Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Da' barbatii vostri ce mai mananca???


74 raspunsuri la acest subiect

#21
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 16:09

Sunteti grozave !!![:D][:D][:D] Intreaba-le pe femei de bucatarie ca gata....se blocheaza netu ![:D][:D][:D] Adevarul e ca am o foame acum de-as manca si piciorul de la scaun ![:D] Astazi face socrela mancare...fie ce-o fi ! Imi plac la nebunie mesajele voastre...mai scrieti![:D][:D] Piskotel

#22
danab

danab
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 16:15

Mamaaaaa, Camiiii!!!! ce mancaruuuuri!!![:p][:p][:p] Poate dai o fuga pana la mine-nu-i departe, doar in NL-si-mi faci si mie!!!![:)]Chiar cumparasem 2 salate sa fac o ciorbita-la sugestia sotului-dar...pauza.[:0] I-am spus ca decat sa fac o ciorba care sa nu o mancam mai bine fac una pe care o stiu.[xx(]Deci, am renuntat![:(]Cami, daca ai timp, nu ne scri si noua retetele, ca tare le-as mai incerca si eu. Va pup, bye. Dana

#23
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 16:28

Reliana, foarte bun link-ul trimis de tine. L-am adaugat la favorite ! Iata unul pentru tine: www.avantaje.ro unde gasesti nu numai gastromonie. Incearca si www.primapagina.ro, e o stiva de retete acolo ! Piskotel

#24
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 16:39

URA ! Am primit o steluta !!!!![:D][:D][:D] Ce inseamna asta [?][?][?] Oricum va multumesc !Fara voi n-as fi reusit ![:D][:D] Piskotel

#25
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 16:42

Danab, sper sa ajung sa-ti trimit retetele inainte sa se nasca bebele tau [:D].(Stai linistita, ca tot mamica de octombrie esti!). Uite, iti trimit acum rapin reteta la ciorba de salata verde.o.k.?

#26
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 16:42

fetelor, da' ce va faceti cand sotul nu agreeaza OUALE si trebuie sa ciuntiti mancarea? nu tu ciorba dreasa cu ou, sau supa de galuste, iar cand ii fac un sufleu de conopida, chiftelute, snitzele sau vreo alba-ca-zapada ma intreaba cam cu jumate de gura "da' ai pus si ou in ele?" nu zic ca pana la urma mananca, da' imi cam taie elanul... eu una ma ghidez dupa un site f. bun zic eu http://www.culinar.ro/ gasiti aici retele grupate pe categorii: aperitive, supe, deserturi, salate etc. succes !![:p] Angela Treap

#27
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 16:47

Cred ca pentru azi eu am sa ma opresc! Voi continuati, care puteti, si-am sa va citesc mesajele maine! Va urez pofta buna...si sa fiti iubite si inainte si dupa masa ![:D][:D][:D] Piskotel

#28
Sorina

Sorina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 17:58

Va dau si eu 2 retete care se fac cel mai bine si mai usor impreuna cu sotul. Salata de telina "Ridica-ma la cer": Maioneza (cea mai buna este cea preparata incasa) cu putin mustar Telina Morcov Mar ionatan - facultativ. Se rade morcovul , se stoarce bine. Se rade telina si se stoarce si mai bine ( pune imediat in maioneza pentru ca se innegreste repede) Se adauga marul si el stors. Se adauga sare, piper si se serveste. Atentie! Se foloseste razatoarea cea mai fina. Spaghete rapide Carne de pui sau kaizer.( taiate bucatele mici) O ceapa, un morcov, un ardei mare rosu, o cutie de ciuperci. Se prajeste carnea in ulei de masline, se adauga ceapa, morcovul ras fin, ardeiul taiat fidelute si la sfarsit ciupercile. Se inmoaie bine si pe parcurs se adauga putina apa. Se pune sare, piper, busuioc si la sfarsit 3-4 catei de usturoi maruntit. Se poate adauga si putin vin alb. Spre final toate chestiile astea lasa putina zeama. Totul se amesteca cu spachetele fierte si se serveste cu ketchup. Pofta buna. Copii sanatosi si parinti voiosi

#29
gabriel

gabriel
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 18:06

Eu vreau placinta cu dovleac![:D] Sunt mort dupa placinta[:o)] Gabriel un tatic foarte fericit!

#30
Reliana

Reliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 26 septembrie 2002 - 18:15

Hai sa va dau doua retete beton[:D]: 1. necesar: orez (o cana) cartofi cam 1/2 kg sunca, slanina dar cu putina carne preparare: se spala orezul bine si se pune intr-o tava întinsa pentru cuptor. Se acopera cu apa, se pune putin ulei(2,3 linguri)se sareaza, pipareaza si se da la cuptor. Între timp se curata cartofii si se taie in 4 sau in 6, depinde de marime. Dupa ce apa de pe orez scade, se pun cartofii peste orez, se mai adauga putina apa, si din nou la cuptor. Când cartofii au deja putina culoare se aseaza peste cartofi sunca si/sau slanina taiata felii mai grosute. Se mai lasa la cuptor pâna când slanina/sunca încep sa se rumeneasca bine. 2. necesar: 250g paste fainoase(tirbuson) 100g smântâna lichida 200g cascaval ras 250g carne macinata daca gasiti Produsul fix de la Knorr sau Maggi pentru paste fainoase gratin, Daca nu se face un sos de smântâna cu putina boia. preparare: se dinstuieste carnea macinata cu condimente(busuioc, sare, piper,etc.). Într-un vas de yena, de preferinta rotund si mai adânc se pun pastele fainoase, asa cum sunt, peste se pune carnea dinstuita. Se adauga sosul si peste se pune cascavalul. Se da la cuptor pentru 1/2 ora la temperatura ridicata. Pofta buna!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -