Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Montignac (191) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

dieta slabire montignac

503 raspunsuri la acest subiect

#21
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 10:48

Bune sarmalutele tale, Andanii...Cu iaurt sau smantana,  yamiii...

 

Uitati si placintica facuta cu wasa, iaurt, smantana, branza, cascaval.Super buna, usor de facut si rapida.

Miniaturi atasate

  • photo(7).JPG
  • photo(2).JPG


#22
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 10:53

caress nu mai pun iaurt sau smantana pentru ca sosul l-am facut cu lapte si nu mai e necesar ... abia astept sa le pap  [biz]

 

arata bine placinta  [fri]


Editat de andanii, 04 iunie 2013 - 10:53 .


#23
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 11:56

Mmmm, ce bine arata placinta CARESS!

 

Meniul de azi:

- clatite monti

- cas afumat, ceapa verde, supa crema de linte

- branza 0% cu lapte batut 0%.



#24
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 12:25

ninha nu e nici pe departe gata...inca mai caut [batcap]  [batcap] ..posibil sa fi gasit sa stau cu un cuplu juma englez juma italian si au si doua pisici...am baia mea si numa bucataria o impart ..acu trebe sa ma placa si oamenii...nu am mai stat niciodata cu un cuplu..mi ca daca se lasa cu paruiala in casa e de nashpa (amandoi is artisti unu cu fotografia unu cu dansu  [il] )..dar cel putin e intr-o zona linistita... ..daca nu ma plac (sau eu pe ei..)...am gasit in alta parte tot zona linistita si frumoasa...un pic mai scumpa..dar ok...deci s-o restrans cercetarea...acu rugati-va pentru mine sa nu mai fiu homeless...

 

vb lu child ati vb asa de mult de  clatite ca mi-am facut si eu (desi eram cu gandu sa fac de o groaza de vreme)..eu am pus 2 oua, apa minerala, tarate de ovaz si putina integrala, si niste iaurt mai gras(ca nu m-am uitat pe cutie cand l-am cumparat si avea 3.5 grasime si nu-mi place sa-l mananc asa gras)..mno si am mancat clatitele cu  gem de zmeura fara zahar..dar avea altceva ca era f dulce...anyways nush cum v-au iesit voua 15..ca mie mi-au iesit maxim 10..cred ca au fost vreo 8 insa [zz]

 

is plecasa de acasa ieri si azi...asa ca ieri am mancat cartof copt in coaja si cu brinza de veci...azi nu am mai facut greseala de ieri si mi-am facut de acasa salata de rosii cu telemea si masline verzi

 

ca si gustare ceai cu lapte , si azi am avut si niste mango, ieri am avut mere si prune

 

andani foarte frumos capitol cu numai 3 pagini  [:-)))]  [:-)))] ...dar tot ai lasat tarasenia de pe prima pagina?ca ma pierd acolo [alcool]


Editat de brindusik, 04 iunie 2013 - 12:27 .


#25
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 12:33

Mai are Cerra pe blog cateva retete de clatite de mori de pofta numai vazandu-le...Una trebuie incercata rapid, dar nu azi, ca azi ma duc la sala si nu vreau sa mananc clatite dupa sala (adica vreau, dar nu e cazul [batcap] )

Asta ar fi:http://cerulina.word...-faina-de-naut/ ,care dupa parerea mea e de F2 toata ziua...dar arata de mori!

 

Azi :

MD cirese abia culese din ciresul personal-nu sunt chiar coapte, dar sunt bune

G-2 bucatele de placinta fierbinte

P-mai tarziu, pe la 16.00 cred ca va fi, ,,fasole batuta'' de naut cu castravete crud

G cirese

C-habar nu am...ma scoate din sarite faptul ca toate inspiratiile si poftele ma apuca seara, nu am pic de vointa sau de disciplina in sensul asta, seara am timp si chef de gatit si de mancat, plus ca nu mananc niciodata singura si atunci e si mai rau!

 

Brindusik, e greu sa stai la comun si cu o singura persoana cu care nu ai nicio treaba, dar cu un cuplu...nu cred ca as alege niciodata o astfel de varianta.Plus ca impartitul bucatariei...nu ziceam ca gasesti o casa cu o bucatarie maaare si frumoasa?Si acum sa o imparti? [:)]

Miniaturi atasate

  • photo(8).JPG

Editat de caress, 04 iunie 2013 - 12:41 .


#26
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 13:11

Frumoase ciresele! Mi s-a pus pata pe cirese si mie. Aseara pe ploaia aia eu imi cumparam cirese si cina a fost... cirese!

Meniul de azi:

-cafea cu cofeina

MD: cirese, cafea fara cofeina

P: rosii cherry cu telemea de vaca

C: mai am niste cirese...



#27
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 13:14

Salut

Duminica am facut humus si ieri dimineata am mancat niste humus cu legume (zucchetti taiat feliute subtiri). Am avut niste dureri de burta cum am avut extrem de rar, asa ca mi-am jurat ca in viata mea nu mai mananc naut. A fost extrem de gustos, si nautul l-am fiert singurica si am schimbat si apa de 2 ori in care-a fiert. Daaar, nu-mi prieste si gata. 

Meniul de ieri:

MD: Humus ci zucchini

P: 2 carnaciori conform si 1 ardei gras crud

C: filet de strutz si legume fierte

Pe la 8 seara am picat aseara si m-am trezit abia azi.

 

Meniul de azi:

MD: quark 0% cu dulceata conforma si turtite facute din ovaz

G: Chefir (am gasit in Germania)

P: carne si salata

C: inca nu stiu.

 

Brindu, iti tin totusi pumnii sa-ti gasesti locuinta potrivita. Daca-s simpatici, de ce nu? Poate fi nostim.

 

Caress, arata fantastic praji, poate fac si eu maine. Tu n-ai probleme cu nautul? Eu m-am lecuit de el. 

 

Andani, imi ploua-n gura gandindu-ma la sarmalele tale, miam!

 

Fetelor, siropul de avave e conform, nu? citeam pe montignac ca are ig-ul 15. Am gasit dulceata indulcita cu agave si-am cumparat ca sa fiu pe mana sigura doar de capsuni si de zmeura, care de-asemeni au ig-ul scazut. 

 

Sa fiti iubite :-)



#28
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 13:33

Lorelei, e conform si buuun rau...dar extrem de scump, aici o sticluta de 250 ml costa cam 5 euro.Nu prea iti vine sa faci dulceata cu el...asa cumpar din aia nemteasca la 13 lei borcanul, care e de o mie de ori mai buna decat ce am reusit noi sa facem pana acum in casa.Eu il mananc cu Branza Brie si fructe deshidratate, cu clatite si nuci pisate sau cu pancakes, pe post de sirop ed artar..ATAT.In rest doar ma uit la el...

 

Cu nautul nu am probleme, in schimb fasole nu mai pot manca deloc...asa ca fac imitatie de fasole batuta, care imi place mult de tot.



#29
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 14:04

caress dar daca punem doar tarate faina de naut si oua, apa nu or fi bune ??? eu asa tin minte ca am facut la inceputurile mele  monti ...  de ce sa punem fulgii de cocos , tarate de ovaz care le facem pentru faza a II a ....  ??? intreb si eu 

Tu de ce nu mai poti manca fasole ????

Offff, [buca] si pe mine tot seara ma apuca toate poftele posibile si imposibile .... 

 

brandusik las ca or fi bune informatiile alea pentru incepatoare , pentru cele care dau cu nasul pentru prima oara aisi s-ar apuca monti si nu stiu despre ce e vorba  [pk]

Eu spun ca daca e ok cuplul de ce nu [artif] ... ca doar nu o sa stai toata viatza cu ei .....  e vorba doar de o perioada de timp si ideea este sa iesi cat mai ieftin nu ?  [masc]  

 

lorelei poate daca dai cojile de la boabele de naut jos ar fi mai bine  [usa]  

 

Eu ieri am avut crape rau , rau,  rau ... nici macar nu stiu de la ce [cutu] ... se poate de la capsuni ???

 

Mda, e cam scump siropul de agave ... nu am luat , ma pot lipsi de dulce  [vraji]

 

Am primit si eu o punga cu cirese  [flor] ... cred ca cina asta va fi ... sau poate un milkshake  [mai]



#30
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 14:30

Andanii,cred ca pune cocosul pentru aroma, si ca sa taie gustul de naut...desi cred ca si un pic de vanilie si scortisoara ar avea acelasi efect.Sau inlocuita o parte din naut cu soia.

Ultimele dati cand am mancat fasole m-am balonat ingrozitor, m-a durut burta toata ziua, si asa o mancam rar, am taiat-o de tot.Nautul vad ca nu are acelasi efect, slava domnului.Te-ai apucat de sport?





Etichetat si cu dieta, slabire, montignac

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -