Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

De ce ?


34 raspunsuri la acest subiect

#11
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 17:05

Veve [cafea] sau [papica]sau[jamaica]sau[berica]. (nu stiu cat e ora la tine)
Oky si dupa serveala sa-ti spun ca adevar graiesti [:)] .... Si eu exagerez cu Julia.... si el e asa de multumit ca ma ocup de fiica-sa ca nu mai are pretentii absurde de la mine. Isi mai calca si singur camasa ca doar eu is obosita (am stat jumate de zi cu okii in computer! hi hi) [:D]


Adela&Julia


SARBATORI FERICITE!
http://grjmf.free.fr...el/pere003.gif]

#12
Grace

Grace

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 17:27

[ups] Se pare ca am fost prea subtila?! Sa ma explic: ma refeream la faptul ca in Ro., sotii nostri muncesc mult mai mult decit trebuie, rezultatul fiind ca acasa ajung obositi, ingindurati (tot cu mintea la treaba de la servici), stresati si vin acasa unde nevasta si ea este destul de tracasata ba cu serviciu, sau cu copilu', sau cu banu'...etc concluzia? Aceasta situatie care cred ca exista aproape in fiecare familie (apropo eu sint din Bucuresti unde exista o alta dinamica a vietii si nu-mi pasa cita apa la moara o sa mai dau cu aceasta afirmatie) da nastere f. usor la discutii, certuri, motivele de fapt necontind ci doar faptul ca fiecare se mai refuleaza un pic. Ce leg. are plecarea din tara? Pai inainte in Ro sotul meu venea acasa cam pe la 8 seara, era la discretia sefilor in weekend iar telefonul ii suna enervant de des fie ca era acasa ziua sau noaptea sau in concediu. Acum, sotul meu lucreaza fix 8 ore, nu sta peste program, nu se duce in week-end la servici, iar la tel il suna doar prietenii. Singura lui grija este sa joace pe calc. si sa faca in general ceea ce ii place in timpul sau care acum intr-adevar este liber, ceea ce in Ro. nici nu avea timp sa se gindeasca daramite sa si faca. Este odihnit, multumit si fericit. Ce a schimbat? Un statut de "cineva" in Ro. la o firma tapanoasa cu una de un "anonim" intr-o firma nemteasca. Daca-i pare rau? Nu, nici pe de parte, ar vrea sa raminem de tot in aceasta tara. Asta-i parerea mea si daca va apucati sa-mi rastalmaciti cuvintele va spun de pe acum ca nu o sa raspund provocarilor pt. simplu fapt ca nu-mi plac polemicile atita timp cit vad ca anumite pers. de pe acest forum se simt atinse in mod personal la diferitele opinii ale altora. Ei nu prea sint eu coerenta, dar sper sa intelegeti ce am vrut sa spun. Numai bine.

#13
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 19:05

aha, am inteles.......m-am gandit io pe unde bateai tu ;)... Luizax - karkotash shef!

#14
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 19:52

Si eu am inteles, Grace. Avem experiente in spate care suna cam la fel. Numai bine.

#15
mihuta

mihuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.626 mesaje

Postat 26 noiembrie 2002 - 18:41

Asta inseamna ca toti sotii din Germania sunt fericiti, ingrijiti, netracasati si nu au discutii cu nevestele ? [cool] Dar asta nu e polemica, sper sa nu o iei asa, e doar un comentariu la comentariul tau[cheers]

#16
matia

matia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 noiembrie 2002 - 23:47

Veve esti geniala[pofta].Eu din dragoste prea mare mi-am rasfatat sotul mai ceva ca pe un copil( ca n-avem copii)si-acum trag ponoasele.Eu lucrez 8h, el 2-3 f rar 4h si cistiga tot cit mine.Eu fac toate dar absolut toate treburile prin casa si beneficiez de[hot] ....mofturile a caror apa eu am dat-o la moara.Totul se petrece la un mod dragut si vesel[pup] de regula(atita cit mofturile nu-s exagerate)dar nu ma pot abtine sa observ ce prost l-am invatat.Oricum eu sint singura vinovata ca la inceput nu am fost suficient de ''smechera''.

#17
Grace

Grace

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 27 noiembrie 2002 - 11:01

Draga Mihuta, mai citeste odata cu MARE atentie urmatoarele rinduri: "Asta-i parerea mea si daca va apucati sa-mi rastalmaciti cuvintele va spun de pe acum ca nu o sa raspund provocarilor pt. simplu fapt ca nu-mi plac polemicile atita timp cit vad ca anumite pers. de pe acest forum se simt atinse in mod personal la diferitele opinii ale altora." Daca nu-i suficient mai intreaba si tu alte persoane ce-oi fi vrind sa zic. [cheers]

#18
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 28 noiembrie 2002 - 00:00

Ei, nu cred ca e vorba chiar de "smecherie" aici[;)] cel putin la mine. Eu chiar sunt un antitalent in bucatarie!!!Fac de papa tot o data pe sapt., poate de 2 ori ca wk are 2 zile[:)][:)] Si Andra cere muuuulta atentie[;)], numai ca acuma chiar ca imi cam mananca zilele ca ii ies dintii[:(] Ce mai fac eu? Sunt spontana, impulsiva (asta nu e neaparat ceva bun[:(]), acum mai putin ca tb sa ne gandim ca suntem 3, dar de multe ori mi s-a pus pata si hai acolo, hai dincolo! ce daca nu am tras cu aspiratorul sau frigiderul nu e curatat, sau chiuveta e plina de vase?? acu' cine stie ce-o sa credeti[8)] dar vreau sa spun ca le las pe toate balta si hai la plimbare, sau hai 1-2 zile undeva departe de casa! suntem multumiti cu viata noastra, Grace are dreptate, in tara munceam amandoi mult mai mult decat se munceste aici si rezultatele erau... no comments! Aici nu sta nimeni cu parul in spate, nu te injura (hehee, am patit-o!), se merge f firesc cu sefu' la petreceri si se bea bere pe rupte. Ce mai! Deci subscriu: daca aveti ocazia, plecati! Nu am fost nici eu prea coerenta ca imi cad ochii in gura, dar in concluzie: depinde f mult de mediul in care traiesti, de stresul din jur si "de pe tine", de posibilitatile nu numai financiare dar si sufletesti care iti mai raman dupa toate astea. Certuri sunt si vor mai fi, dar si astea au rolul lor, sunt sarea si piperul intr-o relatie. Si as mai lansa o intrebare: cum ar fi sa traim fiecare zi ca si sum ar fi ultima? Cristina[flo]

#19
tiberiup

tiberiup
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 noiembrie 2002 - 09:29

Am mancarici pe limba in dimineata asta vad eu bine, Raspunsul la intrebare este: "Daca nu ar exista un sotz "nemultumit, neingrijit, prea obosit, ingandurat, trist...etc" atunci nu ar deveni totul prea monoton?" Hehehehe [bibe]

#20
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 28 noiembrie 2002 - 14:51

[:D][:D][:D] Fetelor... dar sa ne vedem si pe noi putin... cam cum ne vad sotii nostri! care da, vin foaaarte obositi de la serviciu, unde stau 8,9,10 ore, alearga, se cearta cu toti tampitii, fac treaba altora care sunt incompetenti, habar n-au ce tre' sa faca, dar sunt: nevasta, amanta, fiica, nepoata, etc patronului... si cum ziceam, vin ei dupa aia seara acasa, si gasesc sotia, si ea dupa 8 ore de serviciu, si ea obosita, alergata, suparata ca e acasa de 2-3 ore deja, si c-a facut singura toata treaba, si copilul n-o lasa sa vada si ea macar 5 minute din flimul/emisiunea de la tv... iar sotul isi pune sa manance, si apoi se ridica si se aseaza si el, obosit, in fotoliu la tv, si ea vede pe masa in bucatarie farfuriile murdare, firmiturile de paine, etc, pe care tot ea lestrange/spala... apoi ii da papa la copil, ii face baie, il culca... SI EL, SOTUL OBOSIT, SE MIRA CA EA TOT TIMPUL BOMBANE, TRANTESTE SI BUFNESTE, NERVOASA... CA NIMICA NU-I CONVINE!!! Ca le-ar fi facut el pe toate, dar nu se stie bine in ce an/secol... Nu va suna cunoscut?!?![:-)))][:-)))][:-)))] daca dragoste nu e, nimic nu e!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -