Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cadouri pentru nasii de botez


22 raspunsuri la acest subiect

#1
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 19 ianuarie 2003 - 09:16

care este obiceiul la botez ? parintii trebuie sa ia un cadou nasilor, nu-i asa ? ma puteti ajuta cu ceva sugestii, va rog ...

#2
lianaro

lianaro
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 ianuarie 2003 - 10:31

ceao angela, nu-i neaparat nevoie, adica noi nu am cumparat nimic nasilor,dar mai bine e sa intrebi cred..doar sunteti si cei mai buni prieteni, nu?[:D] pupici si sa va traiasca [bb] salutare

#3
Rodica

Rodica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 19 ianuarie 2003 - 10:55

Noi n-am facut cadouri, dar am facut ceva modest cu gratar la noi acasa si doar cu nasii si fratii. In fond ce este cu adevarat important se petrece la biserica. Balamucu' de dupa, mai ales cand trebuie sa ai grija si de bb..... chiar nu e de dorit. Noi ne-am luat nasi de suflet pt copii, ca ai mei de botez... pana indeplinesc protocolu'... ma lipsesc.[bang]

#4
lizuca

lizuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 20 ianuarie 2003 - 02:47

asta cu cadoul la nasi e la nunta, nu la botez. iti spun precis! gabi & BB alisia-alisuca (4 luni 1/2)

#5
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 20 ianuarie 2003 - 07:24

Intr-adevar, la botez de regula nu se ia nasilor cadou...dar pt. ca ei i-au adus de fiecare data cate ceva fetitei noastre, ne-am simtit intr-un fel obligati si am gasit prilejul cadoului cand i-am invitat la noi de Craciun....deci nu e musai! Nu te stresa prea mult Angele, ca trece si asta...Toate cele bune tie si micutului, Cristina & Yasmine

#6
papy

papy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 ianuarie 2003 - 08:12

noi am cumparat nasilor un cadou pentru ca asa am stiut de la parintii nostri ca trebuie si daca ma gandesc bine cat chieltuie un nas la botez parca ar merita si el un cadou ...nu stiu asta este poate doar parerea mea[flo][am] adinutza si bb sarah :))

#7
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 20 ianuarie 2003 - 17:34

si noi stiam ca trebuie, chiar am luat (materiale pentru o rochie - nasha, material pentru pantaloni - nashul); depinde si de relatia voastra cu ei, poate e mai bine sa luati, decat sa se astepte si sa fie dezamagiti, dar tot voi stiti mai bine Daniela si bb Anda

#8
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 21 ianuarie 2003 - 00:21

Vin si eu cu o idee: un set de pat cu pilota. La noi a mers foarte bine, dar trebuie sa spun ca botezul l-am organizat noi, parintii, iar nasii au cumparat doar pentru Dragos si au platit slujba la biserica si luminarea de botez. Mentionez, totusi, ca nasii de botez ai lui Dragos sunt sora si cumnatul sotului meu, deci ne intelegem foarte bine si nu avem chestii de-astea cu obligatii, dar noua chiar ne-a facut placere sa le luam cadou.

#9
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 21 ianuarie 2003 - 00:30

Coryna [pup], stii ca mi-ai dat o idee ? un set de pat (comforter inclusiv) ar fi tocmai bine ... multumesc, fetelor, pt. raspunsuri.[flo]

#10
Mugur

Mugur

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 27 februarie 2003 - 10:54

Cred ca trebuie luat un cadou nasilor, avand in vedere cat se cheltuie la un botez. Eu o sa le iau o lustra, pt ca stiu ca au de gand sa faca ceva schimbari...In felul acesta isi aduc aminte de noi. Oricum, nasii mei sant niste oameni de nota 10!!! Ionut


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -