Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

chiar asa arata sfarsitul?....


224 raspunsuri la acest subiect

#71
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 13:32

Rarrisim, Marius draga. Inainte de respect calca pe cadavre invidia si neputinta.

Fiecare cu experienta lui. Ce pot sa spun? Ca imi pare rau ca nu cunosti astfel de barbati? Poate vei avea ocazia, eu stiu?



#72
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 13:34

Cand va hotara sa vorbeasca atunci o sa stie unde va gaseste.

 

Poate.



#73
virgo

virgo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 774 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 13:37

E o chestie de toleranta nimic mai mult. Atata timp cat cineva se trezeste dimineata in fata mea ca sa mearga sa munceasca si pentru mine in timp ce eu stau in pat in acele clipe, mi se pare o chestiune de respect sa nu am "curiozitati" de acest gen. 

 

 

Eu nu cred ca privesti in ansamblu. Una e sa lasi telefonul sa sune degeaba, la o ora "mica", avand in vedere ca cel de langa tine, chiar daca nu se duce la munca, tocmai a iesit din "tura" de noapte cu doi copii mici. Alta e sa il pui sa sune la 7:15 si sa il pui sub perna daca vrei.

 

Respectul nu se acorda in functie de cine aduce banii in casa. Eu as face temenele in fata unui barbat care isi asuma 100% meseria de tata, sta acasa si are grija de ei in timp ce eu ma duc la munca si trag pentru toata lumea !



#74
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 13:38

Ooka....nu toata lumea lupta cand vor altii....ex situatia ta....tu vrei ca el sa lupte, poate ca el nu vrea, poate ca nu stie cum. Voi nu comunicati deloc...el nu stie ce vrei tu, tu nu stii ce vrea el. Nu sunteti nici unul nici altul ghicitori in stele ca sa ghiciti. Stai acum si-ti spargi creierii cu noi , aici.....dar diseara, ai ca si scop sa vb cu el? Sa il intrebi ce vrea?! 



#75
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 13:39

Mai asta cu ceasul nu e motiv....si sotul meu face la fel..telefonul sunala 6 si el se ridica din pat la 6.15.Si?

 

Daca ti-e somn,tie sau daca copiii dorm profund...nu-l aude decat el....

 

daca nu,oricum trezirea pentru tot familionul e la 6.30...as ca.....

 

Intuiesc ce stil are nenea tau,dar repet,esti sigura ca nu va mai iubeste?



#76
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 13:44

ooka eu nu te cunosc nici pe tine si cu atat mai putin pe sotul tau. As merge pana la a spune ca imi esti straina. 

 

Ce spun eu este o interpretare a celor spuse de tine. Este o privire din exterior. Poate ca se suprapune peste realitatea ta, poate ca nu.

 

N-am vazut nici un cuplu care sa se fi destrama din vina exclusiva a unuia dintre parteneri. Dar am vazut cupluri care s-au repus pe linia de plutire dupa ce au renuntat la viziunea unilaterala. Fie chiar si a unuia dintre ei. 

 

Tu vorbesti despre sotul tau cu expresii din gama "nu e in stare", "sa lupte macar o data asa cum ar trebui", si tot asa. 

Daca iti dai 5 minute de liniste vei deduce (din cele expuse de tine) ce deduc si eu (eu nefiind implicata in nici un fel in conflict): ai o parere foarte proasta despre sotul tau. 

Si atunci, actiunea lui de a se separa fizic de voi e un lucru bun pentru amandoi. 

 

 

Tu spui ca nu-ti place sa stati suparati, dar inca ii mai porti pica pentru telefoanele pe care le pune sa sune prea devreme de ani de zile. Ce incerc eu sa zic este ca simpla verbalizare nu rezolva un conflict. 

 

Dar, desigur, nu asta te doare pe tine acum. Tu incerci sa gasesti ceva care sa iti spuna ca ai dreptate si ca el nu are. Asta e usor. Doar ca nu iti foloseste la nimic.

Indiferent cum vei merge mai departe, si vei merge pentru ca esti o luptatoare, trebuie sa te reevaluezi si sa-ti dai voie sa gresesti. 



#77
NoUserName

NoUserName

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 14:03

Luate fiecare in parte niciunul nu e motiv de despartire, insa e o situatie ce se repeta cam in fiecare zi. Poate ca nu e asta finalul, dar situatia o sa apara din nou. Poate va impacati acum pentru inca o saptamana dar problemele tot nu vor fi rezolvate. Si observ ca aproape toata lumea aduce in discutie cuvantul "comunicare". Nu stiu daca doar asta e problema... pana sa apara certurile au vorbit unul cu celalalt, ca doar nu se putea certa unul singur si celalalt sa-l ignore, nu? Asta nu inseamna tot comunicare? Chiar daca nu in cel mai elegant mod, dintr-o cearta tot afli ce are celalalt pe suflet, dar problema e daca esti de acord cu partenerul. Cred ca fiecare dintre voi doi e convins in sufletul lui ca are dreptate. Mi se pare ca mai devreme ai primit un sfat bun: ia copiii si fa-ti program doar tu cu ei si da-i posibilitatea sotului sa aleaga daca participa sau nu. Si, in plus de asta, anunta-l intr-o dimineata ca dupaamiaza va sta singur cu copiii pentru ca tu ai programare la spa vreo 3-4 ore. Dar lasa-l sa decida ce face cu ei in timpul ala, ca daca-i spui ce sa faca, cu ce sa-i imbrace, unde sa se duca si la ce ora sa se intoarca, s-ar putea sa obtii doar raspunsuri de genul "da,draga... sigur draga...". Sa nu-mi spui ca n-ai incredere sa-l lasi sa decida, ca n-ar fi in stare sau ca ai gasi casa un dezastru cand te intorci pentru ca atunci va trebui sa-ti reamintesti ca aveti drepturi egale.

Si, ca idee, nici eu nu exclud posibilitatea unei a treia persoane in toata ecuatia.


Editat de NoUserName, 27 mai 2013 - 14:13 .


#78
ooka

ooka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.129 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 14:15

Nu știu de ce s-a înțeles ca eu stau in pat si el se scoala, nu se scoala, eu sunt prima in picioare tot timpul. El doar pune ceasul. Nu munceste doar el pt noi si eu, pe bani si eu.

#79
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 14:20

Nu te pierde in amanunte, cum spunea si Marius, asta cu ceasul e o chestie de toleranta...nu toti avem acelasi grad de toleranta. 



#80
virgo

virgo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 774 mesaje

Postat 27 mai 2013 - 14:24

Fiecare cu experienta lui. Ce pot sa spun? Ca imi pare rau ca nu cunosti astfel de barbati? Poate vei avea ocazia, eu stiu?

 

Nu trebuie sa spui nimic.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -