Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MAMICA SINGURA SI FERICITA!!!


9 raspunsuri la acest subiect

#1
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 12:53

Stiu ca s-au scris multe despre mamici singure,vin,insa,si eu cu o mica poveste cerind sfatul vostru [help]

Povestea e mica si e a sorei mele,Mihaela[i] Dupa o casatorie nereusita din care a rezultat un baietel nebunatic,care azi e 10 ani,sora mea a cunoscut in urma cu trei ani un "CRISTI"[zz] Pina aici totul normal.Dupa doi ani de convietuire,Mihaela a ramas insarcinata[ups] In comun acord cu Cristi au hotarit ca e momentul sa aiba un copil,deci urmeaza casatorie si [bb]

Intr-o buna zi,insa,Cristi,pur si simplu a disparut.Mihaela era in luna a 5-a ... si dus a fost[bruta][bruta][bruta]
Mihaela,singura,a nascut-o pe TEODORA pe 31.Iulie.2002 la spitalul Sf.Pantelimon la ora noua dimineata in doar 10 minute[harp] 3600gr si 52cm
In urma cu o luna,cu ajutorul unui avocat a deschis proces de recunoasterea copilului(cred ca asa se cheama!!!) Si dintr-o data Cristi s-a simtit TATA si vrea sa se intoarca sa fie impreuna cu "FAMILIA"lui...[blabla]
Bineinteles,Mihaela a refuzat momentan si spun "momentan"pentru ca exact i-a spus ca orice s-ar intimpla intre ei,recunoasterea copilului va avea loc si tot legat de tribunal,inclusiv pensia alimentara,si daca intre timp lucrurile intre ei se schimba si vor gasi din nou o cale sa fie impreuna cu atit mai bine,dar nu opreste procesul inceput...
Voi ce credeti? S-a intors din dragoste pentru copil s-au pentru a evita procesul?
Eu sint sigura ca pentru a evita galagia procesului...

Love you all...
THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

#2
simonab

simonab

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 13:02

of ! saraca sora ta !!! unii barbati sunt atat de parsivi ... Eu UNA cred ca s-a intors ca sa evite procesul ... asta-i parerea mea ! Mare grija caci daca a plecat in momentele cand trebuia sa fie alaturi de sora ta si de copii atunci nu merita nici un pic de iertare !!! Simona

#3
claudiap

claudiap
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 13:05

Clar ca sa opreasca procesul si s-o abureasca pe sora ta. Nu merita nici o secunda de stat la discutii cu un asa "tata"! Multa bafta cu procesul, sa nu renunte orice ar fi!

#4
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 13:23

Mda, din pacate si eu subscriu la parerile fetelor: tot din cauza procesului, a plecat intr-un moment in care tatii adevarati sunt cei mai fericiti si mai mandri de realizarea lor. Saracuta sora ta, nu prea avut noroc cu barbatii... dar noi stim ca si tu ai s-o ajuti sa-si creasca flacaii mari si "inalti ca brazii" asa ca ne-am mai linsitit un pic. Sanatate multa la bebei! Cristina

#5
mihuta

mihuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.626 mesaje

Postat 19 noiembrie 2002 - 13:52

Cred ca depinde foarte mult de explicatia pe care a dat-o pentru absenta lui. NU prea inteleg o chestie: de ce sa se fi intors daca nu vroia sa-si asume raspunderea ? Ca doar daca ar fi asa ar insemna ca ar pleca iar si tot i s-ar deschide proces pana la urma ? Asa ca nu inteleg ce ar avea de castigat cu intoarcerea ?

#6
ionela-roxana

ionela-roxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 00:58

UF!PE MOMENT M-AM SPERIAT CA E VORBA DE TINE!EU CRED CA CEL MAI BINE AR FI CA SORA TA SA SE ASIGURE CA EL SE INTOARCE PT AMANDOI CA ALTFEL NU CRED CA VA MERGE! Ione`

#7
Guest834_39

Guest834_39
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 05:54

[hia] sunt de aceeasi parere.[pup]arabella[i]
quote:
[Originally posted by claudiap

Clar ca sa opreasca procesul si s-o abureasca pe sora ta. Nu merita nici o secunda de stat la discutii cu un asa "tata"!Multa bafta cu procesul, sa nu renunte orice ar fi!


#8
oanaesn

oanaesn

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 10:13

Multa lume se emotioneaza la vederea unui bebelus si luati de val promit multe lucruri dar putini rezista la proba timpului. Noi toate stim ce inseamna sa ai grija de un bebelus zi de zi...e forte frumos dar e greu.Asa ca sora ta o sa vada cat il tine entuziasmul pe domnul Cristi. Asta dupa ce tribunalul fixeaza pensia alimentara, bineanteles...

#9
ericuta

ericuta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 11:13

Draga Theo, Viata m-a invatat ca e bine sa testezi oamenii din jurul tau , mai ales la necazuri se vede adevarata fata a omului. Am trait un divort al parintilor mei,ce-i dept foarte traumatizant pt un copil de 10 ani , dar... tot raul spre bine , am invatat din frageda copilarie ca e bine sa testezi pe cel de linga tine.sfatul meu este sa nu se lase "aburita" sa aiba o discutie foarte serioasa , depinde foarte mult si de sentimentele ei fata de el, dar cind e vorba de copii(si binenteles ma gandesc si la baiat cu toate ca nu-i al lui),problema este mult mai dificila.Multe cupluri raman ani buni si se suporta uneori cica de dragul copiilor, dar cind nu este sentiment adevarat intre parinti , mai bine rupi legatura mai devreme (mai ales ca Teodora este prea mica si oricum nu stie acum nimic) decit sa traiasca copii in scandal continuu si uneori in batai... Nu e viata asta, oricum barbati mai sint , nu e nici primul , nici ultimul pe Pamant. Si intr-adevar necazul uneste oamenii adevarati....deci poate decide singura caci ea il stie cel mai bine daca merita dragostea ei, si mai ales daca merita sa se cheme si tata pentru fetita ei. Fiti barbate fetelor...! D-zeu sa o lumineze sa poata face alegerea corecta pt. ea si copilasii ei! Sanatate multa ! Lili Lili

#10
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 11:46

Ce fel de tata e ala care nu s-a dus la spital sa isi vada bebelusul???? Ce fel de barbat e ala care nu a simtit nici macar un pic de mindrie ca e copilul lui si sa mearga sa-l vada???? Scuza-ma, nu stiu cit e de mare sau mica pensia alimentara, dar daca e nesemnificativa poate nici nu merita sa se zbata prin tribunale sa certifice ca"acela" este tatal...Din punctul meu de vedere copilul este numai al ei. De ce sa-l "imparta" cu un purtator de spermatozoizi? päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -