Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

frigiditate dupa bebe?


43 raspunsuri la acest subiect

#41
Oana

Oana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 00:34

Dupa ce am nascut mi-a zis dr. meu "fara contact sexual 5 saptamini" dar eu voiam sa-i zic "poate 5 ani...". In fine acum, dupa 4 luni, mi-am mai revenit si am mai inceput sa ma mai gindesc si eu la...[xinpat]... Cam greu, dar sper sa revin la stadiul dinainte de sarcina, am auzit de cazuri nefericite intr-adevar, in care ea nu si-a mai putut reveni niciodata...Oare chiar asa sa fie?...

#42
roxica

roxica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 10:27

tot eu..revin...va multumesc la toate pentru sfaturi... deja sint foarte ingrijorata... cred ca intr-adevar este o chestie serioasa...ca acum foarte obosita nu poti zice ca mai sint....cu orarul asta nou fata se culca cam pe la noua...si eu tot nimic... de multe ori sa zicema ca poate am chef..dar zic a...de ce sa fac eu primul pas....simt ca nu mai este la fel ca pina acum...noi sintem casatoriti de 3 ani jumatate si sintem prieteni de 9 ani...perioada in care totul a fost roz....nu am ce sa-i reprosez... pina acum cind a venit fata ...si mi-a acaparat toata atentia...in capul lui se sparg toti nervii mei..ca de...nu pot tipa la fata... am avut intr-adevar foarte mari probleme..in februarie tatal meu a murit ..el a fost pilonul meu in viata....pentru el am facut totul si lipsa lui este ceva de neimaginat...ca sa pot merge mai departe trebuie sa-mi impun sa nu ma gindesc la ce s-a intimplat...pe toti ii compar cu tata..poate asta este greseala mea...ca-l compar pe mariuis(sotul meu)cu tata...zic tata nu ar fi facut asa...tata mi-ar fi luat asta tata mi-ar fi dat asta...chestii de astea...poate de atunci a inceput declinul nostru in familie...si lipsa sexului duce la o serie de probleme...este o atmosfera destul de tensionata ...ne certam din orice...stiu ca nu este bine...dar nu ma pot controla...as vrea sa merg la un terapeu..dar aici in pitesti de unde sint eu nu cunosc astfel de cabinet...as citi carti dar nu stiu de unde sa le iau si care sint cele mai bune...de aia as ruga-o pe elena sa-mi dea mai multe amanunte ..eventual ii dau si adresa mea de internet:roxica@yahoo.com...apelez la toate sa ma ajutati sa ies din groapa asta ca simt ca mi se duce casnicia de ripa si nu vreau...intr-adevar am ajuns sa ma gindesc la sex doar ca la placerea lui si atunci cind o facem ..doar ca sa ii mai treaca lui caldurile....nu mai simt nici op placere....sau foarte rar..tot timpul sint tensionata..astept sa se termine...nu zic ca nu imi place sexul...ziua mereu ma gindesc ..gata diseara ne giugiulim..dar seara..pauza...mereu apare cite ceva..o discutie in contradictoriu(iara)...un gest...ceva care imi taie elanul...dar asa daca vad un tip misto pe strada ma gindesc la prostioare... daca ii spun lui cam cum as vrea...spune ca ma iubeste cum stie si cum poate...ii explic ca nu mai este cum a fost si-mi spune ca eu vorbesc care nu mai ma dau la el deloc..el trebuie sa faca mereu primul pas...dar nu este asa....noi ne pupam dimineata..seara...nu ne ridicam din pat fara sa ne pupam..el nu pleca la servici fara sa ma pupe...de cite ori ne desparteammm...chiar si cind mergeam la piine de ex....acum nimic....numai conversatii in doi peri si daca mai ridem este de dragul fetei si ca sa nu simta ea ceva...ce sa mai fac?va rog ajutati-ma...carti...sfaturi...accept orice.. va multumesc la toate pentru prietenia acordata....

#43
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 05 noiembrie 2002 - 14:01

in clipa in care te-ai casatorit famila ta esti TU si SOTUL . Acum CU ATIT MAI MULT cu cit a aparut un copil ai datoria morala sa lupti pt casnicia ta!!!!! Dependenta de unul dintre parinti si nevoia de a raporta totul la el ...nu face decit sa arate lumii ca tu nu poti gandi singura. Chiara daca nu este asa!!! dar cine sta sa judece???? päpä Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

#44
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 06 noiembrie 2002 - 15:40

[quote]Originally posted by Angela T.
ce rezerve, mai veve[?]! ca si-acu' trag de el in disperare si daca pup o data la 2 saptamani sa zic bogdaproste, isi inchipuie ca-l gaurim pe bb[:p] i-am tot zis eu in ultima saptamana: tu n-auzi ce mi-a zis doctora, ca bebe e cam lenes si nu vrea sa iasa?? cat vrei sa stau cu el inauntru? mai bine sa gasim noi o metoda placuta[:p] sa-l aducem afara, decat sa ma drogheze aia la spital[:)] oricum diseara mai dau un asalt[;)] [:D][:D][:D]Angela, pai tu chiar esti fericita daca la 2 saptamani reusesti sa-l mai bagi sub plapuma...[xinpat] Sa vezi ce tare mi-as fi dorit eu asta... dar dupa ce a iesit tesul BARZA pozitiv, sotului nu-i mai crestea nivelul de trai... ca auzi la el, daca Dr face controlul manual, si-l simte pe BB, normal ca si BB il simte pe taica-sau cand... [sex], asa ca el pur si simplu nu a putut sa mai "presteze" toate cele 8 luni cat a stat BB in burtica (hihihihi, noroc c-a iesit mai repede!!!)Si eu, ca o mama denaturata, dupa 4 saptamani de la nastere de ce credeti ca-mi ardea?! [;)]M-am dus repede la control la Dr, si cand mi-a spus ca totul e OK, am venit repede acasa si l-am anuntat pe Dl SOTZU', care a fost putin socat la inceput, dar deacuma nu mai avea nici o scuza, asa ca ... la treaba!!! A fost cam naspa la inceput, mai durea, dar am intrat repede in ritm si totul a fost din nou OK, bineinteles destul de rar de-acuma, doar cand ne lasa SEFUL BB!!!daca dragoste nu e, nimic nu e!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -