Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

urme de pasi in nisip....


16 raspunsuri la acest subiect

#1
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 08:10

Am gasit povestioara asta zi si m-a impresionat foarte mult, asa ca mi-am zis sa v-o dau si voua s-o cititi. Nu stiu de ce, dar citind-o m-am gandit in special la aspirantele care au trecut sau trec prin momente grele incercand sa aiba un copilas care sa le lumineze viata.. Cu drag, Elena ----------------------------------------------------- Urme de pasi in nisip "Am visat ca murisem. Dumnezeu si cu mine mergeam unul langa altul, lasind doua seturi de urme de pasi in nisip. La capatul drumului m-am uitat in spate sa mai vad odata toate urmele de pasi pe care le-am lasat in viata. Am observat ca in momentele usoare si placute ale vietii mele erau doua seturi de urme de pasi in nisip, dar in momentele grele ale calatoriei mele in aceasta viata era doar o singura urma de pasi. L-am intrebat pe Domnul: " Doamne, am crezut ca tu o sa fii alaturi de mine toata viata mea, atat in momentele bune, fericite, cat si in cele grele, dar vad ca in timpul momentelor grele este doar o singura urma de pasi. De ce ?" Dumnezeu mi-a raspuns: "Copilul meu, am fost cu tine tot timpul calatoriei tale, dar in momentele grele Eu am fost cel care te-am tinut in brate."

#2
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 10:24

Me enervezi!!!!!!!! Ma faci sa lacrimez dimineata!...[:X] Violeta

#3
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 10:44

quote:
Originally posted by Violeta
Me enervezi!!!!!!!! Ma faci sa lacrimez dimineata!...[:X] Violeta
[:)][:)] Draga Violeta, sa stii ca si eu am bocit cand l-am citit azi dimineata...Mi-am dat seama cat este de adevarat !!! De multe ori suntem furiosi pe El si il tot intrebam "unde esti ACUM cand am nevoie de Tine ???"... si de fapt El este acolo, langa noi, plange impreuna cu noi si ne tine cu dragoste in bratele Lui... Cu drag, Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#4
Madutz

Madutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 11:01

Frumos ! Si ce bine a picat azi, cand nu prea sunt in apele mele ! Multumesc, Madi

#5
lala

lala

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 11:11

multumesc mult Elena

#6
MariaM

MariaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 11:33

Foarte frumos....sa stii ca nu-mi umplu sufletul cu multe chestii...dar asta chiar mi-a mers la inima si acolo o sa ramana... [:)] Maria

#7
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 11:53

Draga Elena, acum ca am bocit binisor, sa-ti smulg si eu un zambet... De curand,cand necazurile si problemele de nerezolvat imi dadeau tarcoale si ma indoiam de credinta mea, mama (o femeie super haioasa), imi zice: Barbosul ne iubeste pe toti la fel, numai ca e barbat si nu intotdeauna stie cum sa-si arate sentimentele... Plus ca vin sarbatorile si trebuie sa te impaci cu El!...Amin! [:X] Violeta

#8
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 11:56

quote:
Originally posted by Violeta
Draga Elena, acum ca am bocit binisor, sa-ti smulg si eu un zambet... De curand,cand necazurile si problemele de nerezolvat imi dadeau tarcoale si ma indoiam de credinta mea, mama (o femeie super haioasa), imi zice: Barbosul ne iubeste pe toti la fel, numai ca e barbat si nu intotdeauna stie cum sa-si arate sentimentele... Plus ca vin sarbatorile si trebuie sa te impaci cu El!...Amin! [:X] Violeta
[:)][:)][:)][:)] [:X][:X][:X][:X] Elena&Laura Este mai important sa fii bun decat sa ai dreptate.

#9
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 14:56

[:)][:)][:)][:)][:)] [:)][:)][:)][:)][:)] multzam fain Elena päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#10
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 23 octombrie 2002 - 15:01

Vai, ca de multisor nu m-au mai atins faze din astea, si asa suntem noi oamenii, tre sa ne loveasca ceva în cap, sau sa dam cu capul de pragul de sus pt a-l vedea pe cel de jos[V]! Multumesc Elena


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -