intamplat la BUCURESTI?????

#2
OLIVIA

OLIVIA
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 aprilie 2003 - 17:38

In Bucuresti mitingul tocmai s-a terminat. Au fost destul de multe persoane, poate cateva sute, si tinere si bunici si tatici, din pacate viitoare mamici in afara de mine si inca o fata nu am vazut.Bineinteles ca au fost o groaza de ziaristi, televiziuni chiar am vazut si un reporter BBC. D-na deputat Anca Boagiu si inca citeva doamne au depus un memoriu impotriva ordonantei la MMPS. Un reporter de la Prima TV mi-a spus ca stie de la guvern ca ordonanta se va modifica ( nu abroga)in sensul anularii plafonarii indemnizatiei. Membrii PD au profitat de ocazie si au strins semnaturi pentru marirea si recorelarea pensiilor. Bineninteles ca erau si o multime de jandarmi ( ce puteau sa le faca viitoarele mamici guvernatilor? sa le arunce palatul in aer?). Cam atat... sa vedem stirile diseara (TV 1, Antena 1, ProTV, Prima TV). Sa speram ca razbim... Olivia si BB opaisu

#3
gabi25

gabi25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 02 aprilie 2003 - 01:38

Bravo mamicilor, si cand ma gandesc ca saptamana trecuta spuneam de o demonstratie :) si uite cate persoane au pus asta in aplicatie. Va dati seama ca aici nu a fost nimic, dar credeti-ma ca am fost sufleteste alaturi de voi. Acum ideea e sa se continue cu actiunile, ca aceea care hotarasc pentru noi sa faca si ceva bun acolo si adica sa ne ajute cumva, in ciuda faptului ca ministrul Sirbu tot spune ca un copil e o fericire....dar eu l-as intreba fericirea asta mica traieste cu aer? sau poate traieste mai bine cand mamica e la servici? Bafta multa pentru noi toti in continuare si sa ne traiasca minunile!!![bis][bis][bis] http://community.web...m/user/cameliac ``````````` Just hope ```````````


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -