Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vreau sa-si iubeasca copilul!


25 raspunsuri la acest subiect

#1
Guest__*

Guest__*
  • Guests

Postat 25 ianuarie 2003 - 17:22

Buna...... inca o data, abuzez de timpul vostru... Multe dintre voi stiu prin ce trec acum... intr-un final am reusit sa comunic cu sotul meu si am aflat cam ce nemultumiri are cu adevarat... de a ajuns sa ma insele. Unele le pot rezolva singura, cu rabdare... dar este una pe care nu stiu cum sa o rezolv. Printre altele, sotul meu mi-a spus ca nu vrea sa mai stea cu noi pentru ca Iulia (are 1 an si 5 luni) este foarte obositoare si galagioasa... i atunci cand vine de la serviciu nu are chef s-o auda si sa-l deranjeze. O iubeste, dar nu ca un tata, ci ca oricine de pe strada care o vede si o considera simpartica, vorbeste un pic cu ea, apoi pleaca. Nu se simte in stare sa o creasca, sa-i fie tata. Recunosc ca m-a pus intr-o mare dilema declaratia lui... si zau daca stiu cum s-o rezolv. O metoda pe care am incercat-o a fost sa-l las sa faca ce vrea, sa nu-l pun la nimic... si s-a conformat... daca tot se face mizerie in casa, ce rost mai are sa mai munceasca? asa ca nu mai facea nimic nimic... in afara de mers la serviciu. CUM IL FAC SA-SI IUBEASCA COPILUL???????????

#2
georgia

georgia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 00:15

Offf, Mihaela! Delicata problema... stii ce cred eu? ca omul asta nu merita nici o secunda de atentie din partea ta, indeparteaza-l de copil poate asa i se va face dor si se va intoarce, daca nici asa nu reactioneaza, nu stiu ce sa zic, eu am ramas socata, cum sa nu iti iubesti PROPIRIUL COPIL, ptr mine e de neinteles,poti iubii nebuneste si orice alt copil, dar daca e al tau? Este un om imatur acest sot al tau si lipsit de responsabilitati, poate tocmai ptr faptul ca nu l-ai imlicat de al inceput in cresterea lui. Cum sa te deranjeze copilul tau, mai nu pot sa cred si sa inteleg ca exista asa ceva, eu in prima clipa l-as fi parasit pentru o astfel de afirmatie. Vrea libertate, te pomenesti ca mai si sufera dupa amanta ca i-a dat cu sutul...offff. Poate ca e influentat de socrii tai, MIhaela, ca tu la un moment dat parca ai postat un subiect in legatura cu socrii tai care spuneau ca nu ai un copil frumos...Offff m-am enervat rau de tot, parerea mea este ca nu merti sa-ti macini nervii si sa-ti irosesti cei mai frumosi ani langa un asemenea specimen. Petrece fiecare secunda din viata ta alaturi de scumpa de Iulia care merita un sufletinistit si curat care sa o iubeasca. Mult noroc iti urez in alegerea pe care o vei face!

#3
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 00:44

Mihaela, Mie mi se pare inacceptabila o asemenea atitudine, "sotul" tau pare a fi un mare egoist, imatur si usuratic. Daca Iulia il deranjeaza inseamna ca nu o merita... Daca pe tine te-a inselat inseamna ca nu te merita... Daca amanta l-a alungat si ea este pentru ca si-a dat seama repede ca este un om de nimic... Scuza-ma ca vorbesc asa depre un barbat pe care nu-l cunosc... dar din ceea ce ai povestit tu asta este impresia pe care mi-a lasat-o. Este adevarat ca fiecare om merita o alta sansa... dar anumite greseli sunt de neiertat! Eu in locul tau nu as mai sta la discutii si nu l-as mai primi deloc in viata noastra si in casa noastra, nici alaturi de copilul lui pe care nu-l iubeste... Duca-se... Viata nu se termina aici, ai sa intilnesti intr-o buna zi, atunci cind te astepti mai putin, pe adevaratul OM al vietii tale... Marea dragoste... Si veti trai multi ani fericiti... Mult noroc si sa iei cea mai buna decizie!... [flo] [pup] @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe] (6 luni + 1/2)

#4
reiki

reiki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 231 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 01:29

Cind am citit titlul anuntului mi-a smuls un zimbet, fara suparare. Nu cred ca poti sa faci pe cineva sa iubeasca pe altcineva. Poate daca esti Cupidon. Imi inchipui prin ce treci dar nu cred ca este posibil asta. Daca afli cum poti face asta ... sunt primul interesat.

#5
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 01:34

Draga mea, Cred ca Otilia a spus tot ce era de spus! NU MERITA!!! Sigur ve-ti fi mai fericite fara el!!! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis(10 luni...in curind!)mpapad@acci.gr Pagina personala www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora Album www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numex=Theodora

#6
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 01:51

Ce-a zis marlanul? Ca de asta te inseala? Din cauza copilului? Alt motiv nu avea? Ce-o fii patit saracu', i-l sperie cumva copii de 1 an si 5 luni? Au spus fetele destul, nu mai pot aduga decat ca este o persoana ( ca om nu este in orce caz) fara caracter care-si pune la "inaintare" propriul copil, in ordine de a-si sadisface poftele, sau de-a bate sheaua sa priceapa sotia ca el nu mai vrea aceasta casnicie. Cu alte cuvinte un LASH!!!! Dragoste cu sila nu se poate! Lasa-l sa se duca in plata Domnului, o sa fie el judecat si para-judecat de propria-i fiica, Iulia.Si o sa-l loveasca cand nu o sa se astepte! Fugi,[fuga] fata draga ca mai bine lipsa decat asa! Fii tu fericita alaturi de mica ta, ca o sa vina soarele si pe strada ta! Numai bine! Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#7
ymellda

ymellda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 01:58

Nu va merita!!!! Imi pare rau sa spun asa ceva. Chiar am vorbit acum cu sotul meu care a fost foarte categoric: un om care nu stie ce inseamna viata. Trebuia sa se gandeasca inainte de a fi de acord cu faptul daca aveti sau nu copii. Daca nu o iubeste pe Iulia, inseamna ca nu are ce cauta in viata ei. Nu-ti fa mustrari de constiinta, nu esti tu vinovata pentru raceala din sufletul lui. Trebie insa sa fii tare pentru fetota ta, care merita ce e mai bun pe lume. Sa va iubiti una pe alta, s-o ineti, de fapt, ce inseamna a iubi pe cineva. Mult noroc. ANDRUTA mica si mamica ALINA

#8
Lidia

Lidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 ianuarie 2003 - 03:26

Mihaela, eu am vazut mesajul asta imediat dupa ce l-ai postat. N-am zpus nimic pentru ca nu aveam replica. Dar mi-am revenit si am una: UN TEMBEL! nu te supara pe mine.... dar altceva nu pot sa spun.... Sa incerci sa-i multumesti pe toti... o tentativa ce se va dovedi imposibil de finalizat. Lidia

#9
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 10:28

Nu se poate Mihaela...asta nu e tata, nu are dreptul sa fie tata! Fa-i bagajul si trimite-l in lume! Raluca si Ilinca

#10
Guest114_44

Guest114_44
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 10:43

Draga Miha', se simte din ce scrii cit de mult il iubesti ... dar tu nu vezi ca nu merita? ... inteleg, iti este teribil de greu sa renunti la el, ai impresia ca s-a sfirsit lumea si ai face orice ca sa-l tii alaturi de tine, dar crede-ma ca dupa ce iei BOUL de coarne si-l scoti definitiv din viata ta si a Iuliei, iti va fi mult mai bine, nici idee n-ai ... e un tembel cum ziceau fetele si parerea mea ca si o bucata de hirtie igienica ar trebui sa valoreze mai mult in ochii tai decit el ... intelege ca oricit de mult il iubesti tu, el nu-ti iubeste COPILUL TAU, cum poti trai cu asemenea om si inca sa-i mai acorzi si sanse dupa sanse ... am urmarit povestea ta de la inceputuri, de cind cu nebuna de maica-ta care nu o iubeste pe Iulia fiindca seamana cu sotul tau, am citit tot ce-ai scris pe ambele siteuri si cred ca e timpul sa te eliberezi de aceste poveri ... o sa ajungi la virsta in care iti vei face socotelile si te vei intreba "ce-am facut cu viata mea?", dar atunci va fi poate prea tirziu ... fa-i bagajele tembelului, schimba yala la casa si apoi ia-o de la inceput cu Iulia ta si traiti frumos si in liniste ... undeva in lumea asta e si adevarata ta jumatate! Pe toti sa-i asculti, dar din mintea ta sa nu iesi!


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -