Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vreau sa-si iubeasca copilul!


25 raspunsuri la acest subiect

#11
Roxane

Roxane

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 11:37

Mihaela draga, daca nu stie singur care este usa de la iesire ajuta-l sa o gaseasca si asta cat mai curand [haibat]. NU VA MERITA! Oricum o sa plateasca pentru ineptiile pe care a putut sa le scoata [bang] CURAJ si nu te lasa, daca nu pentru tine macar pentru scumpa ta fetita. Pupici Roxane

#12
claudiap

claudiap
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 11:44

Mihaela, nu te mai obosi atat ca nu merita! Nu cred ca se poate sa-l "faci" sa iubeasca copilul. Ori il iubeste , ori nu! Eu nu am crezut (pana acum) ca poate exista un parinte care sa nu-si iubeasca copilul, dar uite ca exista! Parerea mea este ca e un neinteles si atunci isi "varsa" nemultumirile personale asupra voastra, si, mai durereos, asupra copilului (care sunt convinsa ca-l iubeste pe nemernic). Mihaela, cum zice Luiza, "da-i block", "da-i ignore", vezi-ti de viata ta si a copilasului, iar daca vreodata isi va schimba sentimentele, este invitata mea sa-l faci albie de porci, ca tare merita! Numai bine!

#13
Ender

Ender
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 13:19

Dragostea cu fortza nu se poate! Sunt de acord cu ce s-a scris mai sus: daca nu mai vrea sa stea cu voi din cauza Iuliei, nu-l mai "deranja" - lasa-l sa-si vada de viatza lui. Poate ca nu-si da seama ce a spus, dar asta-i o scuza jalnica pentru imaturitatea si iresponsabilitatea de care da dovada. Daca ai de ales intre Iulia si el... nu sta pe ganduri, nu merita! --- Album Andrei: http://www.desprecop...mid=954&cid=448

#14
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 13:42

Mihaela eu in locul tau i-as fi facut bagajele de muuuult sotului..... DAR nu inainte de a-l inregistra cum spune "sotul meu mi-a spus ca nu vrea sa mai stea cu noi pentru ca Iulia (are 1 an si 5 luni) este foarte obositoare si galagioasa... si atunci cand vine de la serviciu nu are chef s-o auda si sa-l deranjeze". Stiu ca pare de domeniul SF-ul (sau de domeniul telenovelei).... Dar asta va fi un raspuns la intrebarea Iuliei: Tata unde este? (normal ca argumentul (raspunsul...) va veni cand va fi suficient de matura sa inteleaga asta) Numai bine! Adela &[copil]Julia

#15
claudiap

claudiap
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 13:50

Sa stii ca si eu m-am gandit la o replica de genul: lasa ca-i spun eu fetei ce ai zis acum, dar mi-am dat seama ca i-as frange inima copilului sa afle ca tatal ei nu o iubeste! Ce incredere ar mai avea ea in iubire, daca ar stii ca tatal ei nua iubit-o?! I-as spune ca tata te iubeste mult, dar asa arata el lucrul asta, si faptul ca nu sta cu tine este din cauza ca e ocupat cu alte lucruri...nu stiu, ceva de genul asta. Oricum, este un lucru de neconceput pentru mine ca tatal sa nu-si iubeasca copilul. Ma gandesc ca poate a spus lucrul asta stiind ca te va rani pe tine in primul rand, poate asta a fost scopul final....Cine poate stii?!

#16
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 14:17

Ai dreptate Claudia! Se vede ca m-am pripit cu raspunsul... Intr-adevar asa ceva nu se face! [ups]... Oricum mi se parea de domeniul fantasicului.... dar macar i-as spune lui asta sa vedem ce zice, poate se mai gandeste..... Mihaela intr-adevar tine la el si "vad" c-ar face aproape orice sa-l tina acasa.... Adela &[copil]Julia

#17
claudiap

claudiap
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 14:21

Adela si mie mi s-a parut incredibil, iar eu daca as fi auzit asa ceva cred ca-i saream in jugulara, dar vezi, surprize apar oricand (din pacate). E laudabil ca Miahela doreste sa-si tina familia unita, sau macar sa incerce sa aiba o familie, dar mi toata povestea asta imi arata clar ca el nu mai doreste lucrul asta, si spune orice ca sa o determine pe Mihaela sa cedeze! Poate ma insel!

#18
Guest__*

Guest__*
  • Guests

Postat 27 ianuarie 2003 - 16:16

Nu credeam ca voi incinge spiritele asa de tare... poate ca fiecare iubeste asa cum poate... poate ca a fost si vina mea... sotul meu a citit intr-un final mesajele mele de pe forum si raspunsurile voastre... si mi-a spus ca a fost si vina mea ca l-am indepartat de mine si de Iulia. Poate ca adevarul este undeva la mijloc... Nu stiu daca am ales bine, insa am hotarat sa mai incercam o data. Daca nu vom reusi sa fim impreuna, sper ca macar cu Iulia (asa, de la distanta) sa aiba o relatie cat de cat normala. Va multumesc ca ati fost cu gandul alaturi de noi si sper sa fie bine pentru toata lumea. Mihaela si bb IULIA MIHAELA

#19
Ender

Ender
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 16:43

Ne bucuram nespus daca a citit mesajele si a intzeles ce trebuia sa intzeleaga... mai acordati-va o shansa. Iulia merita orice efort din partea voastra! Va dorim sa ajungeti sa va intzelegeti si sa va completati toti 3 pentru a fi o familie unita! Succes!

#20
claudiap

claudiap
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 17:26

Draga Mihaela, iti tin pumnii sa fie bine si liniste si intelegere! Sper ca toata povestea asta sa fie un episod trecator si nefericit din viata voastra, si sper ca peste un an sa radeti impreuna de cele intamplate acum!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -