Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Casnicie fara sex..


206 raspunsuri la acest subiect

#81
BIENCUTZA07

BIENCUTZA07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 23:21

 Sa inteleg ca cei care-s medici nu sunt barbati normali ? :)))))

asta am vrut si eu sa scriu dar am zis sa nu se supere pe mine sa nu mi-o ia in nume de rau dar a fost haios [:)]



#82
13dora

13dora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 06:05

De ce nu cred ca are vreo amanta- la programul infernal pe care-l are.. nu ar avea timp.. la locul de munca nu ar avea unde.. si nu simt nimic ce ar putea sa-mi trezeasca banuieli..

Nici noi nu avem conditiile propice acasa pentru a face dragoste asa, spontan. cum a zis ca ar vrea.. in primul rand, eu dorm cu copilul si el doarme in alta camera, cand adoarme copilasul nostru , al meu sot doarme deja de mult.. sau e la munca si cand vine, eu dorm de mult ..chiar daca m-as trezi special pt el, nu vrea decat sa adoarma, ca sa prinda 4-5 ore de somn.. in week-end e de munca si atunci..doar pe zi e acasa cand ori doarme ori suntem toti 3 impreuna. 

o buna perioada l-am inteles ca e extrem de obosit si chiar ar trebui sa apreciez cat munceste el pt noi. (avem ceva datorii si pana ne mai revenim asta e situatia) Eu sper sa mai dureze max un an cu acest program de munca.

Si cred ca daca ar avea si el un program normal, 8-16, ca majoritatea oamenilor si week-end-ul liber.. i-ar reveni dorinta..

 

In continuare multumesc pt sfaturi si mesaje



#83
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 07:20

Mda....mie mi se pare ca-ti cam cauti si tu scuze pt lipsa spontaneitatii...asta am scris-o prima ca sa nu-mi uit ideea  [:)] . 

Cand omului ii oferi cartofi dimineata, la pranz si seara....se cam plictiseste, i se cam apleaca si ajunge chiar la stadiul de saturatie...asa si cu sexul programat, gen datorie.

Si sa revin la prima idee...nu prea pot sa inteleg asta. Inteleg ca munceste, inteleg ca are nevoie de odihna...pe tine nu te inteleg ca te limitezi doar la situatiile expuse de tine. Daca vrei sa ii reinvii placerea de a face sex cu tine, o poti face.....sa vrei doar. Sotul tau ti-a spus, vrea spontaneitate, si-a exprimat o dorinta...hai ca nu tre sa iti deseneze cineva ca poti sa-l insfaci si va incuiati in baie in timp ce copilul e super prins cu ceva sau isi face somnul de frumusete, nu-ti trebuie mai mult de 15 minute, roaga o prietena, mama, sora, vecina sa stea 30 minute cu copilul si tu fa-i o surpriza....ce mama masii, chiar nu ne putem dezlipi de rutina si de ce am invatat de la mama, nu putem face ca sexul sa fie mai mult decat o descarcare nervoasa si hormonala?! Pune-ti putin mintea si imaginatia la contributie daca vrei sa salvezi ceva, daca nu, stai si asteapta .... numai ca sa stii, chiar daca se spune ca timpul le rezolva pe toate, in situatia asta timpul nu e distructiv.



#84
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 08:29

foarte multe cupluri in care mama a decis sa doarma cu copilul, iar tatal in alta camera, au intampinat probleme legate de viata sexuala...
copilul ce varsta are, merge la camin/gradinita/scoala ? chiar nu aveti pe nimeni (ruda apropiata) care sa poata sa-l ia pentru cateva ore intr-o dupa-masa sau pentru o noapte in week-end, sa puteti avea timp pentru voi ? daca () copilul merge la camin/gradi/scoala, luati-va o zi libera in timpul saptamanii, sa fiti doar voi doi.

#85
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 08:33

eu una vad problema cea mare in acel program infernal. Daca muncesti 19-20 de ore pe zi, nu-ti mai doresti decat sa dormi.

Ingrid si Cristi 10 ani

#86
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 09:05

eu una vad problema cea mare in acel program infernal. Daca muncesti 19-20 de ore pe zi, nu-ti mai doresti decat sa dormi.

Ingrid si Cristi 10 ani

 

Exact asta vroiam sa spun.

Cine crede altfel sa incerce timp de o luna. Apetitul sexual e primul care dispare (am avut o perioada in care am muncit cam 13-14 ore pe zi vreo 4-5 luni si daca doar mi se pomenea de sex ma apucau spumele de nervi). 

Daca adaugam stresul datoriilor si faptul ca toata intretinerea familiei e pe umerii lui (asa am inteles eu, daca gresesc imi cer scuze) ..... pa-pa sex. 



#87
ooka

ooka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.129 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 09:07

salut

 

sa imi dau si eu cu parerea ca doar am trecut prin asta, cam tot 2 ani, cam tot dupa nasterea copilului. Una la mana nu vad motiv sa inseli doar ca sotul nu mai face sex, vad motiv sa afli ce si cum, sa expui nevoi si dorinte si daca nu merge sa divortezi ca sa nu ajungi sa inseli, sa fii oarecum in legalitate. A doua la mana, treaba asta cu sexul in opinia mea regleaza multe lucruri in viata si daca o lasi asa la voia intimplarii nu faci bine. Adica, munca munca, dar macar fa sex sa te destresezi/descarci de oboseala. Nu inteleg cum poti sa fii prea obosit sa faci sex o luna intreaga, nu spun ca nu am auzit, spun ca desi am trait asta din partea partenerului, nu pot sa inteleg nici acum. Mi se pare o anomalie. Daca nu faci sex cind esti tanar nu inteleg care e planul? Sa astepti batranetea sa te manifesti sau ce? Pe scurt discuta, incearca sa rezolvi, nu merge, divorteaza. 


Editat de ooka, 24 mai 2013 - 09:57 .


#88
ooka

ooka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.129 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 09:09

Ti-as mai spune sa astepti dar au trecut deja doi ani iar sexul e mai bun cind ovulezi [:D]



#89
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 09:32

Dora, nu sunteti nici primii si nici ultimii care se ocupa singuri de copil, care au un program de kko, munca pana iti da sangele, stresuri peste stresuri, tatic exilat in alta camera...
eu din secunda in care as fi avut acea discutie in care el si-a expus"of-ul" si decizia luata, as fi intrat in priza,
Uneori asta e: faci si ca descarcare, ca bifare...dar faci! nu e misto, dar e un "rau" mic, necesar, Nu ai ce face, viata de matur, de parinte nu e intotdeauna usoara, te adaptezi...pana cand pofta revine mancand. Uneori nu iti arde de mancare, nu? Mai ales dc esti bolnav, Dar esti constient ca ceva, o gura cat de mica de mancare iti trebuie ca sa iti revina fortele, sa te pui pe picioare.
Nu te inseala. Perfect! Nu vreti sa va despartiti, perfect! dar uite-te si tu unde au dus doi ani de pus sculele in pod, si noroc ca voi nu sunteti ahtiati, nicicare dintre voi, dupa relatii intime! Ca nu mai ati fi dus casnicia acesti doi ani; Insa ai ajuns ca, dupa ei, sa te uiti in curtea vecina. Si poate sa fie o fantasmagorie in toata regula, Sa nu fie nimic adevarat, sa fie o iluzie optica, sa il vezi pe colegul pe calul alb, exclusiv pt ca esti infometata de atentie, pt ca te simti singura in doi acasa.
so, ceva tre facut, nu mai este de stat si asteptat ca sa vina lucrurile de la sine. Si trebuie tratata problema fix ca orice alta urgenta, pus pe lista de Prioritati, sa va faceti timp, ceva orice, care sa va deblocheze.


Editat de lucialu, 24 mai 2013 - 09:37 .


#90
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 09:49

acolo e cuvantul magic, sa va faceti timp...
Daca omul pleaca la 4 dimineata de acasa si vine la ora 23, de unde timp ?
Eu una n-as da un somn bun pe o partida de sex :) dar deh, eu sant batrana si cu hormonii jos de tot, acu 20 de ani nu gandeam asa :)))

Ingrid si Cristi 10 ani


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -