Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cadouri pentru nasii de botez


22 raspunsuri la acest subiect

#21
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 06 octombrie 2003 - 17:56

Subiect initial: "Cadouri pt. nasi.Sugestii!!!" postat de ninaM, 29/07/2003, 12:56:38 Buna fetelor!(si baietilor)Vin si eu cu o intrebare :ce se mai da cadou nasilor in ziua de azi?Nasii nostri,niste draguti,ne cununa,imi boteaza baiatul si imi boteaza si sotzul.Va dati seama ca trebuie sa le iau ceva mai deosebit,avind in vedere ca nu-i doar o cununie.V-as ruga mult sa-mi dati si mie niste idei,daca stiti.Trebuie sa va mai spun ca nasii sunt niste oameni care au de toate,asa ca pliiiizzz ajutati-ma si dati-mi niste sugestii.Va multumesc si va pup. Nina&Alex raspuns postat de Jasmine, 30/07/2003, 11:12:38 Si eu ma tot gandesc la chestia asta. Ideile care mi-au venit pana acum sunt : -o icoana frumoasa -ceva decorativ pt casa Cam atat.Si nasii nostri au de toate,nu merge sa le iau ceva "util". raspuns postat de Tia, 30/07/2003, 14:23:43 Salutare, si noi am trecut prin dilema asta si ne-a dat o idee mama povestindu-ne ca exista o traditie (nu stiu pe unde) sa se faca cadou la nasi (la cununie) camasi de noapte... Si nasii nostri au de toate, locuiesc in Germania si sunt pe picioarele lor de ani de zile, nu le lipseste nimic, ba mai degraba ne-ar aduce noua cate ceva. Si atunci ne-am gandit la ceva simbolic si haios.. am adaptat la zilele noastre ideea mamei.. am luat pentru nasa o camasuta foarte draguta si chiar sexy , iar nasului o pijama vesela cu pantalonasi scurti (era vara cand ne-am casatorit). Pot sa-ti spun ca nu se asteptau la asa ceva si s-au distrat teribil... Te pup si succes la cumparaturi... raspuns postat de CameliaH, 30/07/2003, 14:33:18 Eu cred ca depinde si de ei cum sunt. Noi o sa cununam in septembrie si ei deja ne-au intrebat ce sa ne ia. Eu ca nu, ca mi-e rusine si chiar imi e, dar ea fina mea care e o buna pritena de-a mea s-a prin exact de ce avem nevoie acum. Scaunele de masina pentru fete (eu am doua gemene de 1 an jumate), ca m-am plins eu odata ca ce bine mi-ar prinde. Si nici nu ma indur sa dau acuma 200 de para pe ele, ca o sa avem destule cheltuieli cu nunta. Dar ideea cu icoana sau ceva decorativ pt casa e buna. Eu mi-as mai dori de exemplu o fantana din aceea micuta de interior remediu feng shui. Vezi la www.fengshui-traditional.ro Toate bune! raspuns postat de dienuca, 30/07/2003, 18:18:54 Noi le-am luat figurine din jad, ca nashuluiii place jadul (o serie de elefantei si o sfera lucrata in adancime) si niste vaze mici (cloisone-uri). Totul este luicrat manual. Nu prea aveam bani. Depinde de ce au nevoie. daca au de toate poti sa le iei o rama de cristal, sau 2. Sau un set de pahara de cristal. Sau o tava de argint. Sau o fructiera de cristal. Vezi si tu ce nu are in casa, ca sa-i faci surpiza. Diana

#22
pisi_ella

pisi_ella

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 10 octombrie 2003 - 21:50

Angela, noi le-am luat nasilor o lenjerie de pat super si un cadou pentru fetita lor, o jucarie de la Chicco...Le-au placut tare mult ambele... [pis]_ella

#23
toni

toni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 11 octombrie 2003 - 01:02

Noi le-am luat nasilor o combina cu CD si casetofon.Draguta.Am dat cam 1700000 lei.Oricum e prea putin in comparatie cu ce au facut ei pentru noi.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -