Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Acum se poate!!!!


4 raspunsuri la acest subiect

#1
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 11:44

Discurile noastre vechi de vinil,alea cu povesti frumoase si distributie exceptioanala,se pot transpune pe cd in format audio sau mp3.Am gasit un sit pe web care are deja o groaza de povesti:vinil3.tripod.com si am mai gasit un tip care copiaza:Robert 0723018824.Eu sunt super incantata si ii voi face marei o discografie de zile mari![cool] Irinuca

#2
Madutz

Madutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 12:28

Ce frumos [olala]!!! Ce bine ! Si eu am acasa la ai mei o multime de discuri cu povesti care mi-s tare dragi - Alice in Tara Minunilor intr-o interpretare magistrala, sau Preafrumoasa Ashenel, sau Salcia -fiica padurarului, sau Ionica cel Viteaz ohoooo, sunt o groaza de care-mi aduc aminte cu placere si pe care cred ca le stiu pe de rost. Abia astept o gagalice mica [bb] pentru care sa le pregatesc !! MADI[pup]

#3
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 12:44

Ashenel!Si avea pe partea cealalta Vartelnita fermecata(vartelnita te roteste/ fir de aur rasuceste/fir de aur auriu/fir de aur straveziu). Si Ionica cel Viteaz era mishto rau(se da de stire lumii/ca imparatului nostru i-a fost furata fata de catre zmeu).Si mai era Mateias Gascarul(si-acum c-am ramas numai noi2 stii cine sunt?)si Micul Muc(smochine?ce-mi plac mie smochinele..),si Familia Chit-Chit(chit si chitzi chit,sa mancam sa mancam sa mancam,ho ho ho si he he he stie domnul pt.ce..) si Sarea in Bucate(ia spune si tuu cum il iubesti pe tatal tauu)si mai stiu multe multe dar nu vreau sa va plictisesc. Irinuca

#4
Madutz

Madutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 13:00

[cool] hi hi Mie-mi placea din Alice : "...ce copil, ce caracter sa tot mestece piper..." si dialogurile alea tampite dintre PALARIER si Iepurele de Martie [zz] cu care o stresam pe sora-mea care-i cu 8 ani mai mica decat mine si la vremea aia nu pricepea nimic din povestea asta, sau din Ionica : "...da-o incolo de printesa, ca-i gaseste mama o zmeoaica frumoasa si nurlie [ispita]...." sau din Salcia, fiica padurarului : "...parerile de rau sunt cele mai groaznice lucruri ..."[drac] /nasol, vorba asta si acum imi face pielea de gaina .... Eu si acum, cand ma-ntalnesc cu sora-mea, ne mai apuca sa vorbim "din discuri"... Ce sa-i faci, suntem [huta], da-mi place la nebunie ....[pk]

#5
irinuca

irinuca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 01 noiembrie 2002 - 13:09

Madutz,tu vorbesti cu sora ta da eu cand ma iau la intrecere cu sotu....Dupa vre-un an dupa ce ne-am cunoscut el a zis odata o replica dintr-o poveste eu i-am raspuns si ce-a urmat a fost o revelatie pt. noi.Stia pe dinafara aceleasi povesti ca si mine si am fost atunci asa de incantati de potrivirea dintre noi...Sa ne vezi cand mergem pe la oameni straini si vorbim "codat"ce chioras se uitalumea .Haha!(ha,ha vei invata!(asta e din Veronica)-Faina si malai sa cerni stii oare ,ai?/Eu drept sa spun nu prea/Ha,ha,vei invata!) Irinuca


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -