Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre dragoste si singuratate...


63 raspunsuri la acest subiect

#61
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 20 ianuarie 2003 - 21:00

Danutza draga totul e sa priceapa omu' ca pina la urma ai facut toate astea de dragul vostru. Ai vrut sa stii linga cine stai, cum stai si de ce. Am inteles ca esti o fire care "vede rosu"...ei poate acu' ai tendinte de roz-bombon si vede si taticul cel cu vino-ncoace ca era s-o faca de oaie:-) Sper ca iei taurul de coarne si vorbiti ca intre soti, prieteni si parinti! Nah, asta e, s-a dus vremea copilaritului si-a haiducitului. Eu iti urez multa rabdare, multa intelepciune si sa ii zici tot "Liviutz" si peste 100 de ani! Probabil ca tie nu ti-ar fi picat cu tronc vreun DiCaprio chatist dar nu toti au atita "tarie" [:D] Pupici si ajutati-o pe Ania sa creasca frumos si destept [;)] Sä fim senini!

#62
DanaRosu

DanaRosu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 23 ianuarie 2003 - 22:49

[bruta], Dragele mele fete, cum v-am mai spus si in particoler unora dintre voi, situatia s-a rezolvat cum mi-ati sugerat voi, fara varsare de sange... pen'ca dupa ce am mai primit sugestii si reclamatii de la voi, parc-am zis ca nu-s cu toate acasa si ca faza suna a mani****re... Deh, zodiile astea... scorpion o data si dragon de doua ori... Ma rog, l-am pus pe nenea Liviu sa citeasca taman mesajul de pe forum... si io stateam in usa biroului, fumind, si-i urmaream reactiile... de vreo doua ori s-a apucat cu miinile de cap, a rosit si s-a pitit ca gogosarul in otet, l-a si busit risul de vreo doua ori... si mi-a zis: "Tu erai, bulangioaico?"... Dupa aia a sarit de kur in sus ca ce i-am rastalmacit cuvintele ca sa para totul in favoarea mea si impotriva lui si ca i-am trunchiat replicile (e adevarat aia cu "stie saraca ca cine stie ce om nu-s" continua cu ceva de genul "dar sa stii ca-i vorba de ceva din trecut" iar aia cu "sa ne intilnim" se termina "ca si io ca tot omu, as vrea sa te vad macar o data")... Dar io tot pe dura barabula faceam "ca ce insemna astea, ca gata, ca nu's ce..." Si el tot cu explicatii ca... ca astea erau numai abureli, ca stiu eu cum e el ca-i place sa vrajeasca (asta cam asa e... si prin magazine se ia de toate vinzatoare sau de chelnerite prin baruri sau restaurante... la marketul de unde ne facem noi cumparaturile vinzatoarele cind il vedeau cit e de mishtocar imi spuneau - eram gravida atunci - "Doamna, daca e baiat si seamana cu el, va luati lumea-n cap si plecati de-acasa)... De fapt ce fac io acuma? Ii caut scuze... Nu, nu asta voiam... Voiam sa va spun ca incerc, desi mi-e foarte greu, sa ma educ, mai bine spus sa ma dresez si sa nu imi mai fac atitea ginduri negre... oricum inca ma innebuneste gindul ca nu am aflat cum s-ar fi terminat tarasenia daca mergeam pina la capat... insa sint parca mai linistita... M-a linistit faptul ca mi-a spus "Nu ma cuplam cu aia pentru ca inainte de toate ma gindesc la Ania"... pe de alta parte insa, chestia asta m-a durut... pentru ca nu s-a gindit la mine... dar vorba aia, Ania e viata noastra... Cum spuneam, incerc sa-l accept asa cum e... si mai incerc sa ma transform pe ici pe colo, pentru ca acu mi-am dat seama ca-s prea intoleranta... oricum, ar trebui ca in loc de totul sau nimic sa mai vad si ceva linii de mijloc... iarasi mai sper ca Liviuc al meu sa invete ceva din patzania asta... VOUA, DRAGELE MELE, va multumesc din suflet ca v-ati batut capul si v-ati ocupat timpul si cu problema mea, si astfel am primit sfaturi sugestii si opinii de prin toate gamele (si la extrema mea, si la extrema ailalta... dar cele mai multe de mijloc)... chiar stau si ma gindesc ca daca nu va ziceam voua, stateam si-o coceam de una singura (ca oricum cu altcineva n-as fi vorbit) si iesea o bazaconie de-mi crapa capu'... Ii cer mii de scuze Relianei, ca i-am acaparat subiectul (cum bine spunea cineva pe-aici)..., n-a fost intentia mea asta, dar mi-au venit de minune cuvintele scrise de ea... Intre timp treburile s-au schimbat... am uitat sa va zic ca ne scriem in continuare pe mailurile alea bazaconicioase... si intre noi e iarasi bine, chiar prea bine... asa simt io... si la mine instinctul e un barometru tare bun intotdeauna... si... va mai spun ceva... dar sa nu mai ziceti la nimeni... parca mi-e si mai drag dupa toate cãpcãnile astea... Multumesc inca o data... si Liviuc va multumeste pen'ca datorita voua scapat asa ieftin (chiar mi-a spus dupã ce citit mesajele voastre "Vezi ca fetele ºtiu cã astea pe net îs numai vrãjeli") Aaaa, si pentru fetele care nu au vazut gagica, e la mine-n album http://www.desprecop...&pic=miss_1.jpg iar pentru cele care nu au vazut nevasta (adica pe mine)... http://207.68.164.25.../61345881hhWiRa Dana

#63
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 23 ianuarie 2003 - 23:14

quote:
Originally posted by DanaRosu
[bruta], Dragele mele fete, cum v-am mai spus si in particoler unora dintre voi, situatia s-a rezolvat cum mi-ati sugerat voi, fara varsare de sange... pen'ca dupa ce am mai primit sugestii si reclamatii de la voi, parc-am zis ca nu-s cu toate acasa si ca faza suna a mani****re... Deh, zodiile astea... scorpion o data si dragon de doua ori... Ma rog, l-am pus pe nenea Liviu sa citeasca taman mesajul de pe forum... si io stateam in usa biroului, fumind, si-i urmaream reactiile... de vreo doua ori s-a apucat cu miinile de cap, a rosit si s-a pitit ca gogosarul in otet, l-a si busit risul de vreo doua ori... si mi-a zis: "Tu erai, bulangioaico?"... Dupa aia a sarit de kur in sus ca ce i-am rastalmacit cuvintele ca sa para totul in favoarea mea si impotriva lui si ca i-am trunchiat replicile (e adevarat aia cu "stie saraca ca cine stie ce om nu-s" continua cu ceva de genul "dar sa stii ca-i vorba de ceva din trecut" iar aia cu "sa ne intilnim" se termina "ca si io ca tot omu, as vrea sa te vad macar o data")... Dar io tot pe dura barabula faceam "ca ce insemna astea, ca gata, ca nu's ce..." Si el tot cu explicatii ca... ca astea erau numai abureli, ca stiu eu cum e el ca-i place sa vrajeasca (asta cam asa e... si prin magazine se ia de toate vinzatoare sau de chelnerite prin baruri sau restaurante... la marketul de unde ne facem noi cumparaturile vinzatoarele cind il vedeau cit e de mishtocar imi spuneau - eram gravida atunci - "Doamna, daca e baiat si seamana cu el, va luati lumea-n cap si plecati de-acasa)... De fapt ce fac io acuma? Ii caut scuze... Nu, nu asta voiam... Voiam sa va spun ca incerc, desi mi-e foarte greu, sa ma educ, mai bine spus sa ma dresez si sa nu imi mai fac atitea ginduri negre... oricum inca ma innebuneste gindul ca nu am aflat cum s-ar fi terminat tarasenia daca mergeam pina la capat... insa sint parca mai linistita... M-a linistit faptul ca mi-a spus "Nu ma cuplam cu aia pentru ca inainte de toate ma gindesc la Ania"... pe de alta parte insa, chestia asta m-a durut... pentru ca nu s-a gindit la mine... dar vorba aia, Ania e viata noastra... Cum spuneam, incerc sa-l accept asa cum e... si mai incerc sa ma transform pe ici pe colo, pentru ca acu mi-am dat seama ca-s prea intoleranta... oricum, ar trebui ca in loc de totul sau nimic sa mai vad si ceva linii de mijloc... iarasi mai sper ca Liviuc al meu sa invete ceva din patzania asta... VOUA, DRAGELE MELE, va multumesc din suflet ca v-ati batut capul si v-ati ocupat timpul si cu problema mea, si astfel am primit sfaturi sugestii si opinii de prin toate gamele (si la extrema mea, si la extrema ailalta... dar cele mai multe de mijloc)... chiar stau si ma gindesc ca daca nu va ziceam voua, stateam si-o coceam de una singura (ca oricum cu altcineva n-as fi vorbit) si iesea o bazaconie de-mi crapa capu'... Ii cer mii de scuze Relianei, ca i-am acaparat subiectul (cum bine spunea cineva pe-aici)..., n-a fost intentia mea asta, dar mi-au venit de minune cuvintele scrise de ea... Intre timp treburile s-au schimbat... am uitat sa va zic ca ne scriem in continuare pe mailurile alea bazaconicioase... si intre noi e iarasi bine, chiar prea bine... asa simt io... si la mine instinctul e un barometru tare bun intotdeauna... si... va mai spun ceva... dar sa nu mai ziceti la nimeni... parca mi-e si mai drag dupa toate cãpcãnile astea... Multumesc inca o data... si Liviuc va multumeste pen'ca datorita voua scapat asa ieftin (chiar mi-a spus dupã ce citit mesajele voastre "Vezi ca fetele ºtiu cã astea pe net îs numai vrãjeli") Aaaa, si pentru fetele care nu au vazut gagica, e la mine-n album http://www.desprecop...&pic=miss_1.jpg iar pentru cele care nu au vazut nevasta (adica pe mine)... http://community.web...security=hhWiRa Dana
Dana, tare mai distrat, stiu nu-i a rade, dar tare am mai ras. Sa-ti traiasca barbatul si sa fii iubita si fericiti. Sa stii ca nu pot sa te vad, am vazut-o pe virtuala, dar n-are valoare, unde esti tu si cum putem sa te vedem? te pup si fii fericita Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#64
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 24 ianuarie 2003 - 00:01

Fetili, si tu Danuta, nu sunt suparata ca mi-ai acaparat subiectul ca uite asa am salvat doua casnicii nu doar una singura, asa ca va pupicesc pe toate din suflet! Un An Nou plin de bucurii si impliniri!!!http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -