Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

nasterea in maternitatea cuza din iasi


12 raspunsuri la acest subiect

#11
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.039 mesaje

Postat 30 noiembrie 2002 - 14:32

Eu am nascut la maternitatea Cuza Voda pe 15 septembrie 2001, iar pe 21 saptembrie am iesit din spital. Am nascut prin cezariana, la cerere, dar,chiar daca nu as fi vrut, tot la cezariana ajungeam, se pare (eu am asteptat sa se declanseze nasterea naturala, sa nu-l grabesc pe bebe). Nu ma pot plange de modul cum am fost ingrijita in spital, dupa ce am plecat de la terapie intensiva, am stat intr-o rezerva cu 2 paturi mari si doua patuturi pt. copii, a fost binisor.Mai ales doctorul pediatru mi-a placut mult, doamna doctor Postudor, ii puneam zeci de intrebari si ea raspundea, rabdatoare, la toate. Si tu ma poti intreba acum tot ce vrei sa stii, imi amintesc destul de bine amanuntele. Multa sanatate. Citind raspunsurile, mi-am dat seama ca, daca mai intarzia bebe putin, ma intalneam cu Palmirah pe acolo, ea a venit la 3 zile dupa ce am plecat noi.

#12
acvi

acvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 234 mesaje

Postat 03 decembrie 2002 - 20:51

Buna Cristina, Si eu sint pacienta dr. Onofreiescu pe care il stimez f mult desi ma simt f inhibata in fata lui pt ca e foarte scurt si la obiect si de multe ori uit ceea ce vreau sa-l intreb.Si eu voi naste f. probabil prin cezariana la sfirsitul lunii martie.Eu am mers pina acum la cabinetul lui particular pt ca e mai comod si pt ca stiu ca in spital e f.f ocupat.As vrea sa stiu daca cu tine a fost atent cit ai fost internata?Ai fost multumita cum te-a tratat? Si inca ceva,este posibil ca la eco sa -ti spuna gresit sexul copilului?Am auzit mai multe cazuri dar mi-e greu sa cred ca el ar putea gresi.Spun asta si pt ca mie mi-a spus ca voi avea baietel desi imi doream f. mult o fetita,si toata lumea ma consoleaza ca e posibil sa se fi inselat. Acvi.

#13
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 04 decembrie 2002 - 09:41

Draga mea, Daca dr.Onofriescu iti spune sexul copilului poti sa fii sigura ca asa este.Din cite stiu eu nu s-a inselat niciodata.In general se fereste sa faca afirmatii daca nu este sigur,asa ca nu ai de ce sa-ti faci probleme.La mine la patru luni si jumatate nu a reusit sa vada sexul copilului,dar la sase luni si jumatate,mi-a spus ca 100% este baietel(si asa a fost-desi si eu as fi vrut fetita)a scris chiar si in carnetul de gravida si mi-a aratat cuculetul pe monitor.Da,cit am stat in spital el venea si imi schimba pansamentul si nu trimitea pe altcineva.Dar acum de cind este director sa-ti spun sincer,nu stiu daca mai face lucrul acesta,fiind prins cu alte probleme.(Sincer,imi pare rau ca este director,pentru simplul fapt ca are 80% timp ocupat cu problemele spitalului) Intr-adevar,el este foarte scurt in afirmatii,dar daca il intrebi iti raspunde.Pentru mine el este cel mai bun medic ginecolog si nu m-as duce niciodata la altcineva.Dupa cum am scris mai sus,in ziua cind s-au declansat durerile el venea cu autocarul de la un congres si a venit imediat la spital si m-a operat(l-am sunat pe mobil).Poti sa-mi scrii pe mail,daca vrei si vorbim mai multe(crimih09@hotmail.com)sau tot aici pe forum si oricind vrei sa mai stii cite ceva,nu ezita sa-mi pui intrebari.Multa sanatate si sarcina usoara in continuare!!!Cristina


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -